Ertaş, Kanseri yandi, kalbine yeni düştü

Ertaş, Kanseri yandi, kalbine yeni düştü
05 Aralık 2019 Perşembe Saat 23:27 0

Kızıltepespor'un kulüp başkanlığı görevini başarıyla yürüten eski başkan İbrahim Ertaş, Uzun yıllardır mücadele verdiği kanser hastalığını yendikten sonra bu kez kalbine yenik düşerek vefat etti.

Mardin eski Milletvekili merhum Ömer Ertaş ile Kızıltepe eski Belediye Başkanı Ali Ertas'ın da kardeşi olan Kızıltepespor eski Kulüp Başkanı İbrahim Ertaş, ikamet ettiği Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesine bağlı olan Kardiyoloji Hastanesi'nde geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşamını yitirdi.

Kızıltepe'de yerleşik olan Haseneki Aşiretinin ileri geleni (Maladavo) ailesine mensup olan İbrahim Ertaş, 1990'lı yıllarda 3. Ligde mücadele eden Kızıltepespor'un kulüp başkanlığı görevini başarıyla yürütmüş, daha sonra başkanlık görevini kardeşi Hüseyin Ertaş'a bırakmış idi.

Kızıltepespor başkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra Mersin'e yerleşen ve ticari yaşamını Mersin'de sürdüren İbrahim Ertaş, yakalandığı gırtlak kanserine karşı verdiği mücadeleyi kazandı, Ertaş, yaşam mücadelesini bu kez de Anjio olmak üzere gittiği hastanede kalp krizi geçirerek vefat etti.

Sıcak ve sevecen kişiliğiyle tanınan Ertaş'ın vefatı dostları ve yakınlarını derinden üzdü. Evli ve iki çocuk babası olan Ertaş'ın cenazesinin vasiyeti üzerine Ailesinin ikamet ettiği Dikmen'de defnedileceği öğrenildi.

Mardin Life Ailesi olarak; Merhum İbrahim Ertaş'a Allah'tan rahmet, geride kalan Ertaş ailesinin mensuplarına ve dostlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

1 gün önce...

Son dakika: Koronavirüs vaka sayısı 13 bin 531'e, can kaybı ise 214'e yükseldi

Sağlık Bakanlığı, 31 Mart tarihli yeni koronavirüs [...]

1 gün önce...

İlk maaşını engellilere ikinci maaşını dayanışmaya bağışladı

Midyat Belediye Başkanlığı görevine seçildikten so [...]

1 gün önce...

İpin ucu kaçtı, bazı illerde sokağa çıkma yasağı şart

Geçen yıl Küresel Sepsis Ödülü'ne layık görülen bi [...]

1 gün önce...

El Yıkama Konusunda Dermatoloji uzmanı uyardı

Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Su Küçük, koron [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN