Derik'teki ilk havuz keyfi

Derik'te yaz tatilinde çocukların keyifli bir vakit geçirmelerini sağlamak için ilçede ilk kez havuz hizmeti verilmeye başlandı.

Derik Belediyesi tarafından yaptırılan havuzda çocuklara yüzme dersi verilmeye başlandı.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili de olan Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın yaz tatilinde çocukların güzel zaman geçirmeleri için bütün ilçelerde hayata geçirilmesi için talimat verdiği havuz hizmeti Derik'te de uygulanmaya kondu. 

Derik Kaymakamı ve Derik Belediye Başkanvekili Hakan Kafkas, Vatandaşa açık yüzme havuzu bulunmadığı ilçede yaz tatili boyunca denize gidemeyen çocukların deniz ve havuz özlemeni hizmete açtıkları havuzla gidermeye çalışacaklarını kaydetti. Hizmet vermeye başlayan havuza ilgi büyük oldu.

Kale Mahallesi Aydın Ayaydın Caddesinde bulunan Mehmet Ayaydın İlkokulu bahçesi'ne kurulan ve 1 metre 20 santimetre derinliğinde, 14 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde havuz için soyunma odaları ve duşluk da ihmal edilmedi.

Yüzme bilmeyen çocukların yüzme hocaları tarafından eğitilen çocukların ilk gün keyfine diyecek yoktu.

Derik Belediyesi yetkilileri ilçede ilk kez organize edilen 1'inci Yaz Spor okulu etkinlikleri kapsamında Derikli çocukların farklı bir yaz tatili geçirebilmeleri için pozitif alanlarla farkındalık oluşturma gayretinde olduklarını kaydederek, düzenlenen organizasyonlara Derikli çocukların gösterdiği ilgi kendilerini fazlasıyla mutlu ettiğini ifade ettiler.

Öğrencilerin sosyal aktivitelerini geliştirmeleri için belediye olarak 1'inci Yaz Spor okulu açtıklarını hatırlatan yetkililer, tatil boyunca öğrencilere Hentbol, Masa Tenisi, Futsa, Voleybol Basketbol ve Yüzme havuzu kurs başvurularını aldıklarını, başvurularda özellikle yüzme öğrenmek isteyen öğrencilerin havuz arzusunun oldukça fazla olduğuna işaret ettiler.

Düzelenen etkinliklerde özellikle de havuz keyfini yaşamak üzere gelen öğrencilerinin mutluluğu kendilerini oldukça sevindirdiğini ifade eden yetkililer, 08-14 yaş arasında daha dinamik bir gençlik ve sosyal aktivitelerle enerjilerini güzel vakit geçirerek geçirecekleri alanlar oluşturma konusunda gayretlerini ortaya koymaya devam edeceklerine vurgu yaptılar.

Aralarında ilk kez havuzda yüzme fırsatı bulan öğrencilerin de çoğunlukta olduğu Belediye havuzunda; 25'er kişiden oluşan gruplar halinde havuzda yüzme öğrenmeye çalıştıkları, çocukların 60 gün boyunca yüzme programlarına her gün sabah 09:00 ile 12:00 saatleri arasında gerçekleştirebilecekleri öğrenildi.

Yüzme Antrenörü Reşit Kalkan, Kızlı - Erkekli ayrı guruplar halinde her gün ortalama 200 öğrencinin yüzme kursundan yararlanacaklarını kaydederek, hayatında ilk kez havuza giren çok sayıda öğrenciyle karşılaştığını bu öğrencileri önce suya alıştırmak ardından da yüzme öğreterek diledikleri yerde suya girip yüzmenin tadını çıkarabilecek bir hale geleceklerini söyledi.

Havuza giren öğrencilerden 14 yaşındaki Muhammet Başakçı "İlk defa böyle bir yüzme havuzu görüyoruz, bu imkanı biz öğrenci çocuklara sağlayan yetkililere teşekkür ediyorum. Çok mutlu ve sevinçliyiz. Allah Kaymakamımızdan razı olsun" dedi.

14 yaşındaki öğrencilerden Dilan Dağlık, "İlk defa yüzme havuzuna gireceğim. Daha önce hiç havuz görmedim. Böyle bir yüzme havuzun olması bizi çok sevindirdi. Biz çocukların yüzü gülüyor, parklarımız açıldı, basketbol, futbol kurslarımız açıldı. Bunu yapan herkese teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun diyoruz."dedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle