Demirkaya: Halk Kütüphanesi inşasına bu yıl başlanacak

Demirkaya: Halk Kütüphanesi inşasına bu yıl başlanacak
21 Şubat 2020 Cuma Saat 14:37 5

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Kızıltepe'de yapılacak olan İlçe Kütüphenesi'nin 2020 yatırım yılı programına alındığını, yıl içerisinde inşa çalışmalarına başlanacak olan projenin çok kapsamlı olduğunu kaydetti.

AK Parti Mardin Milletvekilleri Cengiz Demirkaya ile Şeyhmus Dinçel, Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u ziyaret ederek, Turizm şehri Mardin'in hedefleri ve bu hedeflere ulaşılması konusunda yapılması gereken çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ziyarette taleplere cevap veremediği için geçtiğimiz yıl yıkılan ve yerine yeni bir kütüphale yapılması kararlaştırılan İlçe Halk Kütüphanesinin de gündeme geldiğini, Yeni Kütüphane Binası'nın 2020 yatırım yılı programına alındığını, bina yapımına yıl içerisinde başlanacağını söyledi. Demirkaya, "Milletvekilimiz Sayın Şeyhmus Dinçel ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde Kızıltepe ilçe halk kütüphanesinin projesi hazırlanarak 2020 yatırım programına alınmasını sağladık. İlçe Halk Kütüphanemizin yapımına bu yıl başlanacaktır. Kütüphanemiz; Çok yönlü yaşayan konseptinde yapılacak olup, yetişkin çocuk bölümleri, bilgisayar ve İnternet ve çok amaçlı salon ve konferans salonlarından oluşacaktır. Yatırım programına alınması için takibini yaparak bizleri bilgilendiren Mardin Kültür ve Turizm İl Müdürümüze, Bakanlık bürokratlarımıza ve Kültür ve Turizm Bakanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz."YORUMLAR :::

 1. kültür vekili
  24 Şubat 2020 Pazartesi Saat 12:41 CEVAPLA
  adam hayatında kitap okumamıs ki artık kütüphaneler kapanıyor olay digital kutuphane. sayın vekıl de kızıltepenin en buyuk sorunu olan kutuphane olayını cozuyor bravo vala baska derdımız yok cengız efendın de tek derdı memleket cahıl kalmasın..sen git teşt ye zaten teşt yapmıyana cvp vermıyor kuzu teşt vekili adam. memleketın sahıbı gıbı takılıyorlar ya bana en cok bu koyuyor..
 2. Kerem kerem
  23 Şubat 2020 Pazar Saat 18:48 CEVAPLA
  Çiftçi ve bozuk yollar vekile bir şey kazandırmıyor o yüzden umursamıyor ama bunda ihale ve menfaat var.adam tabiki kendini düşünecek.
 3. Devran bu devran
  22 Şubat 2020 Cumartesi Saat 10:14 CEVAPLA
  Gene kaptı ihaleyi.sahi mardin life yönetici ve muhabirleri ne işle meşgulsunuz k.tepe den suriyeye kız götürülüyor cinayete kurban gidiyor ATV.haber yaptı siz uyuyorsunuz.
 4. vatandaş
  22 Şubat 2020 Cumartesi Saat 00:02 CEVAPLA
  biz ne istiyoruz bay demirkaya hangi telden çalıyor şu halabak soyuluyoruz bay demirkaya soyuyorlar bizi uyan uyan seni oraya yolladık uyumak için deyil yav
 5. hicabısadık
  21 Şubat 2020 Cuma Saat 18:20 CEVAPLA
  sayin milet vekili bana ne kütüphaneden derdıme çareol derdime gerçekçi olmaya davet ediyorum

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Elektriği kesilen çiftçiler, yolu trafiğe kapattı

Mardin’de elektriği kesilen çiftçiler, Kızıltepe-C [...]

1 gün önce...

HÜDA PAR: "Genç evlilik mağdurları Türkiye siyasetinin ayıbıdır"

Genç evlilik mağdurlarının HÜDA PAR’a yaptığı ziya [...]

1 gün önce...

Koronavirüsün kalp hastalığına yol açtığı ortaya çıktı

Bilim insanları, yeni tip koronavirüsün beyinde ne [...]

1 gün önce...

Mardin MÜSİAD'tan 15 Temmuz Açıklaması

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet İleri, 15 Temmuz [...]

1 gün önce...

Derik'in Yeni Kaymakamı Hicabi Aytemür Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Derik İlçesinde en uzun süre ( 3 yıl 8 ay) görev y [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN