En Uzun Adama sürpriz doğum günü kutlaması

En Uzun Adama sürpriz doğum günü kutlaması
11 Aralık 2019 Çarşamba Saat 10:49 0

Dünya'nın en uzun adamı olarak Guinness Rekorlar kitabına giren Mardin'li Sultan Kösen, 38. yaş gününü Mardin’de kestiği sürpriz yaş pasta ile kutladı. İki sevinci birlikte yaşadığını anlatan Kösen, kendisine hem Hollywood’dan film teklifi geldiği hem de yeni bir yaşına girdiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Mardin'de yaşayan ve 2 metre 51 santim boyu ile dünyanın en uzun adamı olarak Guines Rekorlar kitabına giren Sultan Kösen, 38. yaş gününü kutladı. Boyunun yanı sıra 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla da Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ve rekoru 10 yıldır kimseye kaptırmayan "dev adam" Kösen, 38 yaşına girdi.

Mardin’de bir kafede üzerinde "Nice Yıllara Küçük Adam" yazılı doğum günü pastasındaki boyu gibi uzun muma üfleyen Kösen, pastayı keserken dilediğini gazetecilerle paylaşmadı.

Yeni yaşına girmenin kendisini sevindirdiğini kaydeden Kösen, 37 yıllık ömrünü doldu dolu yaşamanın sevincini yaşadığını söyledi.

"Dünyanın en uzun boylu adamı" unvanını 10 yıldır koruyan Kösen, bu unvanı kimseye kaptırmayacağını belirterek "Uzun boylu olduğum için çok mutluyum. Yeni yaşım gibi önümüzdeki 2020 yılı da insanlığa huzur ve barış getirsin. Bugün sevinçliyim. Hem yeni bir yaşıma girdiğim için hem de Amerika’dan film teklifi aldığım için. Hayatımı konu alacak film için Hollywood’daki prodüksiyon firmalarından biri ile görüşüyoruz. İnşallah 2020 yılında çekimlere başlanacak. Bunun yanında kendi hayatımı konu alan kitabım da hazırlanıyor. Mardin Artuklu Üniversitesindeki akademik hocalar eşliğinde benim anılarım, yaşadıklarım, sevdalarım, hedeflerim, hayallerimi konu alan bu kitapta önümüzdeki yıl kitapseverlerle buluşacak. Bunun için çok sevinçliyim, mutluyum”dedi.

Hayallerinin hemen hepsinin gerçekleştiğini anlatan Kösen, bugüne kadar 100’e yakın ülkeyi ziyaret ettiğini, katıldığı organizasyonlarla da hem Mardin’in hem de Türkiye’nin tanıtımını yaptığını sözlerine ekledi.

Sultan Kösen’in asistanı Veysi Bora da 2020 yılını Sultan Kösen yılını ilan ettiklerini hatırlatarak, “Bu yıl artık dünyanın en küçük ülkesi bile olsa Sultan Kösen’i tanımayacak kimse kalmayacak. Kendi hayatını konu alan hem bir film çekimi yapılacak, hem de kitap çalışmamız yayına girecek.”dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

1 gün önce...

Dilipak’ı Mahkemeye veren Kadınlara tepki

Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, gazet [...]

20 saat önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

1 gün önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

1 gün önce...

AK Partili Kadınlardan 'Dilipak' Hakkında suç duyurusu!

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'ı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN