Derik'te 15 Temmuz şehidi kabri başında anıldı

Derik'te 15 Temmuz şehidi kabri başında anıldı
15 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 22:57 0

Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) mensuplarının 3 yıl önce İstanbul'da şehit ettiği Mardin İli Derik Nüfusuna kayıtlı 6 çocuk babası,42 yaşındaki Mahmut Eşit mezarı,İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas,İlçe Jandarma Komutanı Seçkin Karadağ,İlçe Emniyet Müdürü Tarık Ziya Turan,İlçe Müftüsü Talip Boynukara,Belediye Başkan vekili Hatip Durmaz,Sivil Toplum Kurum Temsilcileri ile yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

Derik ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 3'üncü yıl dönümünde, darbe girişimi sırasında şehit olan işçi Mahmut Eşit, kabri başında anıldı.

İstanbul'da bir lokantada çalıştığı esnada darbe girişimine tepki göstermek için çıktığı sokakta darbeci askerler tarafından şehit edilen 6 çocuk babası Mahmut Eşit, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 3'üncü yıl dönümünde kabri başında anıldı. Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, İlçe Jandarma Komutanı Seçkin Karadağ,İlçe Emniyet Müdürü Tarık Ziya Turan, Ak Parti Derik İlçe Başkanı Süleyman Karahan,İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdullah Osmanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman,İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Dursun, Sivil Toplum Kurum Temsilcileri ve şehidin yakınları ile çok sayıda kişi şehidin kabrine karanfil bırakarak, dua okudu.

Mezarlık ziyaretinin ardından şehitleri anma programı Tacar Kardeşler Camii'nde devam etti. Şehitler için camide Kur'an-ı Kerim ve mevlit okutuldu. Mehmet Ayaydın İlkokul bahçesinde şehitler anısına fidanlar dikildi ,Mehmet Ayaydın İlkokulunda 15 Temmuz şehitleri anısına resim sergi düzenlendi. Etkinlik kapsamında 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşananlar öğretmenevinde yapılan programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalar yapıldı,şiirler okundu ve 15 Temmuz

gecesinde yaşananlar sinevizyon sunumu yapıldı.15 Temmuz Demokrasi nöbeti,Prof.Dr.Aydın Ayaydın Öğretmenevi bahçesinde devam ediliyor..YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Süryaniler, Midyat'taki sıla gecesinde buluştu

40 yıla aşkın süredir Avrupa'nın farklı ülkelerine [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de marketler zinciri şubesi açılması zorlaştırıldı

Nusaybin Belediye Meclisi, ilçede yeni marketler z [...]

1 gün önce...

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Buradan meydan okuyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bu kutlu çatıdan ayrıla [...]

1 gün önce...

Son dakika! Diyarbakır'da zırhlı polis aracı devrildi: 1 şehit, 5 yaralı

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde zırhlı polis aracını [...]

23 saat önce...

Yeni partinin adı ve logosu ortaya çıktı

Türkiye siyasetinde yeni parti tartışmaları tüm hı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7