Doğduğu köye okul yaptırdı

Doğduğu köye okul yaptırdı
08 Ekim 2019 Salı Saat 15:00 0

Suriye sınırına sıfır noktasındaki Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Sakalar Köyünde hayırsever bir işadamının yaptırdığı okulun açılışı yapıldı. Okul açılışı için düzenlenen törende alınan geniş güvenlik önlemlerinin yanında dronesavar kullanılması dikkat çekti.

Hayırsever işadamı Hasan Keleşoğlu tarafından Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Sakalar Mahallesinde yaptırılan 8 derslikli ilk ve ortaokul binası için okul meydanında açılış töreni düzenlendi. Törene Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, il protokolü, hayırsever işadamı Hasan Keleşoğlu, köylüler ve öğrenciler katıldı.

Dekinsan Grup adına kurucu 2 ortaktan biri olan Hayırsever İş Adamı Hasan Keleşoğlu okulun açılışın yaptığı konuşmada “'Doğduğum ve yetiştiğim topraklara vefa borcunu ödemek ve bölge eğitimine bir nebze katkıda bulunabilmenin mutluluğunu yaşıyorum.”dedi.

Törende bir konuşma yapan Vali Mustafa Yaman da eğitime yatırım yapan hayırsever işadamlarını tebrik ederek, devlet- millet işbirliği ile ülkemizde son zamanlarda eğitim, sağlık ve diğer alanlarda önemli hizmet ve yatırımların gerçekleştirildiğini söyledi. Keleşoğlu ve Kösen ailesine eğitime desteklerinden dolayı teşekkür eden Vali Yaman, “Keleşoğlu ve Kösen ailesi Mardin’de üç okul yaptırıyor. Burada gerçekten örnek bir davranışa imza attılar. Ortaya çok güzel bir okul çıkardılar. Allah kendilerinden razı olsun, okulumuz hayırlı olsun.”dedi.

Konuşmaların ardından, Vali Yaman, hayırsever işadamları Hasan Keleşoğlu ve ortağı Kenan Kösen’e eğitime katkıları nedeniyle teşekkür belgesi ve plaket verdi.

İl Müftüsü İsmail Çiçek’in okuduğu duadan sonra Vali Yaman ve protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek okulun açılışını yaptı. Sakalar Köyünde yapılan Keleşoğlu 8 derslikli yaklaşık 300 öğrenci kapasiteli olarak komşu köylerdeki öğrencilerin de taşınmasıyla hizmet verecek.

Köyün Suriye’nin sıfır noktasından olmasından dolayı geniş güvenlik önlemleri alındı. Olası bir PKK/YPG saldırısına karşılık köyde iki katlı bir evin terasında dronesavar kullanıldı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç işçi gurbette vefat etti

Cezair'in Oran Şehrin'de geçirdiği kazasında vefat [...]

1 gün önce...

İskoçya’da öğrenip Mardin evi yaptılar

DÜNYANIN en büyük yardım kuruluşlarından British C [...]

1 gün önce...

Polisin yaptığı bu hareket takdir topladı

85 yaşındaki kadını kucağında taşıyarak yardımcı o [...]

1 gün önce...

Sınır ilçelerinde eğitime 2 gün daha ara verildi

Mardin'in Nusaybin ilçesinin tamamında, Artuklu ve [...]

1 gün önce...

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN