Dünyanın en uzun adamı, film yıldızı oluyor

Dünyanın en uzun adamı, film yıldızı oluyor
11 Aralık 2019 Çarşamba Saat 17:32 0

2 metre 51 santim boyu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Mardinli Sultan Kösen'e, Hollywood'tan film teklifi geldi.

"Dünyanın en uzun adamı" rekorunu 2 metre 51 santimetre boyuyla yıllardır koruyan Mardinli Kösen, Hollywood'da çekilecek filmde rol almak üzere Amerika'ya gitmeye hazırlanıyor.

Dünyanın en uzun adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Mardinli Sultan Kösen'e, 38'inci yaş gününde Mardin'de sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Pastayı kesen Kösen, kendisine hem Hollywood'dan film teklifi geldiği hem de yeni bir yaşına girdiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Mardin'de yaşayan ve 2 metre 51 santim boyu ile dünyanın en uzun adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Sultan Kösen, 38 yaşına girdi. Boyunun yanı sıra 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla da Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ve rekoru 10 yıldır kimseye kaptırmayan Kösen, 38'inci yaş gününde sürpriz yapıldı. Mardin'de bir kafeye çağırılan Kösen, üzerinde 'Nice Yıllara Küçük Adam' yazılı doğum günü pastasındaki boyu gibi uzun muma üfledi. Kösen, pastayı keserken dilediğini gazetecilerle paylaşmadı. Yeni yaşına girmenin kendisini sevindirdiğini kaydeden Kösen, 37 yıllık ömrünü doldu dolu yaşamanın sevincini yaşadığını söyledi.

HOLLYWOOD'DAN FİLM TEKLİFİ ALDI

Dünyanın en uzun boylu adamı unvanını 10 yıldır koruyan Kösen, bu unvanı kimseye kaptırmayacağını belirterek, "Uzun boylu olduğum için çok mutluyum. Yeni yaşım gibi önümüzdeki 2020 yılı da insanlığa huzur ve barış getirsin. Bugün sevinçliyim. Hem yeni bir yaşıma girdiğim için hem de Amerika'dan film teklifi aldığım için. Hayatımı konu alacak film için Hollywood'daki prodüksiyon firmalarından biri ile görüşüyoruz. İnşallah 2020 yılında çekimlere başlanacak. Bunun yanında kendi hayatımı konu alan kitabım da hazırlanıyor. Mardin Artuklu Üniversitesindeki akademik hocalar eşliğinde benim anılarım, yaşadıklarım, sevdalarım, hedeflerim, hayallerimi konu alan bu kitapta önümüzdeki yıl kitapseverlerle buluşacak. Bunun için çok sevinçliyim, mutluyum" dedi.

Hayallerinin hemen hepsinin gerçekleştiğini anlatan Kösen, bugüne kadar 100'e yakın ülkeyi ziyaret ettiğini, katıldığı organizasyonlarla da hem Mardin'in hem de Türkiye'nin tanıtımını yaptığını sözlerine ekledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin kar yağışı ile uyandı

Sabah saat 04.00 sıralarında başlayan yoğun kar ya [...]

1 gün önce...

Otogar cinayetinde katile verilen cezayı az buldular

Şehirlerarası otogarda herkesin gözü önünde vahşic [...]

1 gün önce...

Patlayan şebekenin onarılmaması tepkilere neden oldu

Kızıltepe'de bir hafta önce patlayan su borusunun [...]

1 gün önce...

AK Parti,esnafları ziyaret etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti M [...]

15 saat önce...

Turnuvada Türkiye Birincisi Oldu

Antalya’da, 18-25 Ocak tarihleri arasında düzenlen [...]

14 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN