Demirkaya: Milletimizin karakteri, gerektiğinde vatanını korumak için canından vazgeçebilmektir

Demirkaya: Milletimizin karakteri, gerektiğinde vatanını korumak için canından vazgeçebilmektir
13 Temmuz 2019 Cumartesi Saat 12:22 0

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 3. Anma yıldönümü nedeniyle bir yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Fethullahçı Terör Örgütünün (FÖTE) darbe girişiminin 3’üncü yıldönümü münasebetiyle ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

Her milletin bir karakteri vardır. Bizim milletimizin karakteri, yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir. Milletimizin bu yüksek karakterini yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görmüşüzdür. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016’da millet olmanın asaletini, birlikteliğini ve gücünü gösterdiğimiz ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi’mizdir.

Ülkemizin bekasına kast edenler, Türkiye Cumhuriyeti'nin altını oymaya çalışan hainler ve vatanının kalkınmasını sekteye uğratmaya çalışanlar bundan 3 yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihinde 249 şehidimiz ve 2196 gazimizin kahramanlıkları ile ezilmişlerdir. Gelecekte de devletimizi alaşağı edebileceğini düşünenler gereken dersi alacaktırlar.

Bu millet o gece, demokrasimizi kimsenin eline bırakmadı. Milletimizin refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk etmedi. Merhum Mehmet Akif Ersoy’un ;“İmandır o cevher ki İlahi ne büyüktür…/ İmansız olan paslı yürek sinede yüktür” dediği gibi iman gücümüz, millet olmanın verdiği inanç ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği güvenle bayrağımıza, bağımsızlığımıza ve devletimize sahip çıkarak, milletimizin gücünü yeniden gösterdik. Demokrasi yolunda darbeye geçit vermedik. Tarihimizde defalarca ortaya çıkardığımız o asil ruhu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin dört köşesinde yeniden şahlanmıştır.

Herkes gördü ki, Milletimizin asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile teslim etmez. Ve yine gördüler ki, demokrasiye göz dikenlerin asla hâkimiyetine girmez bu millet. Aramızda ayrılıklar yaratmak isteyen tüm güçler gördüler ki, bu millet gerçekten büyük ve asil bir millettir.

Dualarımızı ayakta ölmek diz üstü yaşamaktan onurludur diyerek canlarını veren şehitlerimize gönderiyoruz. Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Demokrasi şehitlerimiz, tarihin şerefli sayfalarına adını yazdırarak ölümsüzleştiler. Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihaneti yaşatmasın. Ama hainler de şunu unutmasın… Millet bu alçaklara her zaman gerekli dersi vererek; Demokrasi Yolunda Darbelere Geçit Vermeyecektir.

15 Temmuz’un 3. yıldönümü vesilesiyle bütün milletimizin ve Mardinli hemşehrilerimizin Demokrasi ve Milli Birlik gününüzü tebrik ediyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorumYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

STK'lardan Yeni Rektöre Hayırlı Olsun ziyareti

Mardin Artuklu Üniversitesine Prof.Dr.İbrahim Özco [...]

1 gün önce...

Eski Rektör, attığı twiti gelen tepkiler üzerine sildi

Görevi sona eren ve yeniden atanmayan Mardin Artuk [...]

1 gün önce...

Yeni Rektör Prof.Dr. İbrahim Özcoşar Kimdir?

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü, Tarih profesö [...]

1 gün önce...

"Etnik köken siyaseti yapıyorsunuz" diyerek partisinden istifa etti

Midyat ilçesinde HDP'den belediye meclis üyesi seç [...]

18 saat önce...

Kazada uzman çavuş vefat etti

Midyat ilçesinde iki aracın çarpışması sonucu meyd [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7