Doğduğu köye okul yaptırdı

Doğduğu köye okul yaptırdı
08 Ekim 2019 Salı Saat 15:00 0

Suriye sınırına sıfır noktasındaki Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Sakalar Köyünde hayırsever bir işadamının yaptırdığı okulun açılışı yapıldı. Okul açılışı için düzenlenen törende alınan geniş güvenlik önlemlerinin yanında dronesavar kullanılması dikkat çekti.

Hayırsever işadamı Hasan Keleşoğlu tarafından Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Sakalar Mahallesinde yaptırılan 8 derslikli ilk ve ortaokul binası için okul meydanında açılış töreni düzenlendi. Törene Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, il protokolü, hayırsever işadamı Hasan Keleşoğlu, köylüler ve öğrenciler katıldı.

Dekinsan Grup adına kurucu 2 ortaktan biri olan Hayırsever İş Adamı Hasan Keleşoğlu okulun açılışın yaptığı konuşmada “'Doğduğum ve yetiştiğim topraklara vefa borcunu ödemek ve bölge eğitimine bir nebze katkıda bulunabilmenin mutluluğunu yaşıyorum.”dedi.

Törende bir konuşma yapan Vali Mustafa Yaman da eğitime yatırım yapan hayırsever işadamlarını tebrik ederek, devlet- millet işbirliği ile ülkemizde son zamanlarda eğitim, sağlık ve diğer alanlarda önemli hizmet ve yatırımların gerçekleştirildiğini söyledi. Keleşoğlu ve Kösen ailesine eğitime desteklerinden dolayı teşekkür eden Vali Yaman, “Keleşoğlu ve Kösen ailesi Mardin’de üç okul yaptırıyor. Burada gerçekten örnek bir davranışa imza attılar. Ortaya çok güzel bir okul çıkardılar. Allah kendilerinden razı olsun, okulumuz hayırlı olsun.”dedi.

Konuşmaların ardından, Vali Yaman, hayırsever işadamları Hasan Keleşoğlu ve ortağı Kenan Kösen’e eğitime katkıları nedeniyle teşekkür belgesi ve plaket verdi.

İl Müftüsü İsmail Çiçek’in okuduğu duadan sonra Vali Yaman ve protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek okulun açılışını yaptı. Sakalar Köyünde yapılan Keleşoğlu 8 derslikli yaklaşık 300 öğrenci kapasiteli olarak komşu köylerdeki öğrencilerin de taşınmasıyla hizmet verecek.

Köyün Suriye’nin sıfır noktasından olmasından dolayı geniş güvenlik önlemleri alındı. Olası bir PKK/YPG saldırısına karşılık köyde iki katlı bir evin terasında dronesavar kullanıldı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DİKA’ya Karadeniz’li Genel Sekreter

Merkezi Mardin’de olan ve Batman, Şırnak ve Siirt [...]

14 saat önce...

Göllü'de bir yangın daha

Artuklu'ya bağlı Göllü mahallesinde öğle saatlerin [...]

14 saat önce...

Türkiye'nin konuştuğu Markus'a bilgisayar hediyesi

Başarısı ile tüm Türkiye'nin konuştuğu Mardinli Ma [...]

14 saat önce...

Foto-Arşiv Arazi kavgası can aldı

Kızıltepe'de aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniy [...]

1 gün önce...

Buğday ekili tarla küle döndü

Artuklu'ya bağlı kırsal Göllü ile Eryeri mahallele [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN