Dilipak’ı Mahkemeye veren Kadınlara tepki

Dilipak’ı Mahkemeye veren Kadınlara tepki
12 Ağustos 2020 Çarşamba Saat 12:24 3

Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak’a sahip çıkarak kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan AK Partili kadınlara tepki gösterdi.

Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, yazdığı bir makaleden dolayı hakkında suç duyurusunda bulunulan gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak’a sahip çıkarak AK Partili kadınlara tepki gösterdi.

Aydın yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Günümüz toplumunda gelinen noktada herkesi ayrıştırıcı bir dil kullanmaktan ve bu dili üzerinden politika yapmaya çalışmaktan vaz geçmeye davet ediyoruz. Düne kadar kendilerini dini değerleri ile temsil edebilecek birey olmak için mücadele edenler, bugün kendi mücadelelerine omuz vermiş ve bu işin en büyük cefasını çekmiş insanları, kendilerini eleştirdi diye mahkemelere vermeye başlamıştır. Halbuki sayın Dilipak ın üzerinde durduğu, bize hatırlatmak istediği, uyardığı aile değerleri ve İslami ilkeler hepimizin vazgeçilmezidir ve hepimiz bunlara bütün benliğimizle sahip çıkmak zorundayız. Bu bağlamda herkes eleştiriye açık olmak zorundadır. İslam kültürünün bize verdiği vazgeçilmezimiz olan istişare mekanizmasını bir an önce devreye koyup ortak akılla ve bu toplumun değerleri ile barışık, toplum dinamiklerine savaş açmadan, barışık bir şekilde ortak bir zeminde ortak noktayı bulmak durumundayız. Eğer biz bunu başaramazsak toplum olarak uçurumun kenarından dönme imkanımız kalmayacaktır. Eleştirilmek haddizatında sevildiğinin göstergesidir, önemsendiğinin göstergesidir bu yüzden eleştiren, gerçek anlamda dost kabul edilmelidir. Zira Efendimiz Sallallahu aleyhi ve selam: “ mümin müminin aynasıdır” buyurmuştur. Bu ayna olma durumu birbirimizi yanlışlarımızdan vazgeçirme ve birbirimize doğruyu gösterme görevi bizzat efendimiz tarafından omuzlarımıza yüklenmiş bir sorumluluktur. Bu sorumluluğunu ifa etti diye hiç kimse ve hiçbir kurum kuruluş suçlanamaz. Son tahlilde herkesi sağduyulu olmaya ve geçmişini unutmamaya davet ediyoruz. 28 Şubat‘ın en cevval savaşçılarından biri olan Abdurrahman Dilipak a reva görülen bu muamele bizce hiçbir insanı vicdana sığmaz. Bugün başörtülü bacılarımız devlet mekanizması içerisinde, bürokrasisi içerisinde veya toplum içerisinde başörtüleri ile kendilerini temsil etme olanağını bulmuşlarsa bunun büyük bir payı 28 Şubat‘ta 28 şubatçılarla mücadele edenlerindir ve bunların başında da hiç şüphesiz Abdurrahman Dilipak gelmektedir. Yukarıda zikrettiğimiz bağlamda eleştiri ve doğruyu gösterme bağlamında sayın Dilipak ın yalnız olmadığını ve bu konuda destekçisi olacağımızı sayın milletimize deklare ediyor.”

Abdurrahman Dilipak'ın 'fahişe'yi unutturma çabası!


PAYLAŞ

YORUMLAR :::

 1. Yol Bir
  13 Ağustos 2020 Perşembe Saat 14:28 CEVAPLA
  Adamsın !
 2. Kasım Karal
  13 Ağustos 2020 Perşembe Saat 03:27 CEVAPLA
  Dilipak doğru söylüyor. Ama bu geri zekalı kadınlar solcuların işine geldiği gibi anlıyor
 3. Sinan
  12 Ağustos 2020 Çarşamba Saat 23:29 CEVAPLA
  Ağzınıza sağlık sonuna kadar katılıyorum

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doktorun gözünden Kovid-19 ile mücadelede

Mardin Devlet Hastanesi uzman doktorlarından Gamze [...]

13 saat önce...

Başkan'dan Tıp Kazanan Öğrencilere Altın Ödülü

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) yerleşti [...]

13 saat önce...

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

Yeğenine cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı

Kızıltepe ilçesinde, 16 yaşındaki yeğenine cinsel [...]

1 gün önce...

Başkan Erdem'den Başkan Şahin’e Plaket

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Sokak [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7