Derik'te 15 Temmuz şehidi kabri başında anıldı

Derik'te 15 Temmuz şehidi kabri başında anıldı
15 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 22:57 0

Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) mensuplarının 3 yıl önce İstanbul'da şehit ettiği Mardin İli Derik Nüfusuna kayıtlı 6 çocuk babası,42 yaşındaki Mahmut Eşit mezarı,İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas,İlçe Jandarma Komutanı Seçkin Karadağ,İlçe Emniyet Müdürü Tarık Ziya Turan,İlçe Müftüsü Talip Boynukara,Belediye Başkan vekili Hatip Durmaz,Sivil Toplum Kurum Temsilcileri ile yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

Derik ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 3'üncü yıl dönümünde, darbe girişimi sırasında şehit olan işçi Mahmut Eşit, kabri başında anıldı.

İstanbul'da bir lokantada çalıştığı esnada darbe girişimine tepki göstermek için çıktığı sokakta darbeci askerler tarafından şehit edilen 6 çocuk babası Mahmut Eşit, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 3'üncü yıl dönümünde kabri başında anıldı. Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, İlçe Jandarma Komutanı Seçkin Karadağ,İlçe Emniyet Müdürü Tarık Ziya Turan, Ak Parti Derik İlçe Başkanı Süleyman Karahan,İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdullah Osmanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman,İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Dursun, Sivil Toplum Kurum Temsilcileri ve şehidin yakınları ile çok sayıda kişi şehidin kabrine karanfil bırakarak, dua okudu.

Mezarlık ziyaretinin ardından şehitleri anma programı Tacar Kardeşler Camii'nde devam etti. Şehitler için camide Kur'an-ı Kerim ve mevlit okutuldu. Mehmet Ayaydın İlkokul bahçesinde şehitler anısına fidanlar dikildi ,Mehmet Ayaydın İlkokulunda 15 Temmuz şehitleri anısına resim sergi düzenlendi. Etkinlik kapsamında 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşananlar öğretmenevinde yapılan programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalar yapıldı,şiirler okundu ve 15 Temmuz

gecesinde yaşananlar sinevizyon sunumu yapıldı.15 Temmuz Demokrasi nöbeti,Prof.Dr.Aydın Ayaydın Öğretmenevi bahçesinde devam ediliyor..YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Köy korucusu babası ile aynı yaşta ve aynı günde şehit oldu

Mardin’de PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda [...]

1 gün önce...

Çam: Farklılığımız zenginliğimiz olsun!

Kızıltepe'de düzenlenen aşure etkinliğinde konuşan [...]

1 gün önce...

Şarampole yuvarlanan araçta kişi yaralandı

Nusaybin-Midyat yolu üzerinde seyir halindeyken şa [...]

1 gün önce...

Babasıyla aynı kaderi paylaştı

Babasıyla aynı gün ve yaşta şehit olan 8 çocuk bab [...]

1 gün önce...

AK Parti'den Gazetemize destek ziyareti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, beraberind [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yargı Reformu Stratejisi

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Varsın Öyle Olsun…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Mezopotamya İncisi Mardin...

5
Mustafa Aydın
6
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

7