Elazığ Valisi Erkaya Yırık'tan Gazetecilere Ziyaret

Elazığ Valisi Erkaya Yırık'tan Gazetecilere Ziyaret
14 Ekim 2020 Çarşamba Saat 17:57 0

Son Valiler Kararnemesi ile Elazığ Valiliği görevine atanan Kızıltepe eski Kaymakamı Erkaya Yırık, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş'a yaptığı hayırlı olsun ziyaretinin ardından Mardin'deki dostlarına vefa ziyaretinde bulundu. Vali Yırık, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü ile Mardin Life Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş'i ziyaret etti.

Son Valiler Kararnemesi ile Elazığ Valisi olarak göreve başlayan Kızıltepe eski Kaymakamı Elazığ Valisi Erkaya Yırık, aynı kararnamede Mardin Valisi olarak göreve başlayan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş'ı valilik makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra 2010-2013 yılları arasında Kızıltepe'de görev yaptığı dönem içerisinde tanıdığı bazı dostlarına vefa ziyaretinde bulunan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Kızıltepe Kaymakamlığı döneminde basın alanındaki faaliyetlerinden tanıdığı gazeteci dostlarını da unutmadı.

Vali Yırık, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü ile Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Nezir Güneş'i ziyaret etti. Kızıltepe'de görev yaptığı çalışma dönemine dair anılarını gazetecilerle paylaşan Vali Erkaya Yırık, mesleki yaşamında Kızıltepe'nin ayrı bir yerinin olduğunu, Kızıltepelilerle kurduğu sıcak dostluğun halen ilk günkü sıcaklığıyla devam ettiğini kaydetti.

Mardin'in tarih, inanç ve kültür turizmi bağlamında her geçen gün yıldızı parlayan kadim bir şehir olduğunu, bu şehirde görev yapmanın mutluluğunu geçmişte yaşadığını kaydeden Vali Yırık, "Mardin Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş'a Mardin'deki görevi nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyaretimizin ardından Kızıltepe'deki görevimiz döneminde cadde ve sokaklarında anılarımızın bulunduğu insanlarına hizmet etmekten onur ve şeref duyduğumuz Mardinlinimize - Kızıltepeli hemşehrilerimize, dostlarımıza bir gönül selamı vermemek olmazdı. 2010-2013 yılları arasında malumunuz olduğu üzere Kızıltepe Kaymakamlığı görevinde bulunduk. Dönemin imkan ve şartları içerisinde Kızıltepeli hemşerilerimize en iyi hizmeti ulaştırmanın gayreti ve çabası içerisinde olduk. Üç yıllık çalışma dönemi bizim için çok ayrı güzellikleri barındırıyor, dolayısıyla hem şahsım hem de ailem için Mardin'in de, Kızıltepe'mizin de, Kızıltepeli kardeşlerimin de yeri çok ayrı ve farklıdır. Kızıltepeli hemşehrilerimle gönül bağımı hiç koparmadım aksine her zaman pekiştirdim Bu vesileyle sizlerin de aracılığınızla Mardin'de bulunmuşken bir kez daha başımızın tacı ve her zaman devletinin, milletinin yanında yer almış, değerlerine sahip çıkmış, toplumun vicdanı olmuş, aziz milletimizin değerlerini paylaşan Mardinli ve tabi Kızıltepeli hemşerilerime en kalbi selam ve muhabbetlerimi iletiyorum" dedi.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Elazığ Valisi Erkaya Yırık'a gerçekleştirdiği nazik ziyaretten dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

21 saat önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

4 saat önce...

Kızıltepe yolları yenileniyor

Mardin'in Kızıltepe İlçe Belediyesi alt ve üst yap [...]

1 gün önce...

'İyilik Timi' ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya devam ediyor

Mardin'in Artuklu ilçesinde, kendilerine İyilik Ti [...]

1 gün önce...

Eğitim-Bir-Sen: Ana Sınıfı Öğretmenleri de Uzaktan Eğitime Geçmelidir

Eğitim-Bir-Sen Mardin şube başkanlığı yaptığı yazı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar