DİKA Yönetim Kurulu Mardin'de Toplandı

DİKA Yönetim Kurulu Mardin'de Toplandı
25 Temmuz 2019 Perşembe Saat 18:18 0

Mardin, Siirt, Şırnak ve Batman illerini kapsayan, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Temmuz ayı yönetim kurulu toplantısı Mardin'de gerçekleştirdi.

DİKA 2019 yılı Temmuz ayı yönetim kurulu toplantısı Mardin Valisi Mustafa Yaman başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Mardin Valisi Mustafa Yaman, Batman Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir, Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık, Mardin TSO Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir ve Şırnak İl Genel Meclis Başkanı Cevher Fındık katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen toplantının öne çıkan gündem maddeleri arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda DİKA iş birliğiyle uygulanan "Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı 2019 Yılı Uygulaması" konusunda yönetim kurulu üyelerine bilgi verildi.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Toplantısının Mardin'de düzenlenmesine ilişkin kurul üyeleri bilgilendirildi. 2019-2023 yıllarını kapsayacak şekilde hazırlanan "Dicle Kalkınma Ajansı Kurumsal Stratejik Planı" Kurul'un bilgisine sunuldu. DİKA tarafından hazırlanan Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Destek ve Teşvik Rehberi hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Ajans'ın devam etmekte olan 2018 yılı mali destek programlarına ilişkin Nisan-Haziran 2019 dönemi program ilerleme raporları kurul üyelerine sunuldu.

Dicle Kalkınma Ajansı desteğiyle yürütülmekte olan projelerin nihai durumları, riskleri, ilerleme sorunu olanlar ve sözleşme hükümleri hakkında kurula bilgi verilerek bu projelerle ilgili izlenecek süreç konusunda karar alındıktan sonra toplantı sona erdi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Azınlık cemaatleri temsilcilerinden Mehmetçik'e dua

Mardin Deyrülzaferan Manastırı'nda düzenlenen ay [...]

1 gün önce...

Başsavcı da yaralandı! Zincirleme Kazada: 1 Ölü 7 Yaralı

Mardin-Nusaybin yolunda meydana gelen kazada Mardi [...]

1 gün önce...

156 okuldaki tatil 5 gün daha uzatıldı

Mardin Valiliği, Nüsaybin ilçe genelindeki bütün o [...]

1 gün önce...

Çıkan çatışmada 1 askerimiz yaralandı

Derik ilçe kırsalında, PKK terör örgütüne yönelik [...]

1 gün önce...

Derik'teki çatışmada bir asker şehit oldu

Derik ilçe kırsalında, PKK terör örgütüne yönelik [...]

16 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar