Eğitim gönüllüsü İşadamı Keleşoğlu'ndan Kızıltepe'ye 24 derslikli okul

Eğitim gönüllüsü İşadamı Keleşoğlu'ndan Kızıltepe'ye 24 derslikli okul
21 Eylül 2020 Pazartesi Saat 19:19 0

AZE Grup Sahibi Kızıltepeli İşadamı Hasan Keleşoğlu, Kızıltepe'de kendi adını taşıyacak olan 24 Derslikli Anadolu Lisesi'nin yapım protokolünü Mardin Vali Mahmut Demirtaş'ın da hazır bulunduğu törende attı.

AZE Grup sahibi Kızıltepeli İş insanı Hasan Keleşoğlu daha önce anne ve babasının adına doğup büyüdüğü köylere yaptırdığı okulların ardından şimdi de Kızıltepe ilçe merkezinde yaptıracağı 24 derslikli Anadolu Lisesi için Mardin Valisi Mahmut Demirtaş'ın huzurunda Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer ile protokol imzaladı.

Kızıltepe Işıklar Mahallesi yakınlarında tarihi İpekyolu üzerinde yaptırılacak ve kendi ismini taşıyacak olan 24 derslikli yeni tip Anadolu lisesi binası için hazırlanan protokole imza atan eğitim gönüllüsü İşadamı Keleşoğlu daha önce de Kızıltepe'deki köylerde iki okul yaptırarak eğitim yatırımı konusunda sosyal sorumluluğunu yerine getirmiş idi.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, "Eğitime yapılmış yatırım geleceğimize yapılmış yatırımdır. Bu amaçla Mardinimizin eğitim ve öğretimine katkı sunmak amacıyla Kızıltepe ilçemize yapılacak eğitim yatırımlarına bir yenisini ekleyen hayırsever işadamımız Hasan Keleşoğlu'na memleketine karşı duyduğu sorumluluğu ve eğitim gönüllülüğünden ötürü kutluyor, yapılacak okulun Kızıltepemize ve eğitim camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

"EĞİTİM YATIRIMLARIYLA VEFA BORCUMU ÖDÜYORUM"

İşadamı Hasan Keleşoğlu, geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan anne ve babası Emine- Behçet Keleşoğlu'nun adının verildiği okulun tamamlanarak eğitim ve öğretime başladığını hatırlatarak, "Gençlerine yatırım yapmayan bir toplumun, gelecekten de beklentisi olamaz. Her alanda yetişmiş, kendini ifade edebilen eğitimli bir gençlik ve toplumun oluşması için hepimize görevler düşüyor. Bu düşüncelerden hareketle geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan anne ve babamın ismini taşıyan okulların ardından şimdi de Kızıltepe ilçemize çok daha kapsamlı bir okulun yapımı için protokol imzalıyoruz. Doğduğum ve yetiştiğim topraklara olan vefa borcumu ödemenin ve bölge eğitimine bir nebze de katkıda bulunabilmenin mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.

SÜMER: KELEOĞLU VE KÖSEN AİLELERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer ise; DEKİNSAN Grup ortaklarından İşadamı İbrahim Kösen tarafından babası Kenan Kösen'in adına yaptırdığı 24 derslikli Kenan Kösen Lisesi'nin geçtiğimiz günlerde yapımının tamamlanarak ilçe milli eğitim müdürlüğüne teslim edildiğini kaydetti.

Sümer, "Kösen Ailesinin ardından şimdi de iş ortakları Hasan Keleşoğlu'nun ilçeye 24 derslikli bir lise yapımı için protokol imzaladıklarını bu vesileyle Kızıltepe'de derslik ihtiyacının giderilmesi noktasında elini taşın altına koyan eğitim gönüllüsü Sayın Hasan Keleşoğlu ve İş ortağı Kenan ve İbrahim Kösen'e Mardin eğitim camiası adına teşekkür ediyorum" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

Aman Dikkat... Sağlık Bakanlığı 2 bağlantı için uyardı!

Sağlık Bakanlığı resmi Twitter hesabı, pandemi des [...]

1 gün önce...

Dal, Muhtarlar gününde Cumhurbaşkanına teşekkür etti

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Mardin Hüküme [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN