Dünya Mustazaflar Haftası Kızıltepe'de

Dünya Mustazaflar Haftası Kızıltepe'de
23 Mart 2015 Pazartesi Saat 12:44 0

Her yıl 16-23 Mart tarihleri arasında Dünya Mustazaflar Haftası nedeniyle Mustazaflar Cemiyeti Kızıltepe Şubesi tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan Özgürlük Meydanı'nda yapılan kitlesel basın açıklamasına siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ile Kızıltepe halkı katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra basın açıklamasını Mustazaflar Cemiyeti Kızıltepe Şubesi adına Araştırmacı Yazar Mahmut Kılınç okudu.

Kılınç, tüm dünya Müslümanlarını selamlayarak yaptığı açıklamada, "Malumunuz olduğu gibi, başta İslam coğrafyası olmak üzere yeryüzünün her yerinde, mazlum ve mustazafların uğradıkları her türlü haksızlığa, zulme, zorbalığa ve katliamlara dikkat çekmek amacıyla; Mustazaflar Cemiyeti tarafından her yıl 16-23 Mart tarihleri 'Dünya Mustazaflar Haftası' olarak ilan edilmiştir" dedi.

Kılınç, İslam beldelerinde İslami mücadele verenlere selam gönderdikten sonra, "16 Mart 1988 tarihinde Saddam tarafından Halepçe'de kimyasal silahlarla katledilen mazlum ümmetin mustazaf yetimleri olan 5 bin Müslüman Kürt şehitlerini selamlıyor ve rahmetle anıyoruz. Tüm hayatını İslami mücadele ile geçirip 29 yılını zindan ve sürgünlerde mücadelesine ara vermeden devam eden Üstad Bediüzzaman Said Nursi ve yine ömrünü mustazafların ve kutsal Kudüs'ün kurtuluşuna adayan Şehid Şeyh Ahmet Yasin'i rahmetle anıyoruz" dedi.

Kılınç sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsan hakları, barış, özgürlük ve demokrasi adına topraklarımızı işgal ediyorlar, katliam ve soykırımlar yapıyorlar, İslam coğrafyasının değişik bölgelerinde günde en az yüz masum kadın, çocuk, genç yaşlı toplu kıyımdan geçiriliyor. Bunlar özgürlük, demokrasi, insan hakları, eşitlik, barış, huzur getirme yalanlarıyla işleniyor. Emperyalist güçlerin bugüne kadar işgal ettikleri topraklara kan, gözyaşı, açlık ve sefaletten başka hiçbir şey getirmedi. Bazen Habil olduk Kabillere karşı, bazen İbrahim olduk Nemrutlara karşı, bazen Musa olduk Firavunlara karşı... ve Yasinlerimiz bazen Habibi Neccar oldu şehir eşkıyası ve sokak çetelerine karşı. Ey zalimler, Firavunlar, Nemrutlar, Esadlar ve Sisiler! Diktatör Arap kralları! Tüm çocuklarımızı Nil'e atsanız da Rabbimiz karşınıza bir Musa çıkaracaktır, Yusufları kuyuya atsanız da, Yusuflar Mısır'ın azizi olacaktır. İbrahimlerimizi ateşlere atsanız da İbrahimler baltalarıyla putlarınızı kırmaktan vazgeçmeyecektir. İbrahimler, Musalar ve Yusuflar zulüm saraylarınızı başınıza yıkacaktır. ve O günler yakındır."

Basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık sessiz bir şekilde dağıldılar.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

16 saat önce...

Olacağı Buydu Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumağın korona virüse karşı iyi geldiği iddiaların [...]

1 gün önce...

Korona ihlallerine polis anında müdahale ediyor

Polis ve zabıta ekipleri, şehir merkezinde gezerek [...]

1 gün önce...

Soylu'dan sokağa çıkma yasağı sorusuna yanıt: OHAL'e gerek yok demem

Son dakika: İçişler Bakanı Süleyman Soylu, "Sokağa [...]

1 gün önce...

Ulaştırma Bakanı Cahit Turan görevden alındı

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan'ın yerine Adil [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN