Dünya ve ahiret saadeti için çocuklarımızı Kur'an kursuna gönderelim

Dünya ve ahiret saadeti için çocuklarımızı Kur'an kursuna gönderelim
22 Haziran 2019 Cumartesi Saat 19:07 0

Başlayan Yaz Kur’an kursları ile ilgili ailelere çağrıda bulunan Kızıltepe Müftüsü Masum Taşçı, çocukların saadeti için onların Kur'an kurslarına yönlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Kızıltepe İlçe Müftüsü Masum Taşçı, velilerin çocuklarının dünya ve ahiret saadetleri için Kur’an kurslarına göndermeleri tavsiyesinde bulunarak, öğrencilerin 2 aylık süre zarfında alacakları İslami bilgilerin bundan sonraki hayatlarına yön vereceğini söyledi.

"Halı saha ve yüzme havuzu gibi çeşitli etkinliklerimiz de olacak"

Yaz Kur’an kursu boyunca çocukları sevindirmek için çeşitli etikliklerin de düzenleyeceklerini belirten Taşçı, şöyle devam etti:

"Hocalarımız onları halı sahaya ve yüzme havuzuna götürecek bazen onlarla oynayacak bazen de onlara ikramda bulunacaklar. İnşallah bu dönemi çok güzel ve faydalı bir şekilde geçireceğiz. Yaz dönemindeki bu kurslarımız öğrenciler için sıkıcı olmayacak. Bu noktada hocalarımızın tümü şu anda hazırlıklı inşallah pazartesi günü saat 09.00’dan itibaren velilerimiz çocuklarının elinden tutsun camiye götürsün bizzat görevlilerimize teslim etsinler. Bu iki ayı dolu dolu bir şekilde geçirelim. Burada öğrenecekleri bilgiler onların hayatında geleceğe yönelik müspet yönde kendileriyle barışık aileleriyle uyumlu topluma faydalı birer birey olarak yetişmelerini sağlayalım. Bu 2 ay içerisinde öğrenecekleri ibadetle ilgili hususlar, ahlakla ilgili hususlar onların hayatının bundan sonraki bölümünde de etkili olacaktır."

"300 üzeri cami ve Kur’an kurslarında eğitim verilecek"

Merkez ve köylerde bulunan 300 cami ve Kur’an kurslarında eğitim vereceklerini belirten Taşçı, "Merkezde 76 cami olmak üzere köylerle birlikte 252 camimizde Kur'an dersi verilecektir. Ayrıca 10 tane C grubu Kur'an kurslarımız ve takriben 60 civarında da D grubu Kur'an kurslarımız var bunların tümünde de ders verilecektir. Bazen de sosyal yaşam merkezlerinde talepte bulunuluyor oradan da talepte bulunulduğu zaman oraya da öğretici gönderiyoruz. Şu anda tüm hazırlıkları yapmış bulunmaktayız İnşallah 300'ün üzerinde ki mekânda bu derslere devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"Çocuklarımızın dünya ve ahiret saadetleri için Kur’an Kurslarına yönlendirelim"

Taşçı, "Günümüz dünyasında teknolojinin yaptığı bazı tahribatlar var. Gençlerimizin ve çocuklarımızın maruz kaldığı bir sıkıntıdır. Bu yaz döneminde çocuklarımızın en azından günde iki-üç saatini camide teknolojiden uzak bir şekilde bizzat hocayla yüz yüze oturarak onun vereceği dersleri dinleyerek geçirsin. Öğreticilerimizin anlatacağı dini hükümleri öğrenerek ibadetleri de mükemmel bir şekilde öğrenip abdesti, namazı, boy abdestini, helal ve haramı, günah ve sevabı, ahlak ve görgü kurallarını öğrenerek büyük insanların iyi insanların öykülerini dinleyerek toplum içerisinde çok faydalı bir birey olacaklar. Hedefimiz toplumumuzda bu vasıflarla çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirmektir. Özellikle çocuklarımızın dünya ve ahiret saadeti için, dünyada mutlu ahirette de mesut olmaları için onları yaz Kur’an kurslarına gönderelim. Hocalarımızın vereceği bilgilerle onları donatalım. İnşallah 2019 yılı yaz Kur'an kursları bu hayırlı hizmetlere vesile olacaktır. Yüce Allah bu hizmette cümlemizi muvaffak eylesin." temennisinde bulundu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Meclis toplantısı devam ediyor

Mardin Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, ağustos a [...]

1 gün önce...

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünnet

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünne [...]

1 gün önce...

Eczacılardan Eczacıya şiddet açıklaması

Mardin’de bir süre önce bir eczacının darp edilmes [...]

1 gün önce...

PKK operasyonu: 11 gözaltı

Mardin’de düzenlenen PKK operasyonunda 11 kişi göz [...]

1 gün önce...

Sınırda çıkan yangın paniğe neden oldu

Suriye’nin Kamışlı ilçesi ile Mardin’in Nusaybin i [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7