Ersan, bir kez daha Genel Başkan Yardımcılığına seçildi

Mardin'de 2001 yılından beri sendikacılık alanında yaptığı çalışmaları ile bilinen Mehmet Şirin Ersan Ankara'da düzenlenen Din-Bir-Sen'in 4. olağan genel kurulu kongresi ile genel başkan yardımcılığına bir kez daha seçildi.

Aynı zamanda Mesacid-Der başkanı da olan Mehmet Şirin Ersan, daha önce sendikanın Güneydoğu Bölge Başkanlığını ve genel başkan yardımcılığını yapıyordu. Diyanet camiası tarafından sevilen ve çalışmalarıyla takdir toplayan bir sendikacı olarak Ersan'ın genel başkan yardımcısı olarak genel merkez yönetimine girmesi memleketi Mardin'de de diyanet camiasında sevinçle karşılandı.

Kısa adı DİN-BİR-Sen olan Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği sendikasının 4. Olağan Genel kurulu Ankara'da yapıldı.

Genel Kurula, siyasi parti temsilcileri, STK Başkan ve temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Genel Kurul, açılış ve yoklama yapılarak saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Kur’an tilaveti ile devam eden kongrede Divan Kurulu oluşturularak gündem maddeleri görüşülmeye başlandı.

Kurulda çarşaf liste ile gidilen seçimde Ersan, delegelerin büyük çoğunluğunun oyunu alarak bir kez daha genel başkan yardımcılığına seçildi.


"ÜYE SAYISI ENDEKSLİ SENDİKACILIK YAPILMAMALI"

Sendikanın Genel Başkan Yardımcılığına seçilen Mehmet Şirin Ersan, Din Bir Sen Sendikası olarak ilkeleri arasında “Toplumsal hareket sendikacılığı; hizmet kalitesini, verim ve üretimi artıran bir sendikacılık” olduğunu dikkat çekti.

Ersan, genel kurulda genel başkan yardımcılığına gelmesinden dolayı kendisine destek veren delegelere teşekkür ederek, "DİN BİR SEN 4. Olağan Genel Kurulunda Delegelerimizin teveccühü ile yeniden güven tazeledik. Delegelerimize teşekkür ediyor, çalışmalarımızın sendikamıza, diyanet camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını cenabı haktan niyaz ediyoruz. Saygılar sunuyorum."dedi.

Din görevlileri olarak içerisinde bulundukları sorun ve sıkıntıları bilen biri olarak gündeme taşıma noktasında hassas davranacağını belirten Ersan, "Diyanet camiasındaki sorunları gündeme getirirken hiçbir kurumu ve kimseyi incitmeden, kırmadan çalışmalarımızı yapacağız. Bu hassasiyetimiz, üzerimizde cüppesini taşıdığımız din görevlisi kimliğine uygun hareket etmemizin sorumluluğudur. İçinden geçtiğimiz süreçte FETÖ/PKK ve uzantılarıyla ilişkili olarak açığa alınan, görevlerine son verilen kamu görevlilerinin suçlu/suçsuz konumlandırmasında da hassas davranılması gerektiğini düşünüyoruz. Kurunun yanında yaşın yanmaması için gerekli çalışmaların yapılmasından yanayız. Din-Bir-Sen olarak bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Yetkililerin de bu hassasiyetle çalıştıklarına inanıyoruz" dedi.

Sendika kongresinde Genel Başkan Yusuf Özdemir, Yönetim kurulu üyeleri ise  Menderes Ateş, Mehmet Şirin Ersan, Şükrü Şahin, Yusuf Adli, Abdullah Ballı ve Mustafa Aksu'dan oluştu. 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle