Derik Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Kafkas vatandaşlarla bir araya geldi.

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Kafkas vatandaşlarla bir araya geldi.
28 Şubat 2018 Çarşamba Saat 18:20 0

Mardin'in Derik İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Hakan Kafkas,İlçe halkıyla kıraathanede bir araya gelerek,yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve ilçe halkının taleplerini dinledi.

İlçe'nin Kale Mahallesi' ndeki Kıraathanede beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Subatan,İlçe Emniyet Müdürü Murat Sönmez,İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Seçkin Karadağ,Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Karahan,Ak Parti İlçe Koordinatörü Mustafa Nilüfer ve çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda, konuşan Kafkas, göreve başladığı günden Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün projelerini tamamlamaya çalıştıklarını, yaptığı ve yapacağı hizmetleri sinevizyon sunumu ile toplantıya katılan vatandaşlara anlattı.
Kafkas,Belediye'ye Kayyum atandıktan sonra 1 lira dahi borçlanmadığını,İlçe halkıyla toplantı amacının göreve geldiği günden bu güne kadar yapılan çalışmaların neler olduğunu,eksikliklerin olup olmadığını,vatandaşların görüşlerine başvurmak amacıyla biraraya gelmeye ve paylaşmaya çalıştıklarını belirterek,"İlçede modern yeni bir hükumet konağı,Modern yeni bir Belediye binası,İlk defa Canlı hayvan pazarı,Hububat buğday Pazarı,İlçedeki Gençlerimizin sosyal aktivitelerini artırmak için Gençlik Merkezi ve GAP bahçelerimizde Mesire alanı yapacağız. Amacımız İlçe Halkının memnuniyetinin sağlanmasıdır.Ayrıca Derik İlçemize ilk defa Artuklu Üniversitesi'ne bağlı Yüksek okul açtırıyoruz.Bunun içindir ki gecemizi gündüzümüze katarak hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz."dedi.
İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Kafkas açıklamalarının ardından İlçe Emniyet Müdürü Murat Sönmez "3-4 gün önce İlçe Emniyet Amirliğimiz İlçe Emniyet Müdürlüğüne kavuştu.Derik için istenilen oldu.İlçemiz için trafikte ne ihtiyaç olursa,ilçemizde halledeceğiz.6 aydır buradayım,Derik İlçesinde olduğum için,çok şanslı olduğumu belirtmek istiyorum. Derik benim 6' ncı görev yerim.Vatandaşın desteğini alamayan Jandarma, polis başarısız olur. sağolun, varolun. Kumar, uyuşturucu ve tefecilik konusunda operasyonlarımızı aralıksız devam ediyoruz.İlçemizin huzuru için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz."dedi.
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Seçkin Karadağ"Jandarma olarak ilçede bir takım faaliyetlerini gece gündüz uyku,yorgunluk demeden,kendi ailelerini ikinci plana bırakarak,huzurun sürekli olması için çalıştıklarını'belirterek"Bizler gece gündüz demeden vatandaşlarımızın huzuru için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Belki farkında mısınız gece saatlerinde Mazıdağı yolundan,Kızıltepe yoluna kadar mayın taramalarını yapıyoruz.İlçemizdeki 280 güvenlik korucularımızla olsun,tüm vatandaşlarımız ile diyalog içerisinde çalışmalarımızı sürdürerek,Vatandaşlarımız iştirak ederek destekliyorlar.Güvenlik Korucularımıza Allah razı olsun,geçen hafta 30 Güvenlik Korucularımızı Zeytin Dalı Harekatına katılmak üzere Afrin'e Sayın Kaymakamımızın teşrifleriyle uğurladık. Afrin Harekatına katılmak için,İlçemizde 280 Korucudan 85 Güvenlik Korucumuz gönüllü olarak başvuruda bulundu.Derik'ten sadece 30 güvenlik korucumuz istendi.Mardin'den gönüllü olarak Afrin Harekatına katılmak isteyen en fazla korucu sayısı İlçemiz olduğunu,bu da bizi çok umutlandırdı,çok onurlandırdı."dedi.
Toplantıda son konuşmayı Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Karahan yaptı.Karahan"İlçe Kaymakamımız bir Derik' li gibi gece gündüz çalışmaktadır.Kaymakam bey ve İlçe Emniyet Müdürü ile Jandarma Komutanımıza yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.Ayrıca ben de buradan bir müjde vereceğim.Derik Devlet Hastanesi hizmet konusunda yetersiz olduğunu düşünerek, 100 yataklı Devlet Hastanesi yapılması için çalışmalarımızı başlatık.İlçe Kaymakamımıza,Emniyet Müdürümüze ve İlçe Jandarma komutanımıza özveriyle yaptıkları çalışmalarından kendilerine çok teşekkür ediyoruz"dedi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Coronavirus tedavisi gören Molla Mahmut Kılınç’ın durumu iyiye gidiyor

Mardin’de Coronavirus testi pozitif çıkan ve hasta [...]

1 gün önce...

Karantinadan kaçan bir kişi tüm binanın karantinaya alınmasına neden oldu

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve İstanbul' [...]

1 gün önce...

Anne yüreği korona virüse karşı kolları sıvadı

Mardin'de bir oğlu sağlık çalışanı diğeri ise genç [...]

1 gün önce...

5 kişi yaşamını yitirdi Ünlü iş adamı 276 kişiye virüs bulaştırdı

Vaka sayılarındaki hızlı artışı değerlendiren uzma [...]

1 gün önce...

Bilim insanları koronavirüsün zayıf noktasını buldu

Bilim insanları dünya çapında 1.2 milyon insanda t [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar