Eğitim Bir-Sen: YKS'de öğrencilerimiz mağdur edilmesin!

Eğitim Bir-Sen: YKS'de öğrencilerimiz mağdur edilmesin!
18 Mayıs 2020 Pazartesi Saat 03:12 0

Eğitimciler Birliği Sendikası ( Eğitim Bir Sen) Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Şafak Kavak, öğrencilerin mağdur olmaması için YKS'nin Nusaybin'de de yapılması gerektiğini söyledi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Türkiye'nin hemen hemen her il ve ilçe merkezinde yapılan YKS sınavlarının 108 bin nüfuslu Nusaybin'de yapılmıyor olmasına anlam veremediklerini kaydeden Eğitim Bir-Sen Nusaybin Temsilcisi Şafak Kavak, Nusaybin geleceği olan gençlerin selameti ve salahiyeti için söz konusu sınavların ilçede de yapılmasını talep ettiklerini kaydetti.

Mardin merkez ve Nusaybin dışındaki ilçelerde sınava katılmak için giden öğrencilerimizin arasında az da olsa mide bulantısı ve baş ağrısı yaşandığına işaret eden Kavak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kimi öğrenci sabah erken uyandığı için sınav giriş belgesi ve kimliklerini yanına almayı unutuyor, bazı öğrenci ve veliler trafik kazası geçiriyor, gidilen ilçelerde aşırı trafik sıkıntısı yaşanıyor, başka ilçeye giden öğrencilerin yol ve diğer masrafları farklı bir sıkıntı oluşturuyor, bu yıl bu sıkıntıların üstüne bir de coronavirüs hastalığı mevcuttur.

Bütün bu sıkıntılar yumağı bir araya gelerek sınav stresiyle birleşince sınav daha da zorlaşıyor. Yetkililerin bu sıkıntıları göz önünde bulundurarak Nusaybin ilçemizin de sınav merkezi olarak belirlenmesini istiyoruz. İlçemizde bu sınavların yapılması için yeterli sınav merkezi olacak sınav salonu, okul, bina sınav sorumluluğu üstlenecek idareci ve sınav salonlarında gözetmenlik yapacak sayıda öğretmen ziyadesiyle bulunmaktadır.

Yükseköğretim kurumları sınavının (YKS) yapıldığı diğer il ve ilçe merkezlerinde sınav ne kadar huzur ve güven içinde yapılıyorsa Nusaybinimizde de yapılan diğer merkezi sınavlar en az o kadar huzurlu ve güvenli yapılmaktadır. İlçemizdeki bütün veli ve istikbalimiz olan öğrencilerimizin gözü ve kulağı oluyor,

ÖSYM başkanı ve Milli Eğitim Bakanımızdan TYT ve AYT sınavlarının Nusaybinde de yapılmasını talep ediyoruz."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

1 gün önce...

Mardinli STK’lardan Mavi Marmara Açıklaması

Mardin’de Kurulu bulunan Mardin STK Platformu, 10 [...]

18 saat önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN