Erdoğan'ın Bakü ziyareti öncesi açıklaması

Erdoğan'ın Bakü ziyareti öncesi açıklaması
27 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 13:06 2

'Herkes vergisini ödemek zorunda. Kimse bu ülkenin bütünlüğü üstüne operasyona giremez.'

Azerbaycan ziyareti öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, BDP'li Bengi Yıldız'ın Taraf Gazetesine yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

HERKES VERGİSİNİ ÖDEMEK ZORUNDA

Erdoğan 'Herkes vergisini ödemek zorunda. Kimse bu ülkenin bütünlüğü üstüne operasyona giremez. Bu tarz açıklamalarda bulunanlar Güneydoğu'da iş makinelerini yakanlarla dirsek teması içerisindeler. Biz Türkiye'nin hiç bir bölgesini ayırt etmeden yatırım yapıyoruz. Orada hangi partinin olduğu falan bizi hiç ilgilendirmiyor.' dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

Başbakan'ın Bakü ziyareti öncesi yaptığı açıklamalar

VERGİ VERMEYECEKLERMİŞ!.. YAĞMA HASAN'IN BÖREĞİ..

Türkiye 760 bin kilometrekaresi ve 74 milyon vatandaşıyla bir bütündür. Kimse bu bütünlük üzerinde operasyona giremez. Kimse küçük akıllarıyla bütünlüğü parçalama gayretiyle giremez. Herkes vergisini ödemek zorundadır. Ödemezse bedelini ödemek zorundadır. Vergi vermeyeceğim ama merkezi yönetim bana destek verecek. Yağma Hasan’ın böreği… Biz Doğu ve Güneydoğu'ya herhangi parti yüzünden yardım yapmıyoruz. Ülkemizin aynı güzelliklere sahip olması için yapıyoruz. Orada benim insanım var mı var. Biz oraya hizmeti götürürüz. Herhangi bir partinin varlığı bizi ilgilendirmiyor. Bu sözlerin sahipleri oraya yatırım yapılmasını istemiyorlar. Biz yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.

TSK VE İÇİŞLERİ RAPORLARI ÖRTÜŞÜYOR

Genelkurmay çok detaylı bir açıklama yaptı ve yargıyla ilgili konular da sürecinde işleyecektir. Artık ikinci bir açıklamaya gerek yok.

Emniyet konusunda da asker ve polis arasındaki koordinasyon çok daha gelişmiş bir duruma getirmeyi hedefliyoruz. Biz milli birlik ve bütünlük amacıyla bu çabaları yürütüyoruz.

MEDYA NEDEN HASSAS DAVRANMIYOR

Ben dün akşam Oslo'da hayatını kaybeden Türk kızımızın annesini aradım. Dedi ki kızımın fotoğrafının yayınlanabilmesi için benden izin istediler. Ama bu bizim medyamızda var mı? Teröristlerin temsilcileriyle medyanın el ele vermesini kusura bakmayın anlayamıyorum. Bütün bunlar rahatlıkla yayınlanabiliyor. Tabii istisna olanlar var onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. 

İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı raporla Genelkurmay'ın hazırladığı rapor örtüşüyor. Bundan dolayı bir açıklama yapmaya gerek görmedik.

TÜRKİYE EKONOMİDE YERE SAĞLAM BASIYOR 

Başbakan Erdoğan, son dönemde yoğunlaşan kriz tartışmaları ile ilgili olarak, "Daha önce teğet geçecek dedim. Bu sefer teğet geçeceğe de benzemiyor. Daha güçlüyüz" dedi.  Batı'da kriz olabilir ama biz hazırlıklıyız. Eğer israf ekonomisiyle hareket etmez verim ekonomisiyle hareket ederseniz bir şey olmaz. Kamu harcamalarındaki tasarruflarla bugün buraya kadar geldik. 

Şöyle bir iki yıl önce TL'nin değer kazanmasından bazı çevreler rahatsız oluyorlardı. Şimdi değer kaybetmesinden rahatsız oluyorlar. Merak etmeyin biz bunun ortasını çok güzel bulacağız.YORUMLAR :::

 1. İşte Sen Busun
  27 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 16:49 CEVAPLA
  Bu ne yaman çelişki başbakan!
  Daha iki yıl evvel Chp'ye söylediklerini ne çabuk unuttun. Bakın ne demiş liberallerin yere göğe sığdıramadığı başbakan:
  "Vergi vermediler diye Dersim'in köylerini kim bombaladı? Zamanının, o zaman ki Cumhurbaşkanı'nın emriyle...
  Kimdi? İsmet İnönü, CHP'nin başındaydı. Yani CHP bombaladı. 20 bin, 30 bin, 40 bin, 50 bin kişinin yargısız infaz edildiği söylenir. İnsaf ya. İşte sizin cemaziyelevveliniz bu. Gelin de siz bunu temizleyin önce."
  şimdi ne diyor başbakan, onada bakalım:
  "Vergi ödemedikleri zaman bedelini ödemek zorunda kalırlar."
  Ew çı nakokiye serok vezir? Tı bı akle me dilize gelo? An tı me be akıl dı hesibine! Çiye gelo qül u eleme dile te? Tı kare ji kerema xwede ji mere rasti beje wek avdeki Xude'yi bı rahm u bawar...
 2. Bedel
  27 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 14:00 CEVAPLA
  Nasıl bir bedel ödeteceksin bir sahmet onuda söylesedin de örenseydik. Bugüne kadar ödediğimiz bedellerden daha büyük bir bedel ödetmeye aht ettiysen o başka ama biz zaten asırlardan beri bedel ödüyoruz. Senin yandaşların vergi kaçırıyor, biz açık açık vermeyiz diyoruz. Keşke bölgede ve sadece Mardin'de tapu dairesinin defterleri incelense. O zaman çıkardı ortaya yandaşlarının ne kadar arsa alım satımlarından vergi kaçırdıkları. Bişz bedel ödemekten korkmuyoruz. Bize en fazla 12 Eylül askeri diktanın yaptıklarını yaparsın, ki yapıyorsun saten. Dün gaz bombasıyla Sülopi'de bir çocuk öldürldü. Dil yasaklamaktan başka daha başka nasıl bedeller olabilir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

12 saat önce...

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

1 gün önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN