Demirkaya, Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Demirkaya, Gazeteciler Günü'nü Kutladı
11 Ocak 2020 Cumartesi Saat 11:45 0

AK Parti Mardin Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Cengiz Demirkaya 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Demirkaya mesajında; Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını doğru bir şekilde temsil eden tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyorum.

İnsanlara haberler tarafsız ve objektif bir şekilde ulaştığında basın ülkemizde görevini layıkıyla yapmıştır demektir. Sadece ulusal basınımızın değil, bu kapsamda Ülkemizde, bölgemizde ve İlimizdeki gelişmelerin doğru şekilde algılanıp yorumlanması ve halkımızın bilgilendirilmesinde yerel gazetelerin de etkin bir rolü bulunmaktadır.

İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak aziz milletimizin haber alma hakkını sağlayan ve toplumumuzun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında bir köprü vazifesi gören basın mensuplarımız yaptıkları bu işle milletimizin duygu ve düşüncelerine tercüman olmaktadırlar.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte basın, günümüzde internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiştir. Tek yönlü bilgi paylaşımı bu şekilde çift yönlü bir boyut kazanmıştır.

Her geçen gün büyüyen, gelişen, kendini yenileyen yapısıyla basın camiası, ilimizin, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ve projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından bu projelerin sahiplenmesi, benimsenmesi açısından büyük bir rol üstlenmiştir.

Bu vesileyle, ilimizde hemşehrilerimizin gözü kulağı olan, prensipli, objektif yayıncılık anlayışı ile görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, tüm basın camiamızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doç. Dr. Oktay: "Batılıların derdi mezhep savaşlarıdır"

Mardin Artuklu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı [...]

1 gün önce...

Katil zanlısının ifadesine ulaşıldı

Bitlis'te geçen gün şehit edilen ve Bakan Soylu'nu [...]

1 gün önce...

19 Yaşındaki Şefika’dan 10 gündür haber yok

Kızıltepe'de bakkala gidiyorum diye evden çıkan 19 [...]

1 gün önce...

"İkiyüzlü batı, Kürtleri hep dengeleyici bir unsur olarak kullanıyor"

İran’da 74 yıl önce kurulan Mehabad Kürd Cumhuriye [...]

1 gün önce...

İpekyolu’nda çelik rulo yüklü TIR devrildi: 2 yaralı

Nusaybin Kızıltepe Karayolu'nda (İpekyolu) üzerind [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN