Demirkaya: Türkiye mazlum halkların yanındadır!

Demirkaya: Türkiye mazlum halkların yanındadır!
18 Ekim 2019 Cuma Saat 18:28 0

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başta ABD olmak üzere operasyona karşı olan dünya devletlerine karşı kararlı duruşu ile Türkiye hem masadan hem de sahadan istediğini aldığını söyledi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ve ülkemizi Kürt düşmanı olarak göstermeye çalışanlar aslında Türklere ve Türkiye Cumhuriyetine düşman olan kesimler olduğunu belirten Demirkaya," Türk düşmanı olan bazı kesimler Türkleri ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızı Kürt düşmanı olarak göstererek kendi sınırlarını korumak ve terörden arındırmak adına yapılan bir operasyonu Kürtlere savaş açmak gibi gösterdiler. Arap kardeşlerimize Libya ve Mısır’da yaptıkları gibi Kürtleri hiçbir zaman kullanmaktan kaçınmayan ve Türk kardeşlerine düşman ettirmeye çalışan güç odakları sanki Kürt dostuymuş gibi görünerek Türk Kürt düşmanlığını tırmandırmaya çalıştı" dedi.

Türkiye savaş mağduru muhacirlere ev sahipliği yapıyor

Bu operasyonda Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandığını ifade eden Demirkaya," Ama zaman doğrunun yanında olur. Bu yüzden bugünkü durum gösterdi ki Türkiye meşru müdafaa hakkıyla kendi sınırları boyunca bir terör Koridorun oluşmasını istemiyor. Türkiye Cumhuriyeti terör örgütünün Fırat'ın doğusuna kaydırılması koşuluyla öngördüğü güvenli bölge oluştuğu takdirde yaptığı operasyonu sonuçlandıracağını defalarca aktardı. Türkiye hem sivil halkın zarar görmemesini engellemek hem de yerinden yurdundan edilmiş savaş mağduru muhacirleri bu bölgede barındırmaktan başka bir derdi olmadığını herkese gösterdi" şeklinde konuştu

Ülkemize yönelik hem içeride hem de dışarıda yapılan yalan yanlış algı operasyonları propagandası yapıldığına dikkat çeken Demirkaya, açıklamasına şöyle devam etti." Ülkemizi saldırgan, savaş yanlışı ve Kürt düşmanı olarak göstermeye çalışanlara inat hiçbir ülkenin toprağında gözü olmayan ama ülkesini korumak adına keskin kırmızı çizgilerini kararlılıkla göstermekten kaçınmayan güçlü ve kararlı bir Türkiye Cumhuriyetini gördüler. Nusaybin de Kızıltepe de Akçakale de Ceylanpınar da sivilleri hedef alarak bilerek ve isteyerek sivil katliamı yapanlar bir kuyumcu hassasiyeti ile sivillerin zarar görmemesi için operasyon yapan ordumuzu karalamaya çalıştılar. Şunun iyi bilinmesi gerekiyor ki Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan bayrağına ve toprağına vatan sevgisi ile bağlı olan her vatandaş ülkenin vazgeçilmez bir unsurudur çünkü bu ülke tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi Türkü Kürdü Lazı Boşnağı Arabı Çerkezi ile güçlü bir devlettir. Çünkü biz birlikte Türkiye'yiz.Müslüman coğrafyasının en kararlı ve kardeşlik bağları en güçlü olan lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ve ülkemizi Kürt düşmanı olarak göstermeye çalışanlar aslında Türklere ve Türkiye cumhuriyetine düşman olan kesimlerdir" diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sürücüyseniz yada Araç sahibiyseniz ceza yememek için bu testi mutlaka yapın!

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle zorunlu hale gelen [...]

1 gün önce...

Silah kaçakçısı suçüstü yakalandı

Nusaybin ilçesinde silah kaçakçılığı yapan şahıs, [...]

1 gün önce...

Taşların arasına gizlenmiş silah ele geçirdi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince PKK/KCK [...]

1 gün önce...

Ham petrol çalın şahıslar suçüstü yakalandı

Mardin'de jandarma ekipleri bir imalathanede BOTAŞ [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN