Duble Yolu 10 Ay Erken Bitiren Firmaya Teşekkür Ziyareti

Duble Yolu 10 Ay Erken Bitiren Firmaya Teşekkür Ziyareti
19 Ekim 2011 Çarşamba Saat 14:42 0

Derik ilçesi Kaymakamı Hüseyin Avcı, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi ile Nusaybin arasındaki duble yol çalışmasını 10 ay erken tamamlayan firmanın şantiyesine teşekkür ziyaretinde bulundu.

Derik ilçesi Kaymakamı Hüseyin Avcı, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi ile Nusaybin arasındaki duble yol çalışmasını 10 ay erken tamamlayan firmanın şantiyesine teşekkür ziyaretinde bulundu. Avcı, 2009 yılının Nisan ayında yapılan ihaleyle 3 yılda tamamlanması planlanan yolun 10 ay önceden tamamlanmasının, kendilerini mutlu ettiğini trafiği de rahatlattığını söyledi.

Hüseyin Avcı, ziyarette yaptığı konuşmada, toplam 78 kilometrelik Viranşehir- Kızıltepe yolunun yaklaşık 60 kilometrelik kısmının Derik sınırları içinde yer aldığını belirtti. Avcı, firmanın halen Kızıltepe- Nusaybin ve Kızıltepe- Mardin arasında da duble yol çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.

Nisan 2012'de bitmesi planlanan yolun, yaz sezonunda trafiğe açılmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Avcı, "Demyol'a geceli gündüzlü çalışarak Viranşehir- Kızıltepe duble yolunu 10 ay erken trafiğe açtığı için teşekkür ediyorum. Bu yol'un açılmasıyla trafik rahata kavuşmuştur. Daha önceleri köstebek yuvasına dönen yol şimdi otoban gibi olmuştur." dedi.

Demyol İnşaat yetkilisi Mehmet Keçe ise "Kaymakamımızın ziyaret etmesi bizleri onurlandırılmıştır. Bölgeye Viranşehir- Kızıltepe yol ihalesini alarak gelmiş bulunmaktayız. Daha sonraları ise Kızıltepe- Nusaybin, Kızıltepe- Mardin duble yolu ve Kızıltepe Mardin Köprülü kavşak ihalelerini firmamız almıştır. Viranşehir- Kızıltepe yolunu söz verdiğimiz tarihten önce trafiğe açtık. Hedefimiz bu yolu erken trafiğe açtığımız gibi diğer yolları erken trafiğe açmaktır. Yolların yapımında desteği olan herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

20 saat önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

22 saat önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

20 saat önce...

Büyükşehir Belediyesinden koronavirüs çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi yeni koronavirüs (Covid-19) [...]

1 gün önce...

Yeşilay “Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı” diyor

Yeşilay, sigara kullanımının koronavirüs riskini 1 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar