Depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı

Depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı
26 Ocak 2020 Pazar Saat 14:33 0

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından, Midyat Belediyesi ve Midyat Kaymakamlığı öncülüğünde ilçede yardım kampanyası başlatıldı.

“Elazığ Geçmiş Olsun, Midyat Halkı Yanında” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına STK’lar da destek verecek.

Belediye Meclis salonunda kent konseyi ve bazı sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen toplantının ardından basın açıklaması yapıldı. 

Yapılan toplantının ardından Belediye Başkan yardımcısı Şehmus İleri, deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralılara şifa dileyen İleri, “Elazığ depremindeki vatandaşlarımızın dertlerine ortak olmak, yaralarını sarmak için Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’in talimatlarıyla, Midyat Kaymakamı Sayın Tekin Dündar’ın destekleriyle, Belediyemiz önderliğinde, Midyat geneli diğer resmi kurum ve STK‘lar ile iş birliği yapılarak bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Bu yardım kampanyası kapsamında; Estel Zabıta Bürosu (Estel Hanı), Midyat Zabıta Bürosu (Midyat Dörtyol), Midyat Belediyesi (Zabıta Ek Bina), Sosyal Market (Estel Taziye Evi Yanı), Bahçelievler Mahallesi Çay Bahçesi Yanındaki Bina’da toplama noktalarına oluşturuldu.” dedi.

Açıklamanın sonunda yapılacak yardımların listesini belirten İleri, “Kuru gıda, erzak, battaniye, ısıtıcı, yatak, nevresim, yorgan, yastık, giyim, hijyen ve temizlik maddesi, çocuk maması, barınma malzemeleri ve diğer insanı yardımlar TIR'lar ile deprem bölgesine ulaştırılacak. Elazığ Geçmiş Olsun, Midyat Halkı Yanında sloganıyla başlattığımız bu kampanyaya Midyat halkının desteğini bekliyoruz.” dedi.”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kim Bilir Bilgi Yarışması il finalleri Kızıltepe’de yapıldı

Kim Bilir sloganıyla düzenlenen Gençler Arası Bilg [...]

1 gün önce...

Gazeteci Velit Aok’un acı günü

Gazetemiz internet editörü Velit Aok’un bir süredi [...]

1 gün önce...

Araçtan hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı

Kızıltepe ilçesinde park halindeki hafif ticari ar [...]

8 saat önce...

Urfa yolunda otomobil devrildi: 5 yaralı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobil [...]

8 saat önce...

Kaçak yollarla Mardin'e gelen PYD'li 5 terörist tutuklandı

SURİYE'den kaçak yollarla geldikleri Mardin'in Kız [...]

8 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN