Dinçel ile Demirkaya'da mazbata heyecanı

Dinçel ile Demirkaya'da mazbata heyecanı
29 Haziran 2018 Cuma Saat 20:59 1

AK Parti’den 27. Dönem Mardin Milletvekili olarak seçilen Mimar Şeyhmus Dincel ile Cengiz Demirkaya mazbatalarını törenle aldılar.

Mardin Adliyesinde bulunan Mardin il Seçim Müdürluğüne mazbatalarını almak üzere gelen Milletvekili Şeyhmus Dincel ile Cengiz Demirkaya'nın heyecanına ortak olmak üzere AK Parti il Başkanı Nihat Eri, teşkilat mensupları, AK Partiye gönül vermiş partililer ile milletvekili yakınları da mazbata teslim töreninde hazır bulundu.

Mazbatalarını almak üzere gelen her iki milletvekilinin de , kuruma Aileleriyle birlikte gelmeleri dikkat çekti. Milletvekillerine, eşleri, çocukları, annelerinin de mutlu anlarına eşlik ederek, mazbatalarını aileleriyle birlikte almaları dikkat çekti. 

AK Parti Seçim İllerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Av. Şeyhmus Çelebioğlu ile AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu'nun da bulunduğu törende Konuşan Milletvekili Şeyhmus Dinçel, Mutlu ana tanık olmak, heyecanlarını paylaşmak üzere kendilerine eşlik eden teşkilat mensuplarına ve aile dostlarına teşekkür ederek çıktıkları yolda Mardinlilerin gösterdiği teveccühe mahcup olmamak için çalışacaklarını söyledi.

Milletvekili Mimar Şeyhmus Dinçel “İl başkanımız, teşkilat mensuplarımız ve partimize gönül vermiş üyelerimizle birlikte çok çok güzel ve koordineli bir çalışma sürecinin ardından Mardin AK Parti''den iki milletvekili olarak sizleri temsil etmek üzere verdiğiniz vekaletin mazbatasını bugün almış olduk. 34 Gün süren seçim çalışmalarında, bugün çıkan sonucu görmek istemeyen bizim ve arkadaşlarımızın çalışma şevkini kırıp, moralimizi bozmak isteyenler oldu. Ancak bütün bunlara karşın bizler gece demedik, gündüz demedik, teşkilat mensuplarımızla birlikte ilimiz genelinde bütün mahallemizin hepsini dolaştık, vatandaşlarımızla hemhal olduk, desteklerini istedik ve büyük bir teveccüh gördük. Bizlere inananlara güvenenlere destek olanlara, bu büyük başarıda pay sahibi olup emeği geçen bütün teşkilat mensuplarımıza en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Rabbim, çıktığımız bu kutlu yolda bizlere, güvenip Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni ekibinde bulunma şansı veren çok değerli hemşehrilerimize ve siz değerli teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. Rabbim bizi, bu memlekete hayırlı işler için çabalayan kulllarından eylesin.” dedi.

Milletvekili Cengiz Demirkaya, ise“Güçlü Mardin Güçlü Türkiye yolunda Vakit Mardin Vakti misyonu ile çıktığımız yolun başlangıcı olan 24 Haziran Genel Seçimleri sonucunda TBMM’de 27. Dönem Mardin Milletvekili olarak Siz değerli hemşerilerime hizmet edecek olmanın onur ve gururunu yaşamaktayım.”

Seçim çalışmaları sürecinde kendisini yalnız bırakmayanlara da teşekkür eden Demirkaya, “Gece gündüz demeden bizlerle birlikte dur durak bilmeden aşkla ve şevkle çalışan tüm hemşehrilerimize de teşekkürü bir borç bilirim. AK Dava yolunda AK Kadrolarda yer alma yolunda bize yer veren liderimiz başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyor, bize sizlere hizmet etme imkanını nasip eden Rabbime de sonsuz şükürler olsun.Seçim kampanyasının kısa süre içerisinde olmasına rağmen seferberlik ruhu içinde vatandaşlarımızla hemşerilerimizle bir araya geldik, bu memleketin bir çiftçisi bir öğretmeni bir esnafı ve bir evladı olarak 24 Haziran seçimlerinin önemini anlattık. Gittiğimiz her yerde halkımızın bize ve Cumhurbaşkanımıza olan sevgisi bizleri gerçekten gururlandırdı. İnanıyorum ki her zaman AK Partinin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olan kıymetli hemşerilerimiz bu desteğini sürdürecek ve Mardin'de önümüzdeki süreçlerde de yeni tarihler yazılacaktır.” şeklinde konuştu.

“Alışılmışın dışında bir vekil olacağım”

“Son nefesimize kadar bu davanın neferi olmaya devam edeceğiz.” diyen Demirkaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Davasına iradesiyle erdemiyle cesaretiyle sadakatiyle sahip çıkanın yanında olacağız. Mardin’de alışılagelmiş siyasi çizginin dışında farklı bir siyasetçi olarak hesabi değil hasbi olmaya gayret ederek Bireysel talepler yerine toplumsal sorun ve sıkıntıların çözümüne dayalı proje ve çalışmalarla halkımızın yanında olacağız. Toplumdaki sessiz çoğunluğun sesi kimsesizlerin kimsesi olarak mağdurların ve mazlumların yanında, çatışma ve küskünlüklerden uzak, her türlü ayrımcılığa karşı bir tavır alacağız. her şeyden eksik olan sadece Allah’tır. Birlik, Bereket, Bolluk için Vakit Mardin Vakti demiştik. Evet, artık vakit Mardin vakti. . Türkiye, ilk kez uygulamaya girecek olan Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nde Recep Tayyip Erdoğan’ı 1. devlet başkanı yapmıştır. Parlamentoda 295 milletvekili ile güzel bir sonuç elde etmiştir. Şimdi yeni bir döneme girdik. Yeni sistem tüm milletimiz için hayırlı olsun. Şimdi 81 milyonu kucaklama zamanı. Şimdi birlik ,beraberlik ve kardeşlik zamanı şimdi hep birlikte Türkiye olma zamanı. Çünkü BİZ BİRLİKTE TÜRKİYEYİZ.

Bize olan güvenlerine borçlu kalmama noktasında üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmanın gayreti içerisinde olacağımızı belirtir; seçim sonuçlarının ilimiz, ülkemiz, milletimiz, gönül coğrafyası ve tüm mazlumlar için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ilimizden ve ülkemizden seçilen tüm milletvekili arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, kısa ve yoğun süreçte bizleri yalnız bırakmayan bizlere destek olan tüm hemşerilerime bir kez daha can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”ifadelerini kullandı.

Mazbatalarını alan milletvekilleri, tebrikleri kabul edip, törene katılanlarla birlikte hatıra fotoğrafları çektirmeleri dikkat çekerken, Milletvekili Şeyhmus Dinçel, Annesinin ellerini öperek, annesinden hayır duaları alması da dikkatlerden kaçmadı.
YORUMLAR :::

  1. DR KİMBIL
    30 Haziran 2018 Cumartesi Saat 09:25 CEVAPLA
    SN ŞEHMUS BEYİ KUTLUYORUM. BAKANLİK YAKIŞIR

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Derik şehidini Kürtçe Ağıtlarla uğurladıI

Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde, teröristler tara [...]

1 gün önce...

Mova'dan Hırsızlık yapan şahıs Jandarmadan Kaçamadı

Kızıltepe Movapark AVM içinde bulunan markette gec [...]

16 saat önce...

Kaymakam Safitürk davasında 8 sanığın yargılanmasına devam edildi

Derik İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün b [...]

1 gün önce...

pandemi darbesi... Beklenen ziyaretçi sayısına ulaşılamadı

Korona virüs salgını öncesi 5 milyon turist hedefi [...]

1 gün önce...

Kastamonu’dan Mardinli Öğrencilere Çekme Helva

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "İlk teneffüs 4 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Lahusa Anneye pratik öneriler

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Hangi CHP?

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Mardinli Nabia Abboott'u Tanıyor muyuz?

4
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Uğraşmak

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7