Emniyet Müdürü Ekrem Eren Ermiş Kimdir? Aslen Nerelidir? Kaç yaşındadır?

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker,'in gündeme getirdiği Emniyet Müdürü Ekrem Eren Ermiş Kimdir? Aslen Nerelidir? Kaç yaşındadır? Daha önce nerelerde görevliydi?

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker,'in gündeme getirdiği Emniyet Müdürü Ekrem Eren Ermiş  Kimdir? Aslen Nerelidir? Kaç yaşındadır? 

Ekrem Eren Ermiş Kimdir?

Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı olarak emniyette idareci olarak görevine başlayan Ekrem Eren Ermiş daha sonra İsttanbul İl Emniyet Müdürlüğünde Foto Film Şube Müdürü olarak göreve getirildi. 

Daha sonra Şark görevi için Van'a atanan Ekrem Eren Ermiş burada Van Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürü olarak görev yapmıştı. Daha sonra Amasra Emniyet Müdürlüğüne atananan Ermiş, bir eroin operasonunda rişvet istediği gerekcesiyle gözaltına alınarak Van'da uzun süre tutuklu kalmıştı.

 

OLAY
Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin, İstanbul'dan Avrupa'ya uyuşturucu sevkıyatı yapan şebekeye yönelik 24 şubatta Van, İstanbul ve Bursa'da düzenlediği eş zamanlı operasyonda, Van'ın Çatak ilçesinde 72, Erciş ilçesinde 66, Van merkezde de 32 kilo saf eroin ele geçirilmiş, olayla ilgili üç ilde gözaltına alınan 10 kişiden 9'u tutuklanmıştı.

10 kişi tutuklandı
Kent merkezinde durdurulan otomobilde 32 kilo 204 gram eroin ele geçirildi. Operasyonda otomobili kullanan A.Ö.’nün yanı sıra 9 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 10 kişi tutuklandı.
Soruşturmayı derinleştiren ekipler teknik takip sırasında uyuşturucu kaçakçılarının Bartın’ın Amasra ilçesinin Emniyet Amiri Ekrem Eren Ermiş’in uyuşturucu kaçakçıları görüştüğünün belirlendiği öne sürüldü.

Van’da görevliydi
Ermiş’in uyuşturucu kaçakçılarıyla yaptığı telefon görüşmelerinde borç para istediği belirtildi. Operasyon kapsamında, geçen yıl Van Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürü olarak görev yapan ve daha sonra Amasra’ya atanan Ermiş, gözaltına alınarak önceki gün Van’a getirildi.
Ermiş ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Soruşturma kapsamında hazırlanan dosyada adı geçen ve halen Mardin’de görevde bulunduğu açıklanan Van Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürü Kenan Özkan’ın ifadesinin alınacağı belirtildi.

 

Peker'in tweetleri şöyle: 

1-Sadatçılar bugün açıklamalar yapmışlar. Dikkatlice okudum. Vallahi bunların da fındık kadar beyni bile yok. Yarın onlara tabii ki cevabım olacak. Arkadaş bunlar ülkeyi nasıl ele geçirdiler billahi hayret ediyorum.

2-Daha önceki günlerde yayınladığım, Ermeni Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu’ndan emniyet müdürlerinin rüşvet isteme paylaşımımı hatırlarsınız. O dosyadaki rüşvet isteme Whatsapp yazışmaları ve ses kayıtlarının sadece ekrem eren ermiş’e ait olduğunu belirtmek isterim.

"Dosyanın tamamını okudum"

3- Yapılan tahkikat neticesinde Engin Süngü ve Ali Saraç isimli emniyet müdürlerinin sadece ismi kullanıldığı ortaya çıkmış, suçsuz oldukları anlaşılmıştır. Ekrem Eren Ermiş isimli emniyet müdürünün suçlu olduğu, rüşvet istediği tespit edilmiştir. Dosyanın tamamını okudum.

4- Engin Süngü ve Ali Saraç isimli emniyet müdürlerinin kendileri ve aileleri zor duruma düşmesinler diye bunları yazdım. Ölümlü kalımlı dünya, kimsenin hakkı üzerimizde kalmasın. On yıl sonra bu günler konuşulurken galiba insanlar hayret edeceklerdir. Suç örgütü lideri...

5-...dedikleri adam hak geçmemesine bu kadar önem verirken İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise yalancı gizli tanık beyanlarıyla Sedat Peker hakkında dosya hazırlamışlar diyerek bence çok gülecekler."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle