Derik Ak Parti Gençlik Kolları olağan kongresi yapıldı

Derik Ak Parti Gençlik Kolları olağan kongresi  yapıldı
17 Ekim 2020 Cumartesi Saat 16:43 0

Derik Ak Parti 6’ıncı Gençlik olağan kongresi Cevizpınar Mahallesindeki Prof.Dr.Aydın Ayaydın Öğretmenevi konferans salonunda, yapıldı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve yapılan konuşmalarından ardından tek listeyle ile gidilen seçimde, Ali Ümran Ekinci Başkanlığa seçildi.

Mardin Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Derik Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Karahan, Ak Parti Genel Merkez MKYK üyesi Mesut Özdemir ve çok sayıda partilinin katıldığı kongre de daha önce Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığını yürüten Mucizat Ekinci yerine, delegelerin oylarıyla Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na Ali Ümran Ekinci seçildi.

Mardin Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, kongrede yaptığı konuşmada; dün yaşamını yitiren Ak Parti İstanbul Milletvekili Markar Eseyan’ı ve iki hafta önce geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Karahan’ın abisi Osman Karahan ailelerine baş sağlığı dileyerek sözlerine başladı.Türkçe ve Kürtçe olarak konuşma yapan Kılıç,”Kiymetli hemşehrilerim Allah’ın izniyle, gençlerimizde bu heyecan olduğu müddetçe, gençlerimizde bu aşk olduğu müddetçe bu davaya yeni neferler kazandırma noktasında gayret ettiğimiz müddetçe, Allah’ın izniyle bu bayrak yere düşmeyecek. Başta Derik olmak üzere tüm ülkede yeni başarılar yeni zaferler gelecektir. Ben buna canı gönülden inanıyorum, yeni seçilen arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi.

Genel Merkez MKYK üyesi Mesut Özdemir, ”Derik Gençliğini bizlere göstermiş olduğu bu coşkulu ve heyecanlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum, her zaman birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Karahan, ”Partimize hizmet etmiş, tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederek, yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

seçilen Ali Ümran Ekinci,”1996 doğumluyum,1 çocuk babasıyım 3 yıldır Ak Parti Gençlik Kollarında aktif olarak çalışmaktayım, şu an Başkanlığa seçildim, hepinize teşekkür ediyorum, hoş geldiniz, şeref verdiniz” dedi.

Konuşmaların ve seçimlerin ardından, hatıra fotoğrafları çekilerek kongre sonlandı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'deki yolsuzluk iddialarına tutuklama kararı

Mardin eski Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V [...]

21 saat önce...

Macron'un İslam'ı Hedef Alan Sözlerine Tepki!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam dini hakkında [...]

1 gün önce...

Elektrik faturalarına yeni bir kalem daha ekleniyor

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararla, bugüne [...]

17 saat önce...

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren teklif Meclis'te kabul edildi!

Meclis'e sunulan 43 maddelik teklifin 30'u kabul e [...]

1 gün önce...

Kaymakam Temizkan, küçük Arin'e sahip çıktı

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrul [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN