Derik’te fizik tedavi ünitesi hizmete açıldı

Derik’te  fizik tedavi ünitesi hizmete açıldı
05 Aralık 2018 Çarşamba Saat 10:09 0

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Derik Devlet Hastanesine yeni bir ünite daha kazandırılarak , yeni açılan Fizik Tedavi Ünitesi hizmete başladı.

Derik Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Leyla Demir yaptığı açıklamada; Hastane bünyesinde ilk defa açılan fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine hizmet potansiyelinin her geçen gün artacağını ve bu ünite ile beraber özellikle yaşlı hastaların yol yükünü de ortadan kaldıracağını belirtti. Tedavi merkezinin günlük ortalama 40 hastaya hizmet verdiğini anımsatarak, İlçemizin yenilenen hastane binası ile gelişen uzman kadrolarının arasına bir yenisinin daha eklendiğini ifade etti.

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Murat Sinanoğlu:"Yıllarca diğer ilçelerde bu hizmeti almak zorunda kalan hastalarımız artık ev konforunda ve güler yüzlü personellerimiz ile bu hizmeti eksiksiz bir şekilde tedavilerini olmaya başladı. Hastalarımız genel olarak bel ve boyun fıtığı, omuz ağrıları, diz eklem hastalıları, el bilek kırıkları rehabilitasyonu gibi çok çeşitli rahatsızlıkların tedavisi için bizlere başvuruyor. Ünitemizin kazandırılmasında etkin rol oynayan başta İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz’a ve diğer arkadaşalarımıza teşekkür ediyorum. Nitelikli ve daha kaliteli bir sağlık hizmeti vermek için çalışmalarımız devam etmektedir ."dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

23 saat önce...

Ahmet Ceylan'ın Acı Günü

Mardin STK Platformu Sözcüsü, Eğitim-Bir-Sen Ünive [...]

1 gün önce...

Son dakika: Koca, bir kez daha Mardin için uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplan [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Elektrik kesintileri hastaları da vurmaya başladı

Mardin’deki elektrik kesintileri, elektronik cihaz [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN