Dünya Kur’an Okuma Birincisinden İlahi Konseri

Dünya Kur’an Okuma Birincisinden  İlahi Konseri
22 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 12:24 1

Mardin Belediyesi Ramazan Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Mardin Belediyesi  Ramazan  Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.Etkinlikler kapsamında Dara Anfi Tiyatro’sunda Dünya Güzel Kuran Okuma Birincisi Hafız Mustafa Özcan Güneşdoğdu ilahi konseri verdi. Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu ile AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey  konseri tribünden vatandaşlarla birlikte izledi.Konseri büyük bir ilgi gösteren vatandaşlar tribünleri hınca hınç doldurdu.İzleyicilerin sık sık ilahilere eşlik ettiği gözlemlendi.

Dara Anfi Tiyatroda düzenlenen ve okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından başlayan ve yaklaşık 2 saat süren konserde,  Dünya Güzel Kuran Okuma Birincisi Hafız Mustafa Özcan Güneşdoğdu çok sayıda ilahi seslendirdi.

 

Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ilahi konserinin ardından yaptığı konuşmada, her hafta farklı bir sanatçının katılacağı ilahi konserlerinin Ramazan ayı sonunu kadar süreceğini söyledi.

 

Ayanoğlu, son günlerde yaşanan terör olaylarının acısını yaşadıklarını ifade ederek, "Mardin yüzyıllardır farklı din ve dillerin birlikte yaşadığı örnek bir kant olmuştur. Türk Kürt Arap kardeşçe yaşamaktadır. Son günlerde yaşanan terör olayları herkesi üzdü. Biz birbirimizi Allah rızası için seveceğiz. Bu kötü günleri geride bırakmak için güzel dualarda bulunacağız. Şehit olan askerlerimizi hayırlarla yad edeceğiz. Onlara dua edeceğiz. Bu fitnenin, bu kanın durmasını için bu mübarek Ramazan ayında Allah'a yalvaracağız. bu topraklara inşallah barış gelir, sükunet gelir. Öfke beraberinde tehdidi, tehdit beraberinde göz yaşı getiriyor. Biz barışı kardeşliği arayacağız. Çünkü biz barışız kardeşiz. Bu konserlere gösterilen ilgi bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor" dedi.YORUMLAR :::

  1. YOK YA
    23 Ağustos 2011 Salı Saat 03:45 CEVAPLA
    Var ya
    sen Mardin halkından konuşma yetkisi mi aldın da seni oraya çıkardık ordan indiririz şeklinde çoğul ifadeler kullanıyorsun.Kendi adına konuş.Oy vermeyeceğim de.O zaman kimseyi ilgilendirmez.Hadi ben oyumu gene bu başkana atacağım ne diyeceksin bakalım.Bu memlekette herkes kendini halkın sözcüsü görüyor ya arkadaş ben de buna ifrit oluyorum.Kendi adınıza konuşun sadece kendi adınıza.İrademizi kimselere vermedik.Geçti o dönemler.Bölünmez'in taraftarları da aynı şeyi yaptı.Oy vermedi diye Mardin halkına etmedikleri hakaretleri bırakmadılar.Sanki onlarla senet imzalamışız gibi.Hem bu ...ok kokusundan geçilmeyen yer neresiymiş.söyle de herkes bilsin.Adres vermediğine göre sadece sallıyorsun ve de iftira atıyorsun.Hadi bakalım ver adresi neresi..oktan geçilmiyor.Biz de öğrenelim..

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

İstanbul İş İnsanları MTDF ve Hububat Ticaret Merkezini Ziyaret Etti

İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Feder [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN