Epilepsi hastası öğrenciye Öğretmeninden dayak iddiası

20 gün sonra suç duyurusunda bulundu Epilepsi hastası öğrenciye Öğretmeninden dayak iddiası
29 Ekim 2019 Salı Saat 12:39 0

Mardin’de 20 gün önce oğlunu sınıfta döven öğretmen hakkında herhangi bir soruşturmanın açılmamasına tepki gösteren baba Mehmet Duran, öğretmen ve idareciler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mardin merkez Artuklu ilçesine bağlı Sakarya İlkokulunda 4. Sınıf öğrencisi epilepsi hastası olan Yüksel Duran sınıf öğretmeninden dayak yediği gerekçesiyle 10 günlük darp raporu aldı. Baba Mehmet Duran 20 gün önce yaşanan olayla ilgili sınıf öğretmeni Emine U.K. hakkında herhangi bir soruşturma açılmamasından dolayı savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İddiaya göre oğlunun yaramazlık yaptığı gerekçesiyle kendisine şikayet edilince okul müdürünün yanına giden Mehmet Duran, burada beklerken sınıf öğretmeni E. U. K., oğlu Yüksel Duran’ı alarak sınıfa geçti. Sınıfta öğretmenin oğluna “Niçin babanı okula çağırdın?” diye sorarak dayak attığını ileri sürdü. Öğretmen E.U.K’nin de oğluna bunu kimseye anlatmaması için de gözünü korkuttuğunu anlatan baba Duran, Oğlunun darp yerlerini göstererek şunları söyledi:

“Müdürle görüştükten sonra oğlumu almak üzere sınıfa geçtim. Oğlumu sınıftan alırken ağladığını fark ettim. Sınıfta eğilerek yürüyordu. Ne oldu? diye sorduğumda bir şey yok dedi. Yolda yine ağlamaya başlayınca canının acıdığını söyledi. Eve gidince daha yeni öğretmeninin kendisini dövdüğünü korka korka anlattığında vücuduna baktım. Birçok yerinde dayak izini gördüm. Sırtında morluklar vardı. Okul müdürünün yanına giderek, kendisine sordum. “Biliyorsunuz benim oğlum epilepsi hastası. Öğretmen nasıl olur da benim oğlumu döver?” Müdür bizi sakinleştirmeye ve geçiştirmeye çalıştı. Öğretmenle görüştüğümde de bana “Ben sinirli biriyim. Biraz kızdım.”diyerek kendini savundu. Ben de dayanamadım ciğerimiz yandı, çocuğumuzdur sonuçta. Oradayken polise haber verdim polisler geldi onlar eşliğinde gidip hastaneden darp raporu aldık.”

Elindeki raporları gösteren baba Duran, “Eğer ki bir şey olmasaydı benim oğluma doktor bu raporu zaten vermezdi. Benim oğlumun psikolojisi bozuldu, oğlum artık uykusunda “Anne öğretmen beni dövecek” diye kalkıp kabus görüyor. Benim oğlum hasta epilepsi hastası bir çocuğun bırakın bir öğretmenin bir çocuğun bile ellememesi lazım her an kriz geçirebilir. Öğretmen ve idareciler el birliği ile bu olayın üstünü örtmeye çalıştılar. İşte raporları yanımda lütfen bir an önce yetkililerin bu konuda bir el atmalarını ve soruşturma açmalarını istiyorum.”dedi.

Oğlunun okulda 20 gün önce dayak yediğini anlatan Duran, “Ama ben okulun isminin çıkmasını istemediğim ve hiçbir öğretmenin de öğrencisine şiddet uygulayacağını düşünmediğim için bunun gündeme gelmesini basına yansıtılmasını istemiyordum. Ama böyle öğretmenler de varmış gerçekten de şiddet yapabileceğini düşündüğüm için şikâyetçi oldum. Bugüne kadar ne idarî ne de milli eğitim nezdinde bu konu hakkında herhangi bir soruşturma inceleme yapılmadığı için bu sefer savcılığa gidip suç durusunda bulundum. Aradan 20 gün geçmesine rağmen halen herhangi bir şey yapılmadı. İlgililerin bu konuda soruşturma açmasını istiyorum lütfen öğretmen hakkında soruşturma açılsın kendisinden şikâyetçiyim.“diye konuştu.

Okul idaresi ve öğretmen ise olayın savcılığa yansıtılmasından dolayı açıklama yapmak istemediklerini ifade ettiler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

1 gün önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

1 gün önce...

Derik şehidini Kürtçe Ağıtlarla uğurladıI

Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde, teröristler tara [...]

20 saat önce...

İkinci el aracını satan ev alıyor

İkinci el araç fiyatlarının 1,5 yıl içerisinde yüz [...]

1 gün önce...

HÜDA-Par iki aile arasındaki husumeti barışla sonuçlandırdı

Dargeçit İlçesinde 3 yıl önce çıkan kavga nedeniyl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Hangi CHP?

1
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Mardinli Nabia Abboott'u Tanıyor muyuz?

3
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Uğraşmak

5
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7