Emine nine 5. kuşak torunu severek etrafına neşe katıyor!

Emine nine 5. kuşak torunu severek etrafına neşe katıyor!
17 Temmuz 2019 Çarşamba Saat 18:24 0

7'si vefat etmiş, 7'si de hayatta olan 14 çocuk Annesi, 37 torun ninesi olan 93 yaşındaki Emine ninenin en büyük torunu kendisi gibi nine olan 47 yaşındaki Nuran Eser.

Derik'te ikamet eden 93 yaşındaki Emine Eser, 5. kuşak torununu yaşam sevincini kaybetmeden, etrafına neşe yayarak, sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşlanarak 4. kuşak torununu severek yaşlanıyor.

Emine nine, akranlarına doğal besinlerle beslenmeyi, üç günlük dünyanın derdini yüklenmeden stresten ve üzüntüden uzak kalarak günlük uğraşlara günlerini geçirmeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Emine Eser 93 yasinda Mardin Derik Zeytinlik (Haramya) Mahalesi'nde halen tek başına yaşıyor. Yıllar önce eşini kaybeden Emine nine, kendisiyle birlikte Eser Ailesi'nin 5 kuşak torunuyla aynı dönemi yaşıyor olmanın mutluluğunun tadını çıkarıyor.

93 yaşında olmasına karşın yalnız başına kendi evinde yaşamayı seçen ve bu tercihinin kendi kendine yetebilmenin bir metodu olduğunu belirten Emine Eser, evinin bütün işlerini kendisinin yaptığını, bu işleri yaparken de yaşlılıkta diri kalmak ve hareket alanıyla bir anlamda sağlıklı yaşamanın bir pratiği olduğunu kaydetti.

Uzun yıllar bir banka şubesinde çalıştıktan sonra emekli olan Emine ninenin en büyük oğlu Sino Eser 74 yaşında. Sino Eser'in en büyük kızı, Nuran Eser 47 yaşında Nuran Eser'in en büyük kızı ve 5. kuşak Eser Ailesinin 1.5 yaşındaki Muhammed Mert'in Annesi Hamdiye Kaya ise 27 yaşında.

"SAĞLIKLI YAŞLANMANIN SIRRI KENDİ KENDİNE YETEBİLMEKTEDİR"

5. Kuşak torununu severek vakit geçiren Emine nine uzun ve sağlıklı yaşamını doğal beslenme ve kendi kendine yetebilme tercihinde olduğunu kaydetti.

Akranlarına kimseye muhtaç olmayacak şekilde yaşamak için hareketli bir yaşam alanını noktasında ısrarcı olmalarını dört duvar arasına sıkışmak yerine gündelik işlerle uğraşarak bir anlamda sağlıklı bir yaşlanma konusunda ısrarcı olmaları gerektiği tavsiyesinde bulunan Emine nine, "Benim 14. çocuğum oldu. 7'si vefat etti, 7'si yaşıyor. Hayattaki 7 çocuğum ve 37 torunum hepsi de beni seviyor bana değer veriyor. Çocuklarım da torunlarım da bana her konuda destek olmaya hazırlar ama ben hiç kimsenin desteğini istemiyorum. Kendi kendime hem evimi temizliyorum, hem günlük ihtiyaçlarımı kendim gideriyorum. Ben bunları yapmaktan vazgeçersem eğer elbetteki yaşlılığa bağlı olarak çeşitli hastalıklarım ve şikayetlerim olur idi. Bunu yapmadığım için torunumun da torunu olan Muhammed Mert ile zaman geçirecek sağlıklı bir yaşlanmayı yaşıyorum. Bütün yaşlı akranlarıma tavsiyem; kahırdan - üzüntüden, stresten uzak dursunlar, üç günlük dünyanın derdini yüklenmek kimseye yarar getirmez. Doğal gıdalarla beslensinler, yaşama sevincini kaybetmesinler. hareketsiz bir yaşlanma yerine hareketli bir yaşam alanı içinde olsunlar. Allah ne ömür verdiyse ömür odur, uzamaz belki ama en azından yaşadıkları ömrü kimsenin desteğine ihtiyaç olmaksızın sağlıklı bir şekilde yaşamış olurlar. Allah bütün çocuklarımdan razı olsun ve onlara da benim gibi nice torunlarını görmeyi nasip etsin" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Turnuvada Türkiye Birincisi Oldu

Antalya’da, 18-25 Ocak tarihleri arasında düzenlen [...]

1 gün önce...

AK Parti,esnafları ziyaret etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti M [...]

1 gün önce...

Prof. Dr. Güneş'in Cenazesi Toprağa Verildi

Dün yaşamını yitiren Mardin Artuklu Üniversitesi Ö [...]

1 gün önce...

İstanbul uçağındaki arıza uçuşu iptal ettirdi

Anadolu Jet'in tarifeli uçağı, İstanbul'a dönüş ya [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Konseyi Muhtarları Dinledi

Midyat Kent Konseyi mahalle muhtarları ile bir ara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN