DİKA’dan erasmus+ programları bilgilendirme toplantısı

DİKA’dan erasmus+  programları  bilgilendirme toplantısı
19 Aralık 2018 Çarşamba Saat 15:18 0

Ulusal Ajans ile Dicle Kalkınma Ajansı iş birliğiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Ajans Bölgesi’nde Erasmus+ Programları tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesi (Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) gençliğine yönelik olarak gençlik, eğitim ve spor alanlarında proje üretme potansiyeli olan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lar için bir toplantı organize edildi. Beklenilenin çok üzerinde katılımcının rağbet gösterdiği toplantıya 240 kişi katıldı. Bilgilendirme Ulusal Ajans Uzmanları Abdullah Şahin ve Başak Çikot tarafından yapıldı. Gençlik, eğitim ve spor alanlarında proje üretebilecek potansiyeli ve kapasitesi olan tüm resmî kurumlar ile sivil toplum kuruluşları Erasmus+ programına başvuru yapabilmektedir.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ yaptığı konuşmada, Erasmus+ programının Bölgeden katılacak olan gençlerin hayatlarına olumlu anlamda katkılar sağlayacağına inandığını söyledi. Altındağ “Ajans olarak Bölgemizdeki ilgili kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının bu program hakkında en iyi şekilde bilgilendirilmesini kendimize görev edinmiş bulunmaktayız. Bölgemizde özellikle mesleki ve teknik okulların öğretmen ve öğrencilerinin Erasmus+ programı kapsamında proje üretmesini Bölgemizde genç istihdam niteliğinin artırılması noktasında önemsemekteyiz. Bunun artırılması Ajansımızın en önemli öncelikleri arasında yer almaktadır” dedi.

Erasmus Programı 2014 yılı itibariyle uygulanmaya başlayan; eğitim, gençlik ve spor alanlarında farklı yaş grupları ve farklı hedef kitlelere yönelik destekler içeren bir programdır. Erasmus+ 2014-2020 yıllarını kapsayan dönemde içerisinde okul eğitimi, yükseköğretim, mesleki eğitim, yetişkin eğitimi ve gençlik alanına yönelik destekler ile birlikte spor alanındaki projelere de hibe desteği uygulanmaktadır.

Erasmus programı kapsamında 2014-2018 yılları arasında Ajans Bölgesinden toplam 842 adet proje hazırlanmış bunlardan 110’u destek almaya hak kazandı. Bugüne kadar Bölgeden 5 Milyon 317 Bin Euro tutarındaki mali destekten toplam 2821 kişi faydalandı. DİKA olarak teknik desteğin kurumlara sağlanması ile birlikte %13’lük bu düşük oran artırılabilecektir denildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Böcek ve sineklere karşı ilaçlama çalışması yapıldı

Mardin merkez ve bağlı ilçelerde geçtiğimiz günler [...]

1 gün önce...

Evde kalan çocuklara bayram şekeri

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yeni tip koro [...]

1 gün önce...

Başıboş köpekler korku salıyor

Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı [...]

1 gün önce...

Normalleşme takvimi iddiaları

Türkiye corona virüsü ölü ve vaka sayısında gözle [...]

23 saat önce...

Kumar baskınında 7 kişiye ceza

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN