Dünya Kudüs Günü'nde İsrail Protestosu

Dünya Kudüs Günü'nde İsrail Protestosu
26 Temmuz 2014 Cumartesi Saat 01:47 0

Kızıltepe'de Dünya Kudüs Günü'nde 46 sivil toplum kuruluşunun destek verdiği basın açıklamasında İsrail protesto edildi.

Kızıltepe'de Kızıltepe Mustazaflar Cemiyeti'nin düzenlediği ve 46 sivil toplum kuruluşunun da destek verdiği basın açıklamasında İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamlar lanetlendi. Cuma namazı çıkışı Özgürlük Meydanı'nda toplanan kalabalık sık sık 'Hamas'a selam direnişe devam' 'Kahrolsun İsrail kahrolsun Amerika' sloganları attı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Özgür Kudüs Platformu Kızıltepe temsilcisi İsmail Çevik, bu Ramazan ayını da hüzünle yaşadıklarını söyledi. Çevik, "Çünkü Ramazan ayında gönlümüzün yarısı Filistin'de, Gazze'de, diğer yarısı Bağdat'ta, Şam'da, Halep'te, Musul'da, Myanmar'da, Kabil'de ve Kahire'de. Hiçbir ayrım gözetmeksizin bu topraklardaki her bir Müslüman'ın derdi bizim derdimiz. Buradan kahraman Filistin halkını, Gazze halkını, verdikleri onur mücadelesi dolayısıyla bir kez daha selamlıyoruz. Filistin davası İslam ümmetinin ortak davasıdır. Gazze'de yapılan saldırı ve katliamlar İslam dünyası için önemli bir tehdittir. Çünkü Filistin davası ümmetin mihenk taşıdır. Filistinliler mutlu ise ümmet mutludur, Filistinliler hüzünlü ise bütün İslam alemi hüzünlüdür" dedi.

İsrail'in ABD ve NATO'dan aldığı destekle 18 gündür denizden karadan ve havadan vahşice Gazze'deki kadın çocuk ve yaşlıları katlettiğini belirten Çevik, "Ramazan ayında, camileri bombalayan, silahsız masumları hedef alan bir anlayış ancak terörizmle, alçaklıkla ve canilikle tanımlanabilir. Gazze'de yaşanan insanlık dramı, salt İsraillilerin Hamas'a yönelik bir operasyonu olmaktan çıktı. Tüm insanlığı ilgilendiren bir vahşet tablosu haline gelmiştir. Gazze çağımızın modern Kerbela'sıdır, ihanetin en koyusunu yaşayan, susuzluğa, açlığa, ambargoya mahkum edilen kerb-u bela diyarıdır. Gazze dünyanın nasıl bir düzenle yönetildiğinin, korkak Siyonistlerin, BM, ABD ve Ab'nin çirkin yüzünü tüm çıplaklığıyla ifşa eden yerdir. Şer güçleri tarih önünde de, insanlık önünde de Filistinli masumların hesabını vereceklerdir. Bu katliam karşısında sessiz kalan özelde İslam ülkeleri genelde de bütün uluslararası kurum ve kuruluşlarda en az bu terörist devlet kadar suçludur" diye konuştu.

Grup, açıklamanın ardından sessizce dağıldıYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Ovası'nda ikinci ürün mısır ekilmez ise neler olur?

Kızıltepe Hububatçılar Derneği Başkanı Mehmet Şeri [...]

1 gün önce...

Amelelikten otel sahipliğine ulaşan başarı hikayesi

Mardin'in susuz, elektriksiz, okulsuz bir mezrası [...]

11 saat önce...

DEDAŞ Hakkında hakkında suç duyurusunda bulundu

Nusaybin ilçesinde, "Kaçak elektrik" kullandığı ge [...]

10 saat önce...

Büro Memur Sen, Srebrenitsa Soykırımı'nı Unutmadı!

Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Sreb [...]

1 gün önce...

Coronayla ilgili doğru bilinen 6 yanlış

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Duran Tok [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN