Derik Ak Parti'de nöbet değişimi

Derik Ak Parti'de nöbet değişimi
16 Aralık 2016 Cuma Saat 20:28 3

AK Parti Derik İlçe başkanlığına atanan Süleyman Temelli, görevi eski ilçe başkanı Osman Tutal’dan devraldı. Yeni Başkan Temelli'yi ilk kutlayan eski başkan Ali Osman Tutal oldu.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş tarafından Derik ilçe Başkanı olarak görevlendirilen Süleyman Temelli, yapılan görevlendirmenin ardından Derik’e gelerek yeni görevini devr alıp makamına oturdu. Yeni başkanı ilk tebrik eden kişi ise Derik eski ilçe başkanı Ali Osman Tutal oldu.

Eski İlçe Başkanı Ali Osman Tutal, koltuğunu yeni başkan Temelli’ye devr ederken; uzun yıllardan beri kardeşlik hukuku içerisinde büyüyüp, dürüstlüğü ve bey efendi kişiliğiyle yakından tanıdığı Süleyman Temelli’ye görevi gönül huzuru içerisinde teslim ediyor olmanın heyecanını  yaşadığını söyledi.

“Ümmetin umudu olan AK Parti’de Derik’te Deriklilere İlçe Başkanı olarak Altı yıl gibi uzun bir süre hizmet yapma imkanı verdiği için yüce Allah’a ne kadar şükretsek azdır” diyerek sözlerine başlayan eski Başkan Tutal, önce teşkilat başkanı ardından da ilçe başkanı olarak görev yaptığı süre içerisinde hizmet yolunda ayağının neredeyse değdirmediği bir çakıl taşı bırakmamanın gönül huzuru içerisinde görevi devrettiğinin altını çizdi. Tutal, aynı şevk ve inançla AK Parti’nin hizmet kervanında ilk günkü heyecanla partisine hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

“AL BAYRAK VE AK BAYRAĞIN ALTINDA HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”
Ali Osman Tutal olarak tek başına hiçbir şey olmadığını göreve başladığında ummetin umudu olan AK Partililerle, davadaşlarıyla birlikte köy ve merkez olmak üzere toplamda 160’a yakın yerleşim biriminin hizmetine koşmaya çalıştıklarını kaydeden Tutal, bu süreç içerisinde kendisini yalnız bırakmayan bütün yol arkadaşları ve davadaşlarına teşekkür etti.

Niyeti halis genç bir başkan olarak olarak görev süreci içerisinde Derik için toplumsal ihtiyaçlar anlamında öncelik hizmetlere önem vererek birşeyler yapmaya çalıştıklarını ifade eden Tutal, “İlçe Başkanlığını geçen 6 yıllık sürenin ardından vicdanen huzurlu bir şekilde hizmet bayrağını aileleler arasındaki kadim hukuk ve kardeşlik değerleri içerisinde birlikte büyüdüğümüz Süleyman kardeşime teslim ediyorum. Bu bir sonuç değil, bilakis bir başlangıçtır. AK Parti’nin hizmet çarkında olan her birey şunu çok açık biliyor. AK Parti’de görevde olmak ile olmamak arasında hiçbir fark yok. Çünkü bu bir inanç, bir bilinç ve olayları idrak etme meselesidir. Bizler ailece bu partide kurulduğu günden beri hizmet etme onurunu yaşamış insanlarız. Dolayısıyla; görevin şahsıma tevdi edildiği gün, bu görevi günün birinde benden sonra gelecek bir arkadaşıma bırakacağımın bilinciyle aldım. Bu bir bayrak yarışıdır. Aldığım bayrağı bugün bu görevi en iyi şekilde çok daha iyi noktalara taşıyacağına inandığım Süleyman kardeşime bırakıyor olmanın bende oluşturduğu sevinç ve heyecanı ise inanın ki kelimelerle anlatamam. Dolayısıyla bugün tıpkı görevi devir aldığım ilk günkü gibi kadar sevinçli, heyecanlı ve mutluyum. Daha önce de dediğim gibi; ben bu partinin hizmetkarıyım, bana düşecek her görevi yapmaya devam edeceğim. Al bayrağın ve AK bayrağın altında Süleyman Kardeşimle birlikte oluşturulacak yeni yönetimle birlikte Derik’e her türlü katkıyı yapmaya devam edeceğim. Çünkü biz, AK Parti’nin mektebinde, Ak davanın mektebinde bu terbiyeyle yoğrulduk. Bu parti bizim, sizin, hepimizin ve dolayısıyla da ümmetin ortak umududur. Bu partiye hizmet etmek şereflerin en büyüğüdür. Ümmete karşı olan sorumluluğun bir gereğidir. Bu vesileyle; karakteri, kişiliği ve insancıllığıyla her zaman taktir ettiğim çok değerli ilçe başkanıma yeni görevinde başarılar dilerken Allah mahcup etmesin ve hizmetlerin en güzelini yapmayı nasip etsin. Görev sürem içerisine beni yalnız bırakmayarak desteğini esirgemeyen başta Derik halkı olmak üzere, ilçe teşkilatı mensuplarımıza, diğer ilçe teşkilatlarımıza, İl Başkanımız ve il teşkilatımız mensupları ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Son olarak adını anmadan geçemeyeceğim; birlikte Derik'e hizmet etme şerefine nail olduğumuz Şehit Kaymakamımız merhum Muhammet Fatih Safitürk'ü de rahmetle anıyor, mekanı cennet olsun diyorum” diye konuştu.

“DERİK İÇİN GECE GÜNDÜZ DEMEDEN HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”
Görevi alkışlar arasında devir alan Derik İlçe Başkanı Süleyman Temelli ise; Derik’e yaptığı hizmetlerle ilçe halkının gönlünde yer edinen ve dönemi içerisinde yapılan hizmetlerle Derik’te şimdiden çok güzel bir iz bırakan Ali Osman Tutal’dan görevi almanın gururunu yaşadığını söyledi.

Mazlumların umudu, ümmetin şemsiyesi olan AK parti gibi önemli bir parti’de görev almanın büyük bir sorumluluk olmakla birlikte çok önemli bir vebali de yüklenmenin anlamına geldiğine işaret eden Başkan Temelli, “Vebal diyorum çünkü; 160 ayrı yerleşim yeri ve 60 binlik Derik nüfusunun yanında ümmete sahip çıkma şiarı içerisinde olan bir hizmet kervanında gereği gibi hizmetkarlık yapma bilincine sahip olmak her şeyden önce bir vebali de yüklenmek anlamına geliyor. Derik’te yapılan güzel hizmetlere yeni dönemde yeni hizmetleri eklemek için gece gündüz demeden birlikte çalışacağız. Ben bu görevi değerli başkanım Ali Osman Tutal’ın büyük desteğiyle aldım, bu bir insanın tek başına başarabileceği bir iş değildir. Dolaysıyla yeni dönemde değerli başkanımın tecrübelerinden, deneyimlerinden fazlasıyla yararlanmaya çalışacağım. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyor ve desteğine fazlasıyla ihtiyaç duyduğumu bir kez daha huzurunuzda belirtiyorum. Allah bizi mahcup etmesin” diye konuştu.YORUMLAR :::

  1. Hacı Temelli
    18 Aralık 2016 Pazar Saat 23:11 CEVAPLA
    Hayırlı ve oğurlu olsun.
  2. DERİKLİ
    17 Aralık 2016 Cumartesi Saat 19:05 CEVAPLA
    ÇOK ŞÜKÜR OMAN GİTTTİİİİİİ

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Meclis toplantısı devam ediyor

Mardin Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, ağustos a [...]

1 gün önce...

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünnet

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünne [...]

1 gün önce...

Eczacılardan Eczacıya şiddet açıklaması

Mardin’de bir süre önce bir eczacının darp edilmes [...]

1 gün önce...

Memur-Sen zam teklifine ilişkin basın açıklaması düzenledi

Hükûmetin zam teklifini kabul etmeyen Memur-Sen, k [...]

11 saat önce...

BİLSEM Sonuçları Açıklandı!

Mardin’de 2015 yılında kurulan ve Genel Yetenek/Zi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7