Demirkaya: Halk Kütüphanesi inşasına bu yıl başlanacak

Demirkaya: Halk Kütüphanesi inşasına bu yıl başlanacak
21 Şubat 2020 Cuma Saat 14:37 5

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Kızıltepe'de yapılacak olan İlçe Kütüphenesi'nin 2020 yatırım yılı programına alındığını, yıl içerisinde inşa çalışmalarına başlanacak olan projenin çok kapsamlı olduğunu kaydetti.

AK Parti Mardin Milletvekilleri Cengiz Demirkaya ile Şeyhmus Dinçel, Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u ziyaret ederek, Turizm şehri Mardin'in hedefleri ve bu hedeflere ulaşılması konusunda yapılması gereken çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ziyarette taleplere cevap veremediği için geçtiğimiz yıl yıkılan ve yerine yeni bir kütüphale yapılması kararlaştırılan İlçe Halk Kütüphanesinin de gündeme geldiğini, Yeni Kütüphane Binası'nın 2020 yatırım yılı programına alındığını, bina yapımına yıl içerisinde başlanacağını söyledi. Demirkaya, "Milletvekilimiz Sayın Şeyhmus Dinçel ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde Kızıltepe ilçe halk kütüphanesinin projesi hazırlanarak 2020 yatırım programına alınmasını sağladık. İlçe Halk Kütüphanemizin yapımına bu yıl başlanacaktır. Kütüphanemiz; Çok yönlü yaşayan konseptinde yapılacak olup, yetişkin çocuk bölümleri, bilgisayar ve İnternet ve çok amaçlı salon ve konferans salonlarından oluşacaktır. Yatırım programına alınması için takibini yaparak bizleri bilgilendiren Mardin Kültür ve Turizm İl Müdürümüze, Bakanlık bürokratlarımıza ve Kültür ve Turizm Bakanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz."YORUMLAR :::

  1. vatandaş
    22 Şubat 2020 Cumartesi Saat 00:02 CEVAPLA
    biz ne istiyoruz bay demirkaya hangi telden çalıyor şu halabak soyuluyoruz bay demirkaya soyuyorlar bizi uyan uyan seni oraya yolladık uyumak için deyil yav
  2. hicabısadık
    21 Şubat 2020 Cuma Saat 18:20 CEVAPLA
    sayin milet vekili bana ne kütüphaneden derdıme çareol derdime gerçekçi olmaya davet ediyorum

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

1 gün önce...

Korona Virüsünden ilk ölüm gerçekleşti

Türkiye'nin önde gelen bankalarından Yapı Kredi'ni [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN