Emin İlhan adaylık için başvurusunu yaptı

Emin İlhan adaylık için başvurusunu yaptı
29 Nisan 2018 Pazar Saat 20:37 3

Mardin'in ileri gelen ailelerinden biri olan İlhan ailesine mensup ve tanınmış işadamlarından Emin İlhan 24 Haziran seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Milletvekili Aday Adayı oldu. İlhan, Aday adaylığı formunu Ak Parti Merkezine teslim etti.

Mardin'de iş ve sivil toplum alanında yaptığı faaliyetlerle adından söz ettirmeyi başaran İşadamı Emin İlhan, Mardin’de doğmuş, Mardin'de yetişmiş, çalışmış ve yatırımını da kadim şehri olan Mardin'e yapmış bir işadamı olarak Mardin'e siyaset alanında da hizmet etmek üzere AK Parti'de Mardin Milletvekili olmak üzere yeni bir yola çıktığını kaydetti.

27. Dönem Mardin Milletvekilliği için aday adaylık işlemleri için yakın akrabaları ve dostlarından oluşan kalabalık bir topluluk eşliğinde AK Parti Genel Merkezini ziyaret eden İşadamı İlhan, Mardin'in karşı karşıya bulunduğu sorunların farkında olduğunu, bir yandan bölgenin makûs talihi haline gelen terör belasını öte yandan da müzmin bir hal almış olan diğer sorunların çözülmesi konusunda daha aktif bir rol üstlenmek üzere inisiyatif almak üzere ümmet coğrafyasının yegane umudu olan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bayraktarlığındaki AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için müracaatını gerçekleştirdiğini söyledi.

Mardin Organize Sanayi Bölgesi'nde sanayi alanında işletmeleri bulunan, hayırsever kişiliğiyle bir çok dar gelirli aileye yaptığı hizmetlerin yanında; İHH Mardin Şubesi bünyesinde de aktif hizmetleri ve çalışmalarıyla tanınan İşadamı Emin İlhan, Mardin'de kangrenleşen elektrik sorununu çözümünü irdelemek, GAP Sulama Kanalları'nın Mardin Ovasına ulaşımına yoğunlaşmak, Mardin Çevre yolu projelerini hızlandırmak başta olmak üzere birçok sorunun çözümünü önüne hedef olarak koyduğunu işaret etti.

İşadamı İlhan, Adaylığıyla ilgili hazırladığı açık mektubunda şu ifadelere yer verdi

Değerli arkadaşlarım,

Mardin’de yetişmiş, çalışmış, ve buraya yatırım yapmış paylaşarak, istihdama katkı sağlamış ve tırnaklarıyla kazıyarak Mardin için emek vermiş bir iş adamı olarak, Mardin’imize siyasi olarak da hizmet etmek istiyorum. Ben burada doğdum büyüdüm ve bölgenin adeta kangren olmuş tüm sorunlarını çok iyi biliyorum. Özelde Mardin’i genelde ise ülkemizi tümüne hizmete kendimi adayacağım. Eleştirmek değil hizmet etmek, güçlü yanlarımızı ön plana çıkararak Mardin’imizi bir adım öteye taşımak niyetindeyim. 
Ben hangi sorunlarla karşı karşıya olduğumuzun farkındayım bir yandan bölgemizin makûs talihi haline gelen terör belası diğer yandan müzmin bir hal almış diğer sorunların çözülmesi için var gücümle çalışacağım. 

"SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNÜ GÜR BİR SESLE DİLE GETİRECEĞİM"
Elektrik kesintilerinin bir an önce düzelmesi ve GAP sulama projesinin bir an önce bitirilmesi, yılan hikayesine dönen otoban projesinin yeniden gözden geçirilmesi ve daha kapsamlı olması için alternatif projelere destek verilmesi için uğraşacağım. Özellikle Derik Mazıdağı Midyat savur Mardin Kızıltepe ve Nuyasbin’i birbirine bağlayacak dağ yolundan yeniden bir proje acilen bitirilmesi için çabalayacağım. Çiftçi esnafın sorunları ve özellikle kuraklıktan kaynaklanan mağduriyetleri Ankara'da gür bir sesle dile getireceğim. Habur sınır kapısının yeniden işlev kazanması için ayrıca her türlü girişimde bulunacağımı sizinle paylaşmak isterim.

"AHLAK VE İNANCIMI VEKİLLİĞE KURBAN ETMEYECEĞİM"

Bir insanın başarılı olabilmesi için her şeyden önce ideal sahibi inanç sahibi ve ahlak sahibi olması gerekmektedir. İslamın ahlak mefkûresine her zaman bağlı kalarak Ankara da hiçbir şahsi menfaat ve nüfus peşinde olmayacağım. Ahlakımı inancımı vekillik koltuğuna kurban etmeyeceğim. Kalbinin etrafını yağ bağlamış ve halktan gelen feryat sinyallerini almayan bir gönüle sahip olmayacağım. Bütün bu söylediklerime Önce cenabı Allah şahit tutacağım sonra değerli halkımı nazır ve gözlemci yapacağım..
Geçirdiğimiz zor günler daha kuvvetli ve daha bilinçli bir şekilde halkın iradesini 24 Haziran’da sandığa yansıtacaktır. 
İşte bu duygular içerisinde aziz ülkemizin bekası için ve halkımın mutluluğu için her türlü gayret, fedakarlık ve mücadeleye hazır ve kararlı olduğumu bir kez daha ifade ederek AK Parti'den 27.dönem Milletvekillliği Genel Seçiminde Mardin Milletvekilliği  Aday Aday’lığımı açıklıyorum. 

Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim.
Allah yar ve yardımcımız olsun.
Destekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

AK PARTİ
27.Dönem Mardin
Milletvekili Aday Adayı
Emin İLHAN


YORUMLAR :::

 1. ABDULKADİR
  30 Nisan 2018 Pazartesi Saat 14:36 CEVAPLA
  müslüman ve hayırsever bir aile, yolun açık olsun.
 2. salah
  29 Nisan 2018 Pazar Saat 21:31 CEVAPLA
  Krip çok güzel dile getirmişsin. ağzına sağlık. Bıravo Mardin Life her şeyi sizden öğreniyoruz. çok güzel
 3. sezgin
  29 Nisan 2018 Pazar Saat 21:23 CEVAPLA
  kardeşim ben bu adamı biliyorum. Ailecek iyi insanlar ama o da çok iyi biri kutluyorum allah muvaffak etsin.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

11 saat önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Bakkalın veresiye defterini bu sefer imam kapattı

Bir din görevlisi, bakkalın veresiye defterindeki [...]

3 saat önce...

Başkan Şahin’den, Kaldırım Müjdesi

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yolların ve k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar