Eğitim-Bir-Sen'dan Valiye teşekkür mesajı

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şubesi yönetimi darbe girişimine yayınladıkları bildiri ile tepki gösterdi. Bildiri de ayrıca Vali Mustafa Yaman'a dik duruşundan ötürü teşekkür edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“15 Temmuz Cuma…. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kara günlerinden birini yaşadı. FETÖ/PDY Haşhaşi terör örgütü son kozunu oynayarak millet iradesine en acımasız bir şekilde el koymaya çalıştı. Kurtuluş savaşında bile saldırıya uğramayan, milletin iradesinin tecelli yeri olan TBMM bombalarla saldırıya uğradı. Bu çapulcu terör örgütü tarihte görülmemiş bir şekilde F16 larla emniyet binalarına, devlet kurumlarına ve sivillere bombalar yağdırdılar. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve Başkomutanının kaldığı otele bombalar yağdırıldı. Milletin silahını, tankını, uçağını millete çeviren bu aşağılık çeteye yine millet en güzel cevabı vermiştir. Kendisine yöneltilen namluya selam durmamıştır. Tankları onların başına yıkmış, ölümü göze alarak darbeye geçit vermemiştir. Millet, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Ezanı darbeyle susturmaya kalkanlara karşı millet ezanla darbe yapmıştır. 15 Temmuz Cuma günü darbe girişimi olarak hatırlanmayacak aynı zamanda milletin iradesine sahip çıktığı bir “Demokrasi Bayramı” “”olarak tarih sayfalarında yer alacaktır. 15 Temmuz ikinci bir kurtuluş savaşı mücadelesidir. Darbe girişiminde bulunan bu haçlı örgütü son kozlarını oynamıştır. Ancak şu unutulmamalıdır ki milli iradeye karşı yapılan bu darbe girişiminde bulunan her kim olursa olsun Cumhuriyet tarihinin en ağır cezalarına çarptırılmalıdır. Aynı şekilde FETÖ/PDY Haşhaşi örgütüne mensup ne kadar kişi varsa tüm kamu kurum ve kuruluşlarından temizlenmelidir.
Eğitim-Bir –Sen Mardin şubesi olarak ilk andan itibaren üyelerimizle milli iradeye destek olmak için Mardin’de alanlardaydık.
Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine alanlarda olmaya devam edeceğiz. Tüm üyelerimize ve Mardin halkına itidalli bir şekilde darbecilere karşı ve milli iradeye destek olmak amacıyla Demokrasi Nöbetine davet ediyoruz. Ayrıca Mardin’e 2 ay önce atanan Yaman valimiz Sayın Mustafa Yaman’ı da dik duruşundan ve milli iradeye desteğinden dolayı tebrik ediyoruz.
Darbe girişiminde şehit olan güvenlik güçleri ve sivil vatandaşlarımızın isimleri tarihe kahraman olarak yazılacaktır. Tüm Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, ailelerinin acılarını paylaşıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle