Dere, üzerine yaya köprüsü inşa edildi

Dere, üzerine yaya köprüsü inşa edildi
10 Ekim 2019 Perşembe Saat 10:30 0

Nusaybin Belediyesi, vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı Fırat Mahallesi mevkiindeki Çağ Çağ Deresi üzerine yayaların geçişi için köprü inşa etti.

Nusaybin Belediyesi, vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı Fırat Mahallesi mevkiindeki Çağ Çağ Deresi üzerine yayaların geçişi için köprü inşa etti.

Bölgede bulunan Ahmet Kaya ve Hastane Köprüsünün yıkılması üzerine vatandaşlar Çağ Çağ deresini geçmek için taşlardan kurdukları geçişi kullanıyordu. Çağ çağ deresindeki suyun giderek yükselmesi üzerine vatandaşların geçişleri daha da zorlaştı. Birçok öğrencinin suya düşmesi ve vatandaşların yoğun şikayetleri üzerine Nusaybin Belediyesi harekete geçti.

Kendi imkanlarıyla yaya geçişleri için köprü yapan Nusaybin Belediyesi, Belediye eş başkanları Av. Semire Nergiz ve Ferhat Kut'un katılımıyla yerine konularak faaliyete girdi.

-"NUSAYBİN HALKININ YANINDAYIZ"

Fırat ve Abdulkadir Paşa Mahallelerinde bulunan köprülerin yeniden inşa edilmesi için aylar önce gerekli mercilere başvurduklarını söyleyen Kut ve Nergiz, "Görüntülerde göründüğü gibi su dengesiz bir şekilde hareket ederek yükseliyor. Bu çocukların buradan geçememesi, halkın diğer kısımda kalması büyük bir dramdır. Kimse sorumluluğunu yerine getirmedi. Bizde halkımız için bu sorumluluğu alarak, geçici de olsa bu köprüyü inşa ettik. Ancak Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri’nin derhal devreye girerek kalıcı köprüler inşa etmesi gerekiyor. Bizler her zaman Nusaybin halkının yanındayız, Nusaybin’in her sorunu bizi ilgilendiriyor. Kentimizi en iyi yerlere getirmek için her türlü çalışmalarda ve girişimlerde bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandılar.

Mahalles sakinleri köprü yapımı için Nergiz ve Kut'a teşekkür etti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vatandaşları ‘Memur’ yapma vaadiyle dolandıran zanlı yakalandı

Midyat'ta onlarca kişiyi "Bekçi, Korucu, Devlet me [...]

11 saat önce...

Yeni Opel Corsa Özellikleri – Alınır mı?

Yeni Opel Corsa, oldukça dikkat çeken ve büyük ses [...]

1 gün önce...

Firar eden zanlı Mardin'de yakalandı

Hatay'da cezaevine sevk edilirken firar eden zanlı [...]

1 gün önce...

Yerli arabayı Ferrari'nin tasarımcısı tasarladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önümüzdeki günler [...]

1 gün önce...

“Dezavantajlı vatandaşlarımızın yanındayız”

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, sosyal [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN