Dilipak'tan Çarpıcı Ak Parti Analizi

Dilipak'tan Çarpıcı Ak Parti Analizi
18 Temmuz 2013 Perşembe Saat 18:17 5

Akit yazarı Abdurrahman Dilapak'ın AK Parti ile ilgili olarak yazdığı yazılar büyük yankı uyandırdı! Dilipak'ın yazıları kısa süredi Twitterda TT listesinde birinci oldu.

Abdurrahman Dilipak’ın geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı ve AK Parti'yi uyardığı iki yazısı twitterda TT listesinde zirveye yerleşti. Dilipak'ın yazısının TT olma zamanının ise iftara denk gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

ABDURRAHMAN DİLİPAK'IN YAZISI TT OLDUAkit Gazetesi yazarı Dilipak, Salı ve Çarşamba günleri peş peşe AKP’yi uyaran iki yazı kaleme aldı. Bu yazılarında Hükümete sert eleştiriler getiren yazar özellikle 3 başlıkta (Para-Kadın-Haram konusunda) ciddi uyarılar yaptı.
Dilipak'ın "Birileri ayaklarını denk alsın!" yazısını okumak için TIKLAYINIZ

“Mütrefin” başlıklı yazısında Paraya, lükse, refah ve sefahate dalıp, başına buyruk hareket ederek bir milletin felaketine neden olan yönetici kadrosunu ifade eden “mütrefin” tabirini keskin biçimde kullanan Dilipak, hem sosyal medyanın gündeminde zirvede yer aldı hemde AK Parti'ye yakın yazarlar arasında ilk kez böylesine cesur bir yazı kaleme alan ilk kişi oldu.

Dilipak'ın “Mütrefin” yazısını okumak için TIKLAYINIZ

Dilipak'ın yazısı iftar saatlerine doğru "#AKPye3uyarı" hastagıyla onbinlerce kez paylaşılırken, TT listesinde de iki numaraya oturdu.

İşte o tweetlerden bazıları;
Teoman Sancak ‏@SancakTeoman
Bunlara 3 değil 33 uyarı yetmez. Dilipak konuyu özetlemiş. Akp de hala yolduklarımız yolacaklarımızın teminatıdır söyleminde #AKPye3uyarı

Alp Eroglu ‏@Alperr_Tunga
Abiniz Abdurrahma Dilipaki dinleyin, calmayin, uckurunuza sahip cikin ve koltuga yapismayin. #AKPye3uyarı

Ulaş Acar ‏@ulashaber
#AKPye3uyarı kendi yazarları çalmayın, haram yemeyin yazmış. bravo Dilipak. http://bit.ly/18kEIk9

İsmail Turan ÇAKIR ‏@istcakir
"@SelAtak: Maalesef başta İstanbul olmak üzere yerelde AK Partide rüşvet v yolsuzluk kokuları daha sık duyuluyor. #AKPye3Uyarı" doğru mu bu?

Mustafa Onur ‏@monur44
#AKPye3uyarı Dilipak ilerideki şelaleyi şimdiden göstermiş ama AKP nin bunu görecek aklı Selim varmı onu bilmiyorum.

ezgi aksu ‏@aksu__ezgi
#AKPye3Uyarı Sizleri seviyoruz fakat bu kadar kibirli bir üslubun ne Türkiye'ye ne sizlere faydası var.

serpil acar ‏@serpilacarr
Abdurrahman Dilipak'ın bugünkü yazısını okumanızı tavsiye ediyorum. AK parti'ye son dönemde yapılan en güzel uyarı yazısı #AKPye3Uyarı

Gorkem Iraf ‏@Gorkem8
#AKPye3uyarı aslında tek bir uyarı yetmeli... Gerçek Müslüman olun... İşte o zaman gerisi zaten gelir.

1907 ❤ ‏@ItsmeZumra
#AKPye3uyarı halka zarar verme, adaletli ol ve dinimi kullanma.



Birileri ayaklarını denk alsın!Üç kuruşluk menfaat ve uçkur sevdasına iktidarınızdan olmayın.. Kendinize de, ülkenize de yazık edersiniz.. Dünyanızı ve ahiretinizi berbat etmeyin!

Birileri burnundan soluyor, kıskanıyor, kin besliyor.. Erdoğan’ı bir türlü içlerine sindiremediler, AK Parti’yi de..
Dışarıdan, içeriden bir sürü destekçileri de var.. Bazı işler güzel gidiyor, o yüzden kıskanıyorlar.. Ama en zayıf yanımız kadın, para ve koltuk merakı!
Hepsi değil elbette ama bunu yapanlar hem kötü örnek oluyorlar, hem de sebeb oldukları söylenti bütüne zarar veriyor..

Bana göre kadrolaşma dedikleri konuda kimse CHP’nin eline su dökemez.. Ama birtakım grubların bürokraside mevzi kazanma gayretleri yüzünden görüntü hiç de içaçıcı değil.. Şu tarikat, hemşehricilik yüzünden koltuk kapma olayına artık bir “dur” desek!
Bazı belediyeler ve bakanlıklarda rüşvet konusu şuyu bulmaya başladı..
Olmuyor. Bu iş böyle gitmeyecek.. Bazı şeylerin şuyuu vukuundan beterdir..

Yarın bu yedikleri haltlar ortaya çıkar, hem kendileri, hem partileri, hem de Türkiye bu işten zarar görür. Bunları kimse bilmiyor sanmayın.. Bize hesap soramazlar diye düşünmeyin.. Bir Molla Kasım çıkar, hesap sorar.. Ya da bakarsınız MOSSAD, MUHABERAT sureti haktan gözüküp bir şekilde servis eder bu bilgileri. İnternet üzerinden yayınlarlar ya da!

Hesaba çekilmeden keşke herkes kendini bir hesaba çekse.. Erdoğan partisini, kabinesini, belediyelerini uyarsa..

Seçimlere yakın çetin bir dosya savaşı yaşanacak gibi gözüküyor..

Bir de kadın meselesi var.. Kadın konusu, siyasette de, bürokraside de, iş dünyasında da büyük iş yapıyor.. Piyasaya kız yetişmiyor ya hu! Yabancılar da girdi bu işe.. Bir kadını birinin başına sardın mı, kadın hamile kaldı mı tamam, tacizden içeri de attırabilirsin, gen tahlili ile babalık davası da açıp, mirasa ortak da olursun.. İşadamı değilsen siyasetçi ya da bürokratsan yine oyum oyum oynatırlar..
Arada birbirini deşifre edip, medianın önüne atıp linç ederler, sonra da onu ötekilere gösterip kurbanları ile pazarlık ederler..

İktidardakiler her zaman bu yöntemle tehdit ve şantajla baskı altında tutulmaya çalışılır.. Bir yandan “canım-ciğerim” diye sohbet ederken, ellerinin altında size bitirecek dosyalarını okşarlar!

İstihbarat örgütleri de bu işin içinde.. Bu işin bir borsası var. Siz şunu verir, bunu alırsınız. Bazan kurban seçilirsiniz, bazan yola getirilmek için ellerindeki belgeyi kısmen kullanırlar. Bazan yıllarca bekletirler, turşusunu kuracak değiller ya, gün gelir pazarlığa otururlar, para sızdırırlar..

Bazan “dehşet dengesi” oluşturur bu kasetler, belgeler.. “Deme-derim” noktasına gelirsiniz.. Kaset alır, kaset satarsanız.

Zaten bu işin mafyası böyle oluşuyor. Sonra derin hesapların içine girersiniz, derin pazarlıklarda masada olursunuz.. “Ben ne yapıyorum” dediğinizde artık çok geçtir. Siz de sistemin bir parçası olmuşsunuzdur. Geri gidemezsiniz..

Zamanla birtakım tetikçi gazetecilerle dirsek teması kurma ihtiyacı duyarsınız. Paranızı yurtdışına çıkarmak ya da dışarıdaki paranızı getirmek için birilerine ihtiyacınız var. Paranız çoksa, Amerikalı, yahut Alman, İngiliz ortağım olsun istersiniz. Olmasın değil de, korunmak için birilerine yaslanma gereği duyduğunuz da elinizi verdiğinizde kolunuzu kurtarmanız zor.. Eli sopalı, icabında size koruyacak ya da birilerini tehdit edecek birilerine ihtiyaç duyarsınız..

İstihbaratçı birilerini bulursunuz zamanla ya da o sizi bulur zaten, asker, polis, derken işler karışır..

Karınıza, kızınıza, oğlunuza dikkat edin, herkesin kapısını çalarlar..

Bu işleri yapan profesyonel kuruluşlar var artık. Yaşam koçu diye gelirler, reklam ajansı diye gelirler, bir yol bulurlar.. Katalog çekimi için manken seçimi ya da çekim platosu derken, iş görüşmeleri, sekreter kız hikayeleri, bildik şeyler artık..

Haram para gırtlağınızda düğümlenir.. Kustururlar adamı. Bu iş oda, vakıf, dernek, her yerde olabilir. Ama iktidarsanız eğer, bal olan yere karıncalar üşüşür..

Keşke, para, kadın ve koltuk ihtirası olanlardan uzak tutabilseniz insanları.. Milletvekili yaparken, belediye başkanı yaparken, yönetici olarak atarken bu kriterlere öncelik verebilseniz..

Bu işin hacısı-hocası yok.. Bir de kimi göreve getirirseniz getirin, üzerilerinden gözünüzü eksik etmemeniz gerek.

Sayıştay güçlendirilmeli bana kalırsa, kamu denetçiliği, teftiş, yargı denetimi, tüketici üzerinden sivil denetim.. Mali suçlar konusunda uzman istihbarat grubları oluşturulmalı. İstihbaratçıyı iki kez denetlemek gerek..

Keşke kamu güvenliği bünyesinde bu suiistimalleri önlemek ve sorumluları hakkında gereğini yapmak için bir “KAMU DÜZENİNİN SAĞLIKLI İŞLEMESİ İÇİN İHLAL İHBAR HATTI” kurulsa ve gerçek anında araştırılsa. En azından gerçekle yalan birbirinden ayrıştırılır ve şuyuu vukuundan beter hadiseler önlenir. Yanlışa meyledenlere nasihat edilir, ikaz edilir..

Fırsat verilmez!

Temiz hedeflere temiz yollardan gidilir. “Kem alat ile kemalat olmaz” der eskiler!

Dürüst, bilgili, cesur adamlara ihtiyacımız var..

Benden söylemesi.. Aday belirlemek için şimdiden kolları sıvamamız gerekiyor ve bu süreç içinde herkesin kendi içinde ciddi bir arınmaya ihtiyacı var. Ramazan arınma ayıdır. Ve şimdi arınma zamanıdır.. Beni korkutan, dış tehditler değil, içimizdeki, ağaç kurtlarıdır! Selâm ve dua ile..



Mütrefin!

Çoğu kişi zengin olmak, uzun yaşamak, meşhur olmak ister nedense. Bazan bunlar dua ile istenen belaya dönüşür.. Gelin biz hayırlı bir ömür, hayırlı bir ölüm dileyelim..

Haram katılmış mal, saadet vesilesi olmaz. Sadece bu dünyasını berbat etmez insanın, ahireti de berbat olur.. Şimdi gençlere bakıyorum da, geçen gün de yazmıştım, bir makam istiyor. Yani yakışıklı bir kartviziti olsun, orada unvanını yazsın. İyi para kazansın ve keyf alacağı, kendini heyecanlandıran, adrenalini yükselten işler yapsın. Onu tanısınlar!. Kariyer filan, hepsi bu 3 şey için, makam, para ve keyf! “Mütrefin” takımının hayatı bu şeytan üçgeninin içine hapsolmuş gibidir.. “Bildiğimi bilseydiniz, az güler çok ağlardınız” der resul!
Mütrefin denilen topluluk, zenginliği ile şımarmış, israf, zevk ve sefa içinde yüzen, refah peşinde koşan, malının çokluğu ile övünenlerdir..
Ayette mealen şöyle denir: “Sizden önceki nesillerden akıllı kimselerin, yeryüzünde bozgunculuk yapmaktan menetmeleri gerekmez miydi? Fakat onlar arasından, ancak kendilerini kurtardığımız pek az kişi böyle yaptı. Zulmedenler ise kendilerine verilen refahın peşine düşüp şımardılar ve suç işleyenler olup çıktılar” Hûd: 11/116… “Biz hangi ülkeye uyarıcı gönderdikse mutlaka oranın varlıkla şımarmış kimseleri: ‘Biz, sizin gönderildiğiniz şeyi inkâr ediyoruz’ dediler. Ve dediler ki: ‘Biz malca ve evlatça daha çoğuz, biz azaba uğratılacak değiliz’. De ki: ‘Rabb’im, dilediğine rızkı yayar ve kısar; fakat insanların çoğu bilmezler” Sebe: 34/34-36.. Allah hiçbir beldeye peygamber göndermemiştir ki, lider durumundaki makam ve servet sahibi mütrefler onları yalanlamasın. (Tefsîr-i İbn-i Kesîr, c.3, s.540)
Bunlar midelerini haramla doldurduktan sonra, şehvete dalar, malayani işlerle meşgul olur, cemaattan uzaklaşır, yoksulu horlarlar.. Kibre dalarlar.. İnananları görünce, biz de inandık derler, ötekilerle baş başa kaldıklarında ‘bizi onlara benzetme, onları idare ediyoruz’ derler.. ‘Yeryüzünde bozgunluk yapmayın’ derseniz onlara, ‘biz ıslah edicileriz’ derler.. Oysa gerçek bozguncular onların ta kendileridir.. Gün gelir, nasıl bir anda zengin oldularsa, yarın bu servetleri geldiği gibi gidebilir de “biz onları, biçilmiş (ekin gibi) yaptık, sönüp gittiler” Enbiyâ: 21/11-15’de.. Biçilirsiniz ve kimse yardımınıza da koşmaz..
Unutmayın, Allah (cc) bizleri mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak kimi zaman eksilterek imtihan edecektir.. Eğer Allah’ın ipini bırakırsanız, O da sizin ipinizi bırakır.. O zaman o servetiniz sizin için “dua ile istenen bela”ya dönüşür! Gelin işi ehline verelim. İhaleyi hakeden alsın. Hemşehricilik, din, mezhep, tarikat milliyetçiliği yapmayalım! Partizanlık yapmayalım!
Kavimlerin helaki ile ilgili ilahi işaretlere bakarsanız, görürsünüz ki, (İsra 16) da belirtildiği üzere, Allah (cc) bir ülkeyi helak etmek istediğinde onun servet ve iktidar sahiplerine içlerindekini dışa vuracak bir imkan ve vesile hazırlar. Onlara ilahi emre uymayı emreder. Onlar da o kapıdan geçip fıska saparlar. Böylece o ülke helakı hakeder ve Allah o ülke ve halkını darmadağın eder.. O zaman bizim şöyle dememiz gerekir: “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allahım.”
Bunlar kimler derseniz, bunlar harama el uzatanlar, hile yapanlar, rüşvetle helala haram katanlar, ihaleye fesat karıştıranlardır.. Bizim geleneğimizde, kamu malı “yetim malı” sayılmıştır. Kur’an-ı Kerim “vay o namaz kılanlara ki, onlar yetimin hakkını yerler” diye bir kısım insanları azarlar..
Bu iktidar döneminde zengin olan birtakım insanlar, sahib oldukları, kazandıkları paraları nasıl kazandılar ve nerede harcıyorlar bakmak gerek.. Bunlar kazandıkları paraları, kendilerine haklı ya da haksız şekilde kazandıranlardan daha çok seviyor olabilirler ve yarın servetlerini korumak için kendine bu imkanı sağlayanların aleyhine, başkaları ile işbirliği yapabilirler.
Mukaddeslerine ihanet edenler kime ihanet etmez ki! Polisin, şunun bunun telefonlarımızı dinlemesinden korkuyor, ama Allah’ın kiramen katibin melekleri ile bizleri izlediklerini pek hesaba katmıyoruz sanki!
Taksim/Gezi olayından sonra bizim zenginlerin haline bakıyorum? Sahi bunlar neye, kime sponsor oluyorlar. Kazandıkları paraları nerede harcıyorlar.. Çocukları eşleri nerede ne iş yapıyorlar.. Oysa bu iktidara ulaşmak için insanlar ne dualar ettiler, ne gözyaşları döktü, ne çilelere katlandılar.. Eğer birileri bu manevi mirasa ihanet ederse, Allah onlardan bunun hesabını sorar. Şimdi kendilerine fırsat verilmiş olması da hayırlarına değildir aslında. Ahiret yurdunun servetini dünyada tüketmektedirler.. Hangi Müslümanın hangi derdine derman oldunuz, hangi medeniyet probleminin çözümü için çaba gösterdiniz? Hani mallarımız, canlarımız, sevdiklerimiz Allah yolunda feda olacaktı! Yüksek duvarlarla çevrili konsept evlere çekildiler, camilerini bile değiştirdiler artık bir kısmı.. Yeni dostlar edindiler.
Korkarım bunlar, AK Parti iktidarı döneminde zengin olan kimileri, yarın mamaları kesildiğinde hemen saf değiştirirler.. Hep daha fazlasını isteyeceklerdir.. Seciyesi bozuk insanlara makam ve servet verirseniz, onu size karşı kullanır.. Onun için “zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur” denmiştir.. Bunlar hem başkalarına, hem kendi nefislerine zulmetmektedirler..
İnsanların servetlerini nasıl kazanıp, nerede harcadıklarına bakmak gerek.. Birilerinin para peşinde hangi vadilere sürüklendiğini, zaafları uğruna nerelere savrulduğunu görmek gerek..
Sermaye bu süreçte iyi sınav vermedi. Çocuklarını pahalı okullara göndererek, lüks semtlerde oturarak geleceklerini garanti altına aldıklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar.. Sanki biz media olarak iyi bir sınav mı verdik, ya da STK’lar ya da kanaat önderleri.. İtiraf edelim savrulduk!
Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Yeryüzünün bütün açları ümmetin yetimidir.. Biz talep ya da şikayet makamında değiliz, çözüm makamındayız. Ama bu iş böyle gitmez. Topyekûn bir toparlanmaya ihtiyacımız var. “İnni küntü minezaalimin” diye başlayın işe isterseniz, Biz kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmeyecek olursak, Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir. Selâm ve dua ile..



YORUMLAR :::

 1. RAMAZAN
  21 Temmuz 2013 Pazar Saat 05:00 CEVAPLA
  DÜNYA MENFAAT DÜNYASI VEKİLLİK MENFAAT VEKİLLİĞİDİR.BU TÜM DÖNEMLERDE ÖYLE SÜRE GELMİŞTİR. TOKİ İHALESİNİ KİMİN ALDIĞINI BÜTÜN DÜNYA ALEM BİLİYOR. BİR DÖNEM VEKİLLİK YAPARLAR ONDAN SONRA GEÇMİŞTEKİLER GİBİ ANKARAYA YERLEŞİRLER MARDİNE BİLE GELMEZ OLURLAR. ALLAHTAN HİÇ BİR ŞEY SAKLANMAZ Kİ.DÜNYA MALI DÜNYADA KALIR.
 2. NAZARİ
  21 Temmuz 2013 Pazar Saat 04:52 CEVAPLA
  FUKARA isimli yorumcu kardeşim Yorumunuz için dilinize sağlık. . Kapitalist sistemde ne din olur ne iman olur.her şey maddiyattır..Sistemde yöneticilik yapanlar hakkaniyetten bahis konusu bile olamazlar.Elbette ihale de alırlar ihalelerden pay alırlar her türlü çıkar menfaat elde ederler bu çok doğaldır. Böyle gelmiş böyle de devam edecektir. Sistemde iktidar değişmiş zihniyet değişmemiş ki faiz kaldırılmış mı haram olan hiç bir şey kaldırılmış mı . Kapitalist sistem devam ediyor her yeni gelen çıkarları için bu kapitalist sistemin çarklarını bileleyip güçlendirirler. Olsun o kadar yaw İHALE ALSINLAR. Gönlü yüreği duyguları PAK TEMİZ vatandaşın yanına gelince de sistemin düşmanı görünürler. Öyle bir kılık değiştirirler ki tanıyamaz olursun. Bu siyasetçilerde asla ideoloji yoktur.
 3. Muhacir
  20 Temmuz 2013 Cumartesi Saat 19:01 CEVAPLA
  Bataklığı bırakmış sivrislneklerle uğraşıyoruz.lmamlar ve hocalar dinini az bir pahaya satarsa öyle olur.hakkı batılı karıştırıp hakkı gizleseler sonucu böyle olur.sistem, hocaları ve imamları midesinden bağlamış.diyanet gerçek islamı ınsanlara anlatmıyor.yüzden fazla ayet manen yasaklanmış.gerçeek lslamda kadı (yani diyanet)halife(başbakan)den yeri geldiğnde hesap sorabılıyordu.ama şuan tam tersi...akp de lslam partisi olduğuna ınanmıyorum.zaten asıl lslamı yaşasaydı bu sorunlar çıkmazdı...yormumu ömer r.a. Müthiş sözü lle bitlrecem.(inandığınız gibi yaşamazsanız artık yaşadığınız gibi lnanmaya başlarsınız...)
 4. M.Z.ALTINIŞIK
  19 Temmuz 2013 Cuma Saat 09:33 CEVAPLA
  o zaman ne yapmak lazım, seciyesi bozuk insanlara makam ve servet vermeyeceksiniz...
 5. fukara
  19 Temmuz 2013 Cuma Saat 08:26 CEVAPLA
  allahın hükümleri ile hüküm etmeyenler kafirlerin taa kendileridir allahtan korkmayandan kork kul hakkı evet kul hakkı burda anlatılıyor kardeşlerim allah için işi ehline verin yoksa nuh tufanıda bizim başımıza gelecek yazar burda iktidarın mimetlerinden ve vatandaşın cebinden çalmış allah bıraknaz gelen iktidar veya muhalefet millet vekili kendine ve cebine çalışiyor mardine bakalım daha yeni toki ihalesi oldu allah için araştırın kim aldı hangi milletvekileri ihaleyi aldı ve ortakları kim mardin halkı bunu araştırsın hani millet hani eşitlit ne olur işi ehline verin ve milletvekili secerken iyi araştırın

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Suriyeli anne yaşadığı “dramı'' anlattı

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mardin’e gelen H [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'de yolsuzluk iddialarına tutuklama

Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın Büyükşehir Belediye [...]

1 gün önce...

Hamit Kılıçarsalan Vefat Etti

Mardin'in tanınmış simalarından Kızıltepe'de yerle [...]

1 gün önce...

Tır, Otobüs Durağına Daldı

Mardin Kızıltepe Karayolu'nda seyir halindeki Tır' [...]

1 gün önce...

Hamit Kılıçaslan kimdir?

1948 yılında Kızıltepe’nin Smailaxa köyünde dünyay [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar