Erbakan İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak

AGD Başkanı Ömer Öncel; “Necmeddin Erbakan İçin Mardin’de Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak”

Anadolu Gençlik Derneği Mardin Şube Başkanı Ömer Öncel, Prof. Dr. Necmeddin ERBAKAN’ın vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı.

         Ömer Öncel yaptığı açıklamada; “Siyasi tarihimizin son 40 yılına damgasını vurmuş, Milli Görüş hareketinin kurucusu, büyük devlet adamı 54. Hükümet Başbakanı muhterem Prof. Dr Necmettin Erbakan Hocamız Ankara'da Hakk'ın Rahmetine kavuşmuştur” dedi

Milli Görüş Teşkilatı olarak büyük üzüntü içinde olduklarını belirten Öncel; “Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız, ülkemiz ve İslam Dünyası açısından fevkalade önemli bir liderdi. Son nefesine kadar manevi değerlerin hâkim olması için var gücüyle çalışmış, yaptığı hizmetlerle çığır açmış ve milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Erbakan Hocamız, dünyadaki bütün mazlumların ve mağdurların savunucusu olmuştur. Bütün baskı ve yasaklamalara rağmen dik durmayı başarmıştır. Erbakan Hocamız, bütün ömrünü Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden büyük Türkiye ve Yeni bir dünyanın kurulmasına vakfetmiştir. Hocamızın arzu ettiği merhamet ve adalete dayalı Yeni Bir Dünya mutlaka kurulacaktır. O’nun izinde gitmek ve davasını en yükseklere çıkarmak bizim boynumuzun borcudur. İnsanlık önemli bir şahsiyeti kaybetmiştir. Aziz milletimizin ve camiamızın başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Rabbimiz bizleri cennetinde buluştursun” diye konuştu.
         Ömer Öncel son olarak şunları söyledi; “Muhterem Hocamızın vefatı nedeniyle Salı Günü Fuat Yağcı Camii’nde Öğle Namazını Müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacaktır” dedi.

YORUMLAR

  • Allah gani gani rahmet eylesin...
    İcraatları, hizmetleri ister Allah adına olsun ister menfaati adına olsun bugün Türkiye'de yetiştirdiği çok önemli talebeleri var... İnşaallah yarım asırlık siyaset hayatına sığdırdığı herşey Allah rızası içindir...
    Tekrar Allah rahmet eylesin.

Yorum Ekle