Dünya Şampiyonu Hamza Tepealtı, Mardin'in Gururu Oldu

Dünya Şampiyonu Hamza Tepealtı, Mardin'in Gururu Oldu
08 Ekim 2019 Salı Saat 14:54 0

Antalya’da düzenlenen Dünya Şampiyonasında Altın Madalya Kazanarak, dünya şampiyonu olan Hamza Tepealtı'nın yaşattığı gurur Derik'te bayram havası oluşturdu.

Antalya’da düzenlenen ve 65 Ülkeden 850 Sporcunun katılım gösterdiği Muay Thai Dünya şampiyonası'nda 52 kilo Sporcumuz Derikli Hamza Tepealtı, Altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonu olmasının yaşattığı gurur, hem ülkemiz hem de ilimiz ve Mardin adına büyük bir onur yaşattı.

Genç sporcu yaşadığı ve yaşattığı gururun ardından Ailesi ve antrenörü Cemal Çekin ile birlikte memleketine dönenen Dünya şampiyonu Hamza Tepealtı, Derik'te kahramanlar gibi karşılandı.

Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman, Derik Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Dursun, Dünya şampiyonu Hamza Tepealtı'nın yaşattığı büyük gururu genç sporcuyu alkışlayarak kutladılar.

Kaymakam Kafkas, Hamza'nın Dünya Şampiyonu olması Derikli bütün akranı olan gençler için önemli bir örnek olduğunu kaydedrerek, Derikli gençlerin önemli bir potansiyele sahip olduklarını, azmedip, inandıkları taktirde tıpkı hamza'nın yaptığı gibi bir çok alanda büyük başarılara imza atabileceklerine inandığını söyledi. Kaymakam Kafkas, Hamza Tepealtı'nı Annesini ve Antrenörü Cemal Çekin'i elde edilen büyük başarıdan dolayı bir kez daha kutlayarak çeşitli hediyeler verdi.

"İKİ AYDA İKİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU"

AK parti Derik İlçe Başkanı Süleyman Karahan ise, Derik'in son iki ayda iki dünya şampiyonluğu elde ederek uluslararası alanda büyük bir başarıyla adını duyurduğunu kaydederek, "Avrupa'da Derik'in Dünya Şampiyonluğunu kazanarak altın madalya ile kalitesinin perçinlenmesinin ardından bir dünya şampiyonluğunu da Derikli genç sporcumuz Hamza Tepealtı'dan geldi. Hamzanın elde ettiği başarı ilçemiz, şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz adına büyük bir gurur kaynağı oldu. İnşallah bu başarı örneklerinin daha da arttıracak ve Derik'in uluslar arası alanda tanınırlığını pekiştirmiş olacağız. Elde edilen başarılarda çok büyük katkıları olan ve Derik için gecesini gündüzüne katan Sayın Kaymakamımız Hakan Kafkas'ın şahsında emeği geçenleri tebrik ediyorum, kutluyorum" dedi.

Derik Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Dursun da, "Derikli gençlerin ve çocukların spor alanlarına çekmek, amatör branşlardan genç sporcuları sporun her alanına kanalize etmek için çalışmalara devam ediyoruz. Hamza Kardeşimizin elde etttiği başarı örnek ve model olması açısından işlerimizi kolaylaştırıyor, bunun gururunu yaşıyoruz.

Gençlik ve spor ilçe müdürlüğü olarak Altyapıya verdiğimiz önemin meyvelerini almaya başladık, altyapı çalışmalarımız son sürat devam edecektir. Ayrıca İlçe kaymakamımız Sayın Hakan Kafkas’ın spor ve sporcunun her daim yanında olmasından dolayı kendisine ve kurumum ve sporcularımızın adına teşekkür ediyoruz, Elde edilen başarıda büyük emeği olan Antrenörümüz Cemal Çekin'e Dünya Şampiyonumuz olan Hamza'mızın ailesine ailesine teşekkür ediyorum."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

20 saat önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

1 gün önce...

HDP, DEDAŞ'ın devletleştirilmesini istedi

HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, DEDAŞ’ın devletin sa [...]

1 gün önce...

TOKİ'nin arsaları açık arttırma ile satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) onlarca nitelikte arsay [...]

1 gün önce...

Teşekkür indirimi! Sağlık Çalışanlarına En Eğitimli Destek

Mardin Kültür Koleji, koronavirüs ile mücadelede ö [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN