Elektrik sorunu gerekçe göstererek partisinden istifa etti

Elektrik sorunu gerekçe göstererek partisinden istifa etti
01 Haziran 2020 Pazartesi Saat 14:19 1

AK Parti Kızıltepe Belediye Meclis Üyesi Vedat Kılıçaslan, Kızıltepe Ovası'nda yaşanan tarımsal sulamadan kaynaklı elektrik sorununa çözüm bulunmamasını gerekçe göstererek partisinden istifa etti.

AK Parti Kızıltepe ilçe Başkanlığına istifa dilekçesini sunan Kılıçaslan, Elektrik sorununa ve elektrik kesintilerine verdiği tepki noktasında partisinin kendisini sahiplenmediğini Elektrik kesintilerine tepki gösterdiği için ulusal kanallarda iftira dolu haberlere maruz kaldığına işaret ettiği istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

" 2002’den beri AK Parti’de yer almış ve bugünde partimizin meclis üyesi olarak görev yapmaktayım. Şahsım olarak her zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı Örnek aldım ve "Biz Millette efendi olamaya değil, hizmetkar olmaya geldik, siyasetin Lımanı Ahlaktır" şiarından hareketle, halkımıza vatandaşlarımıza hizmetin ulaşması için gayret içerisinde olduk.

2002'den bu yana partim için hiçbir karşılık beklemeksizin çalıştım ve her seçimde dava bilinciyle partimle ve parti başkanlarımla sahada oldum. Ancak mevcut Mardin il teşkilatımız âdete AK Parti tabanına karşı bir savaş açmış ve koltuk sevdası düşüncesiyle partinin tabanının tamamını küstürecek davranışlar sergilemiştir. İlimizdeki büyük aileleri saf dışı bırakarak birçok kişiyi partiye küstürmüştür. Partimizin kurulduğu ilk günden bu güne kadar parti genel merkezine gitme gereği duymamışken son dönemki gelişmelerden dolayı parti genel merkezine defalarca gitmek zorunda kaldım. Fakat bir netice alamadım Ve yanlışları dile getirdiğim için il başkanlığı tarafından adeta cezalandırıldım. Kızıltepe ilçe başkanlığı seçiminde bugün yaşananları engellemek amacıyla temayülde ciddi oy alıp, tüm mevcut meclis üyelerini ve başkanlarımızı referans göstermeme rağmen hiç birine şahsımla ilgili bir şey sorulmadı ve üstüne tehdit edilip susturulmaya çalışıldım. Mevcut il başkanlığı tek muhatabı olarak görüldü. Dava bilinciyle ve partimiz zarar görmesin düşüncesiyle sustum ancak sonrasında kademeli olarak parti toplantılarına tüm meclis üyesi arkadaşlarımla çağrılmamaya başlandık.

Şimdiki Kızıltepe Teşkilatlanmasına baktığımızda ise adeta il başkanlığının bir aile ittifakı olarak görev yapmakta,“ başkan ve ilçe teşkilatı arasındaki akrabalık ilişkisinin ayyuka çıktığı bilinmektedir. Cumhurbaşkanımızın ”halkımı hedef alana şiir mi yazayım" sözünü istinaden DEDAŞ elektrik dağıtım şirketi ve bazı ulusal kanalların iftira dolu saldırısına maruz kaldım. Vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyete karşı ise il ve ilçe teşkilatlarımız adeta kör, sağır ve dilsizi oynamış ne bana nede vatandaşlarımıza sahip çıkmamıştır. Yaşayanlar karşısında Haklı tepkim dolasıyla vatandaşlarımızın şahsıma ciddi şekilde sahip çıktığını da belirtmek isterim. ' *

İI Başkanının yaşananlara sessiz kalması, partiyi şahsi malı gibi kullanması 've halktan kopuk bir siyaset anlayışı benimsemesi, partiyi akrabalık 'ilişkileri çerçevesinde kullanma isteği nedeniyle büyük bir özveriyle yürüttüğüm AK Parti'den ve parti üyeliğinden istifa ediyorum."YORUMLAR :::

  1. vatandaş
    03 Haziran 2020 Çarşamba Saat 01:14 CEVAPLA
    aferin sana en doğrusunu yaptığın için seni tebrik ediyoruz adamgibi adamsın dicle elektriğin zulmu ya davutoğluyla yada ali babacanla inşaallah son bulacaktır ..

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

14 saat önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

6 saat önce...

Karayolunda Tuzaklanan Patlayıcı ele geçirildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN