Derik'li Çocukların Son Havuz Keyfi

Havaların ısınmasıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle yapılan yüzme havuzu son günde daha da eğlenceli geçti.

Derik İlçesi'nde sıcakların artmasıyla beraber Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Derik Belediyesi'nin Kale Mahallesi Prof.Dr.Aydın Ayaydın Caddesi'nde bulunan Mehmet Aydın İlkokulu bahçesinde kurulan 14 metre uzunluğunda,7 metre genişliğinde ve 1 metre 20 santim derinliğindeki yapmış olduğu portatif yüzme havuzu antrenörlerin eşliğinde 2 aylık çocukların eğitimlerini almalarından sonra bu gün son gün olarak yaklaşık 500 öğrenci havuzdan akşama kadar çıkmadılar.Bu sevinçlerine ortak olan Derik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürvekili Halim Göven çocukları yalnız bırakmayarak,hem şapka dağıttı,hem de dondurma yedirdi.

Havuza yüzmek için gelen 8'inci sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Songül Çelik," Ben hayatımda yüzmeyi bilmiyordum.Kim bu havuzu yapmış sa Allah onlardan razı olsun. Öğrenciyiz,nasıl yüzeceğiz bilmiyordum.Bu gün son gün çok mutluyuz,havuz sayesinde yüzmeyi de öğrendik "dedi.

Derik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürvekili Halim Göven,"Kaymakamımız ve Belediye Başkanvekilimiz Hakan Kafkas'ın talimatlarıyla 2 ay önce yapmış olduğumuz havuza öğrencilerimiz, tatillerini iyi geçirsinler, yüzmeyi öğrensinler diye,servis tutarak kırsal mahallelerimizden öğrencilerimizi Derik İlçe Merkezi'ndeki havuzumuza getirip böyle bir çalışma başlattık. Geçne sene 500 kadar öğrenci bu havuzdan yararlanırken,bu sene 2 bin 400 kız ve erkek öğrenci havuzumuzdan yararlanmış oldu.Öğrencilerimizn bu mutluluğunu gördükçe bizde mutlu olduk"dedi

Çocuklara yüzmeyi öğreten antrenör yüzme Antrenörü Serdar Özer '2 bin 400 öğrenciye yüzmeyi öğrettik.Bu gün havuzun son günü, bundan bizde mutluyuz,onlarda mutlular,bir gün tatile bir yerlere gittiklerinde yüzebilirler.Bizde sevinçliyiz,öğrenenler de memnun"dedi.

Havuza yüzmek için gelen 4 üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Ali Demir, "Ben hayatımda yüzmeyi bilmiyordum.Bu havuz sayesinde yüzmeyi öğrendim.Bu havuz sürekli olsun istiyoruz.Kim bu havuzu yapmış ise, Allah onlardan razı olsun. "dedi

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle