Emlak Yönetimi Nusaybin'de ofislerini kuruyor

Emlak Yönetimi Nusaybin'de ofislerini kuruyor
22 Eylül 2019 Pazar Saat 11:46 0

Emlak Yönetimi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Kenan Apaydın, Nusaybin'deki TOKİ Konutlarında incelemelerde bulundu.

Nusaybin’de yapılan konutlarda düzgün bir yerleşimin olması ve vatandaşların mağdur olmaması için Emlak Yönetimi ofislerinin bir ay içerisinde kurulmaya başlanacağı bildirildi.

Nusaybin’e gelen Emlak Yönetimi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Kenan Apaydın, Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağırakçe, AK Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel ve Kentsel Dönüşüm Ofisi Sorumlusu Sercan Barut ile görüştü. Yapılan konutlar hakkında bilgi alan Apaydın, daha sonra Fırat ve Abdulkadir Paşa Mahallesi muhtarlarıyla birlikte konutları teslim edilen mahallelerde incelemelerde bulundu.

Muhtarların ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Apaydın, vatandaşların evlerine yerleşmede mağdur olmaması için Emlak Yönetim A.Ş. tarafından bir ay içerisinde Emlak Ofislerinin kurulacağını söyledi.

Apaydın, “Biz buraya bugün Emlak Yönetimi A.Ş. olarak geldik. Bakanlığımız ile görüştükten sonra bize talimat verildi. Burada her bölgedeki etaplarda bir an önce hizmet verilmeye başlanacak. Bu yapılmış olan toplu konutlarda hiç kimsenin mağdur edilmeyeceği şekilde toplu bir yaşamın alanın sağlanacak” dedi.

TOKİ konutlarda yerleşmedeki avans ve aidat ücretleri hakkında da açıklama yapan Apaydın, avans ücretlerinin ortak alanda kullanılacak elektrik ve su gibi abonelikler ile demirbaş malzemeleri gibi bir seferliğe mahsus alınacağını bildirdi. Aidatların da her ay yapılan harcamalara göre alınacağını kaydeden Apaydın, avans ve aidat ücretlerinin vatandaşları mağdur etmeyecek en uygun miktarda belirlemeye çalıştıklarını ifade etti.

Etapların bütçeleri ve yönetimlerini bir ay içerisinde hazırlamaya çalıştıklarını kaydeden Apaydın, kış aylarında vatandaşların mağdur olmaması için yoğun çaba içerisinde olduklarını kaydetti.

12 etapta 5 binden fazla konut ve iş yerinin yapıldığını hatırlatan Apaydın, Emlak Yönetimi tarafından alınacak personellerin tamamının yerelden alınacağını söyledi. Apaydın, yönettikleri tüm site ve TOKİ’lerde çalışan personeli yerelden olmasına özen gösterdiklerini sözlerine ekledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Saldırıda vefat edenlerin isimleri belli oldu

Kızıltepe'ye bağlı Taşlıca Köyü'ne yapılan havan v [...]

1 gün önce...

Mardin İş Dünyası ve STK'lardan Harekata Destek Açıklaması

Mardin iş dünyası temsilcileri, Fırat'ın doğusunda [...]

9 saat önce...

HDP'li Belediye Başkanı gözaltına alındı

Nusaybin ilçesinde düzenlenen operasyonda HDP'li N [...]

1 gün önce...

PKK/KCK operasyonu: 4 belediye başkanına gözaltı

Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturmada [...]

1 gün önce...

Mesleki Eğitim Merkezinin Projesi sona erdi

Artuklu Mesleki Eğitim Merkezi olarak hazırlanan, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN