Dündar'dan Bayram Mesajı

Dündar'dan Bayram Mesajı
31 Temmuz 2020 Cuma Saat 02:23 1

AK Parti Mardin eski İl Başkanı ve MÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Mehmet Ali Dündar, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Dündar, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, tüm hemşehrilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum dedi.

Paylaşmayı seven, paylaştıkça da mutlu olan bir millet olarak bayramların kendileri için büyük anlamlar taşıdığını dikkat çeken Dündar, bayramın, birlik, mutluluk ve paylaşma olduğunu belirterek; "Bayramlar, milli ve dini duyguların yoğunlaştığı, inanç ve geleneklerin heyecanla yaşandığı, toplumda milli birlik şuurunun daha da kuvvetlendiği, mutluluk, dayanışma ve paylaşma günleridir. Bütün bu değerleri özünde barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı, özellikle "yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmayı" simgelemektedir. Bu vesileyle toplumsal birliğimizi daha da güçlü tutmalı, her türlü dayanışmayı ve bütünlüğü güçlü bir şekilde sağlamalıyız. Dayanışma ruhumuz milletimizi güçlü tutan en büyük enerji kaynağımızdır. Bu bayramı, dayanışma ruhumuzu, kardeşlik hukukumuzu pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bu anlamlı ve özel günlerde, yakın akraba ve komşularımızın yanı sıra fakirliğin ağırlığını yüreklerinde taşıyan, kimsesizlerimizi de maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak ziyaret ederek Kurban Bayramı'nı ruhuna uygun yaşamaya özen göstermeliyiz. Değerli Mardinli hemşehrilerimle birlikte bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa, İslam âlemine ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ğurs Vadisi incirleri çarşı pazarda

Kızıltepe ilçesinde bulunan Ğurs Vadisi, şelale, p [...]

1 gün önce...

Kısıtlamalar geri mi geliyor? Bilim Kurulu yanıt verdi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Türkiye' [...]

1 gün önce...

Tarihin en kötü turizm sezonu yaşanıyor

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) yaz tatilinin başl [...]

1 gün önce...

20 yıldır 'mırra' yapıyor

Derik ilçesinde, 'Mırracı Heno' olarak bilinen 6 ç [...]

1 gün önce...

Dostluk, hoşgörü ve barış kenti MARDİN

''Biz Mardinliyiz. Her gelene bir MERHABAMIZ, her [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN