Ertaş, Kanseri yandi, kalbine yeni düştü

Ertaş, Kanseri yandi, kalbine yeni düştü
05 Aralık 2019 Perşembe Saat 23:27 0

Kızıltepespor'un kulüp başkanlığı görevini başarıyla yürüten eski başkan İbrahim Ertaş, Uzun yıllardır mücadele verdiği kanser hastalığını yendikten sonra bu kez kalbine yenik düşerek vefat etti.

Mardin eski Milletvekili merhum Ömer Ertaş ile Kızıltepe eski Belediye Başkanı Ali Ertas'ın da kardeşi olan Kızıltepespor eski Kulüp Başkanı İbrahim Ertaş, ikamet ettiği Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesine bağlı olan Kardiyoloji Hastanesi'nde geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşamını yitirdi.

Kızıltepe'de yerleşik olan Haseneki Aşiretinin ileri geleni (Maladavo) ailesine mensup olan İbrahim Ertaş, 1990'lı yıllarda 3. Ligde mücadele eden Kızıltepespor'un kulüp başkanlığı görevini başarıyla yürütmüş, daha sonra başkanlık görevini kardeşi Hüseyin Ertaş'a bırakmış idi.

Kızıltepespor başkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra Mersin'e yerleşen ve ticari yaşamını Mersin'de sürdüren İbrahim Ertaş, yakalandığı gırtlak kanserine karşı verdiği mücadeleyi kazandı, Ertaş, yaşam mücadelesini bu kez de Anjio olmak üzere gittiği hastanede kalp krizi geçirerek vefat etti.

Sıcak ve sevecen kişiliğiyle tanınan Ertaş'ın vefatı dostları ve yakınlarını derinden üzdü. Evli ve iki çocuk babası olan Ertaş'ın cenazesinin vasiyeti üzerine Ailesinin ikamet ettiği Dikmen'de defnedileceği öğrenildi.

Mardin Life Ailesi olarak; Merhum İbrahim Ertaş'a Allah'tan rahmet, geride kalan Ertaş ailesinin mensuplarına ve dostlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gün sayıyorlar Babacan'ın partisinin ismi ve logosu belli oldu!

AK Parti'den istifa eden eski bakanlardan Ali Baba [...]

1 gün önce...

İki araç çarpıştı 4 yaralı

Kızıltepe ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonu [...]

1 gün önce...

Demokrat Parti’nin başına Mardinli bir isim…

1 Aralık’ta “Türkiye Demokrasi’ye Geçiyor” sloganı [...]

1 gün önce...

Şehir Merkezindeki Zahirecilere Çağrı

Ortadoğu’nun en büyük Kızıltepe hububat ticaret me [...]

1 gün önce...

2020 yılının ilk yarısı için bedelli ve dövizli askerlik ücreti belli oldu

Son dakika: 2020 yılının ilk yarısı için bedelli a [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN