DERİK TRT GAP Diyarbakır Radyosu Canlı Yayınında

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT GAP Diyarbakır Radyosu tarafından hazırlanan “Yöremizden” programı ve Türkü diyarı programı ile Derik'teydi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT GAP Diyarbakır Radyosu tarafından hazırlanan “Yöremizden” programı ve Türkü diyarı programı ile Derik'teydi.
Derik'in tarihi, kültür, sanat, haber, spor, eğitim, proje, yatırım ve ilçedeki çalışmaların anlatıldığı “Yöremizden” programı ilgiyle takip edildi.
Derik Aydın Ayaydın Öğretmen evi konferans salonundan canlı yayınlanan programa konuk olarak, Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas katıldı.
TRT GAP’ın vatandaşlarla yaptığı röportajda Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas'a yapılan çalışmalar hakkında memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar aynı zamanda alt yapı, su, elektrik,temizlik ve eğitimle ilgili çalışmalarından memnun olduklarını dile getirdiler.
Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas, katıldığı TRT GAP Diyarbakır Radyosu canlı yayına dinleyicilere Derik'te göreve başladığı 28 Kasım 2016 Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün projelerini kaldığı yerden hayata geçirdiklerini,İlçe'nin ulaşılmayan kırsal mahalle ve mezraların tümüne ulaşarak hizmet vermeye çalıştıklarını,Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle İlçe'nin 600 kilometrelik yol ağının 220 kilometresini asfaltladıklarını,yani İlçenin üçte biri asfaltladıklarını,İlçe'nin merkez ve kırsal mahallelerinde bulunan tüm vatandaşların yarısına yakın ile bir araya gelerek sorunları yerinde tespit edip,çözüm bulmaya çalıştıklarını,kendisinin birebir görüşmediği vatandaşlara ise belediye bünyesinde mardinmasa / derik ekibindeki personellerle ulaşarak, gerekli desteklerini sürdürdüklerini"belirten Kafkas, bir tek parkı olmayan merkez ve kırsal mahallelerinde 2017 yılı içerisinde 51 tane park yapımını gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.Ayrıca Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk abimizin hayata geçirmek istediği kapama zeytin bahçeleri projesini hayata geçirdik.İlçemizde daha önce hiç hizmetin götürülmediği merkez ve kırsal mahallelerine tüm imkanlarımızı seferber ederek,hizmet götürüyoruz. Merkez ve Kırsal Mahallelerimizde biriken hayvan gübresi ve çöp toplama çalışmalarını başlattık.Yaz tatilinde 1000 öğrencimizi Tek Yürek kardeşlik projesi kapsaminda bir çok geziye gönderdik,öğrencilerimizin yaz tatillerini iyi değerlendirmelerine yönelik çeşitli dalda spor kurslarını açtık,bir çok öğrencimiz bu kurslardan yararlanmasını sağladık.Okullarımızın büyük bir kısmında Voleybol,Basketbol sahalarını sahalarını öğrencilerimizin hizmetine sunduk.Sivil toplum temsilcileri ile sık sık bir araya gelerek,Derik'in hak ettiği yere gelmesi için tüm çalışmalarımızı aralıksız devam ediyoruz."diyerek ,devam eden ve yapılması planlanan projeler üzerinde genel değerlendirmede bulundu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman ise, 2017-2018 eğitim-öğretim yılını değerlendirdi programda, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Erkan Kocaaslan 'da sağlık alanında yapılan çalışmaların yanında tütün hakkında hedeflerini dinleyicilere aktardı.
İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Dursun Spor çalışmalarını dinleyicilere aktardı.
Derik'te Gazeteci Emrullah Karakaş TRT GAP Diyarbakır Radyosu canlı yayınında gündeme ilişkin dinleyicilere aktarırken,İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarım Mühendisi Özkan Gökalp  İlçe Tapu Müdürü Nihat Çoksüer, ve İlçe Halk Eğitim Müdürü Mustafa Çekmez,2017 yılında İlçede yapılan çalışmalar hakkında dinleyicilere açıklamalarda bulundu.
TRT GAP Diyarbakır Radyosu canlı yayını "Yöremizden" ve TRT Türkü Diyarı adlı programına konuk olan İlçenin bağlama ustası Zilan Yapıştıran,Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Uzm. Öğretmen Cemal Ayebe ile Öğretmen Erdal Sever'in sesinden ülkemizin ve yöremizin sevilen türkülerini seslendirerek 4 saat sürdü.
TRT GAP Diyarbakır Radyo'sunun 4 saat sunduğu "Yöremizden" canlı yayın programında sürekli İlçenin Sembolü olan Derik Zeytini dinleyicilere aktarıldı.
TRT Radyo Prodüktörü ve Gap Diyarbakır Radyosu Müdürü Fatih Yılmaz yönettiği,sunuculuğunu Mustafa Yalın ile Diyarbakır’dan Tuba Bezirgan’ın yaptığı, programın Teknik yönetmen Uğur Ekmekçi üstlendi. Teknik ekipte ise; Ergün Bulut, Semih Suat Sarı, Soner Emre, Tevfik Yavuz ve Ercan Yaşar yer aldı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle