Erdoğan, Milletvekillerinin sitem, eleştirilerine bakın ne cevap verdi

Erdoğan, Milletvekillerinin sitem, eleştirilerine bakın ne cevap verdi
05 Temmuz 2019 Cuma Saat 15:52 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, parti hazırlıkları süren Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile ilgili olarak "AK Parti nin gölgesini kendi gölgesi sananlar içi boş çuval gibi devrilecekler" dedi. Milletvekillerinin yeni sistem, Kürt meselesi ve ötekileştirme eleştirilerine yanıt veren Erdoğan, Kürt meselesi var demek bize hakarettir diye konuştu.

Erdoğan, seçim sonuçlarının değerlendirilmesi, yeni sistemdeki aksaklıklarla ilgili görüşlerinin alınması, gündemdeki konulara ilişkin eleştirileri ve önerilerini dinlemek için milletvekilleriyle gruplar halinde toplantı yapılması kararı alırken, 60 vekilin yer aldığı ilk grupla dün sabah kahvaltısında bir araya geldi. 3.5 saat süren dünkü toplantıda söz alan vekiller, eleştirilerini dile getirdi. Bir milletvekili, eskiden milletvekillerinin ve TBMM nin daha itibarlı olduğunu, yeni sistemle birlikte geriye gidiş olduğunu belirterek, bakanlardan şikâyetçi oldu.

Tartışmak millete hakaret

Bakanlara ulaşılamadıkları sitemleri üzerine Erdoğan, Öyle şey olmaz. Grup başkanvekilleri ve genel başkan yardımcılarına ulaşın dedi. Sistemle ilgili eleştirileri saygıyla karşıladıklarını kaydeden Erdoğan, Ancak bunun tartışılması, eski sisteme dönülmesinden bahsedilmesi millete hakarettir diye konuştu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında sistemin tüm yönleriyle ilgili bir çalışma yapıldığını kaydeden Erdoğan, Uygulamada eksiklikler varsa, ihtiyaç duyulursa değerlendiririz dedi. Bir milletvekili, Cumhurbaşkanı yardımcısı sayısının artırılması, bir tanesinin milletvekilleri arasından belirlenmesi üzerine Erdoğan, ABD de o kadar nüfusa bir başkan yardımcısı var diye konuştu.

Toplantıda Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu nun parti hazırlıklarının gündeme gelmesi üzerine Erdoğan, AKP nin istikamet partisi, bunun da halkın ve hakkın istikameti olduğunu belirtti. Erdoğan, Bu istikameti şaşıranlar oldu. Rüyalara dalanlar, mühendislik hesaplarıyla konum bulmaya çalışanlar, AK Parti nin gölgesini kendi gölgesi sananlar içi boş çuval gibi devrilecektir. Onların ne peşinde olduğu değil, bizim ne iş yaptığımız önemli görüşünü dile getirdi. Yunus Emre nin bir şiirinden alıntı yapan Erdoğan, Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep, dediler ilim geride, illa edep illa edep diye konuştu.

Kürt meselesi yok

Bazı milletvekillerinin Kürtler in ötekileştirildiği eleştirisinde bulunması üzerine Erdoğan, Biz Kürtler için her şeyi yaptık. Kürt meselesi var demek bana, bize hakarettir. Türkiye meselesi vardır. Türkiye yi bir bütün olarak ele almak gerekir dedi. Bir milletvekilinin partinin kullandığı üslup ve dilin kutuplaşmaya yol açtığı, daha kucaklayıcı belirtmesi üzerine Erdoğan, Ben kimseyi ötekileştirmiyorum. CHP nin, HDP nin yaptıklarını anlatıyorum dedi. Havuz medyasının partiye artık zarar vermeye başladığını kaydeden bir milletvekili, Hiç kimse havuz medyasını izlemiyor, inanmıyor da dedi.

Seçim yenileme hataydı

23 Haziran seçiminin yenilenmesinin büyük bir hata olduğunu söyleyen milletvekilleri oldu. 13 bin fark o şekilde kalsaydı İmamoğlu da rahat edemezdi. Mağduriyet algısı da oluşmazdı görüşü dile getirilirken, bir milletvekili Abdullah Öcalan ın mektubuyla ilgili olarak Öcalan son anda CHP ye oy isteseydi biz seçimi alırdık diye espri yaptı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gençleri rahatlatan karar Dargeçit'te tarihi bir karar!

​Dargeçit İlçesinde Müftülük öncülüğünde yapılan ç [...]

5 saat önce...

Kaçak yollarla Mardin'e gelen PYD'li 5 terörist tutuklandı

SURİYE'den kaçak yollarla geldikleri Mardin'in Kız [...]

1 gün önce...

Araçtan hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı

Kızıltepe ilçesinde park halindeki hafif ticari ar [...]

1 gün önce...

Urfa yolunda otomobil devrildi: 5 yaralı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobil [...]

1 gün önce...

Nusaybin'in tek yerel gazetesi satışa çıkarıldı

Nusaybin'de yayın yapan tek haftalık yerel gazetes [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN