Eğitim-Bir-Sen'de Eyüp Değer Güven tazeledi

Eğitim-Bir-Sen'de Eyüp Değer Güven tazeledi
07 Ekim 2018 Pazar Saat 13:40 3

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şubesi 5. Olağan Kongre'de yönetim organlarını seçecek delegeleri belirlemek amacıyla Şakir Nuhoğlu Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde delege seçimi gerçekleştirdi.

Şakir Nuhoğlu Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde yapılan seçimde, daha önceden delegelik başvurusu yapan adaylardan oluşan listede tercih yöntemiyle genel kurulda oy kullanacak delegeler belirlendi.

Çok sayıda sendika üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen seçimde delege adayları da kendilerini üyelere tanıtarak destek istediler. Delege seçiminde oy kullanan Şube yöneticisi Abdusselam Demir, sendika olarak şeffaf yönetim ve demokrasiden yana olduklarını, bu isteklerini tüm platformlarda dile getirmenin yanında sendika içi uygulamalarda da titizlikle uygulayarak örnek olduklarını ifade etti. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği seçim sonucunda seçilen delegeler önümüzdeki günlerde yapılacak olan 5. Olağan Kongrede şube yönetim, denetim ve disiplin kurullarına üye seçeceklerdir.

35 DELEGENİN HEPSİNİ KAZANDI

İki listenin yarıştığı seçimde Artuklu'daki 35 delegeden 35'ini kazanan Eyyüp Değer'in listesi Mardin'i 2022’li yıllara taşıyacak Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı’nı seçmek için oy kullanmaya hak kazandı. Yönetim Kurulu Eğitim Bir-Sen’in genel ilkeleri doğrultusunda sendikaya yeni bir vizyon katmak için 2022 yılına kadar yetki aldı.

Mardin Eğitim Bir-Sen’in yapmış olduğu yönetim kurulu ve delege seçiminin adeta bir demokrasi şöleninde gerçekleştiğini ifade eden Eyyüp Değer, “Delege seçimleri yoğun bir katılımla gerçekleşti. Bu seçimlere katılan ve yönetimimize oy veren ve vermeyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum Bu ortamın sağlanmasında emeği geçen başta seçimde görevli arkadaşlarımıza ve bizlerden desteğini esirgemeyip seçime yoğun katılım sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Biz devamlı büyüyen büyük bir aileyiz, üye sayımızı devamlı artırıyoruz. Sendika olarak amacımız sürekli olarak üyelerimizin yanında olmak dertleri ile dertlenmek ve hep birlikte bir güç oluşturmanın yanı sıra ilimizdeki eğitim sorunlarının çözümü noktasında çalışmalar yapmaktır. Yeni yönetimimizle bu hizmet bayrağımızı daha üst seviyelere çıkarmanın mücadelesini vereceğiz” dedi.

MAZLUMUN YANINDA YER ALDIK

Eğitim-Bir-Sen’in çalışanlar için umut, sosyal, kültürel ve ekonomik alanda yaşanan problemlerin çözümüne ortak olmak için kurulduğunu ve Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu söyleyen Değer, şunları kaydetti:

"Eğitim-Bir-Sen daima millet ve değerler eksenli bir duruş ortaya koymuştur. İlk günden itibaren vesayet kurumlarına karşı dik duran, fikirleri ve inançları bize tamamen zıt olsa da mazlumun yanında olarak ve çalışma hayatında çalışanlara dayatılan sorunlarla mücadele ederek bu teveccühün gerçekleştiğine inanıyorum. Sendikamız daima millet ve değerler eksenli bir duruş ortaya koymuş ve mensuplarına bu gururu ve bahtiyarlığı yaşatmıştır. Bize düşen bu çalışmaları dava şuuruyla yarınlara taşımak ve bu gurura yeni paydaşlar eklemenin çabasını göstermektir."
YORUMLAR :::

 1. ufuk
  07 Ekim 2018 Pazar Saat 18:59 CEVAPLA
  Eyüp DEĞER soyadı gibi değerli bir şahıstır.Onu lekeyelen çevresindeki bir kaç tane menfaatperest karaktersiz asalak okul müdürleridir.Bu tipler eyüp hocayı bile ayağı kaydığında gözünü kırpmadan satacak kadar şahsiyetsizdirler ona göre!dikkat etsin
 2. Ğursi
  07 Ekim 2018 Pazar Saat 17:02 CEVAPLA
  Vesayet savunuculuğuna devam...
 3. Mardinli
  07 Ekim 2018 Pazar Saat 15:04 CEVAPLA
  Hiç acımadınız mı

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

12 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN