Derik Kaymakamlığı'ndan İhtiyaç Sahibi Ailelere Sıcak İftar Yemeği

Derik Kaymakamlığı'ndan  İhtiyaç Sahibi Ailelere Sıcak İftar Yemeği
19 Mayıs 2019 Pazar Saat 17:25 0

Derik İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas,Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik başlatılan iftarlık yemek dağıtımının titizlikle sürdürüldüğünü söyledi.

Ramazan ayının rahmet,merhamet,nereket ve yardımlaşma atı olduğunu,yapılan uygulama ile gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya çalıştıklarını,Merkez ve Kırsal Mahalleler olmak üzere 110 ihtiyaç sahibi ailelere her iftar vaktinde sıcak yemek menülerini ulaştırmaya çalıştıklarını,Kaymakamlığımıza bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerinin öncülüğünde tespit edilen ailelere yemeği evin kapısına kadar servisi yaptıklarını "belirti.

Derik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan yemekler,iftara yakın bir zamanda Vakıf personeli tarafından sıcak bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine servis yapılıyor.Yemekleri alan vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını belirterek,Kaymakamlık ve Vakıf yetkililerine teşekkür etti.

Derik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Abdullah Acet,"Vakıf olarak ilçe ve Kırsal Mahallelerimize tespit edilen 110 ailelerimiz olan yaşlılarımıza,engellilerimize her iftar vaktinde sıcak yemeklerini ulaştırıyoruz.Yemek yapamadıkları için yardımcı oluyoruz ve dualarını alıyoruz, dualarıyla da bizde memnun oluyoruz"dedi.

Küçükpınar Mahallesi'nde oturan İhtiyaç Sahibi 81 yaşındaki Medine İşçi,"Ramazan ayı için Allah Kaymakamımızdan razı olsun, yaşlıyım yemek yapamıyorum,bize yemek gönderiyor"dedi

Küçükpınar Mahallesi'nde oturan İhtiyaç Sahibi 23 yaşındaki Mehmet Dinç,"Ramazan ayında her iftar vaktinde bize sıcak yemekler getiriliyor. Yemekleri bize getirdikleri için teşekkür ederiz.Yemekler ,Pirinç pilavı,Fasulye,çorba ve tatlı'dır"dedi.

Küçükpınar Mahalle Muhtarı Ramazan Dinler," Sayın Kaymakamımıza, Vakıfta çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.Ramazan ayında yaşlı vatandaşlarımza yaşlı analarımıza her akşam tespit ve takiplerimizle iftar sıcak yemeklerini dağıtıyorlar."dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Firar eden zanlı Mardin'de yakalandı

Hatay'da cezaevine sevk edilirken firar eden zanlı [...]

1 gün önce...

Yerli arabayı Ferrari'nin tasarımcısı tasarladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önümüzdeki günler [...]

1 gün önce...

“Dezavantajlı vatandaşlarımızın yanındayız”

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, sosyal [...]

1 gün önce...

Memur-Sen: Mazlumların sesi, çığlığı olacağız

Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 10 Aral [...]

1 gün önce...

Mısır zindanlarındaki Mazlumlara mektup gönderdiler

​Mardin'de üniversiteli öğrenciler tarafından “Dün [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN