Derik Kaymakamlığı'ndan İhtiyaç Sahibi Ailelere Sıcak İftar Yemeği

Derik Kaymakamlığı'ndan  İhtiyaç Sahibi Ailelere Sıcak İftar Yemeği
19 Mayıs 2019 Pazar Saat 17:25 0

Derik İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas,Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik başlatılan iftarlık yemek dağıtımının titizlikle sürdürüldüğünü söyledi.

Ramazan ayının rahmet,merhamet,nereket ve yardımlaşma atı olduğunu,yapılan uygulama ile gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya çalıştıklarını,Merkez ve Kırsal Mahalleler olmak üzere 110 ihtiyaç sahibi ailelere her iftar vaktinde sıcak yemek menülerini ulaştırmaya çalıştıklarını,Kaymakamlığımıza bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerinin öncülüğünde tespit edilen ailelere yemeği evin kapısına kadar servisi yaptıklarını "belirti.

Derik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan yemekler,iftara yakın bir zamanda Vakıf personeli tarafından sıcak bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine servis yapılıyor.Yemekleri alan vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını belirterek,Kaymakamlık ve Vakıf yetkililerine teşekkür etti.

Derik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Abdullah Acet,"Vakıf olarak ilçe ve Kırsal Mahallelerimize tespit edilen 110 ailelerimiz olan yaşlılarımıza,engellilerimize her iftar vaktinde sıcak yemeklerini ulaştırıyoruz.Yemek yapamadıkları için yardımcı oluyoruz ve dualarını alıyoruz, dualarıyla da bizde memnun oluyoruz"dedi.

Küçükpınar Mahallesi'nde oturan İhtiyaç Sahibi 81 yaşındaki Medine İşçi,"Ramazan ayı için Allah Kaymakamımızdan razı olsun, yaşlıyım yemek yapamıyorum,bize yemek gönderiyor"dedi

Küçükpınar Mahallesi'nde oturan İhtiyaç Sahibi 23 yaşındaki Mehmet Dinç,"Ramazan ayında her iftar vaktinde bize sıcak yemekler getiriliyor. Yemekleri bize getirdikleri için teşekkür ederiz.Yemekler ,Pirinç pilavı,Fasulye,çorba ve tatlı'dır"dedi.

Küçükpınar Mahalle Muhtarı Ramazan Dinler," Sayın Kaymakamımıza, Vakıfta çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.Ramazan ayında yaşlı vatandaşlarımza yaşlı analarımıza her akşam tespit ve takiplerimizle iftar sıcak yemeklerini dağıtıyorlar."dedi.



YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

6 saat önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

1 gün önce...

HDP, DEDAŞ'ın devletleştirilmesini istedi

HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, DEDAŞ’ın devletin sa [...]

22 saat önce...

TOKİ'nin arsaları açık arttırma ile satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) onlarca nitelikte arsay [...]

1 gün önce...

Teşekkür indirimi! Sağlık Çalışanlarına En Eğitimli Destek

Mardin Kültür Koleji, koronavirüs ile mücadelede ö [...]

21 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN