“Eşcinsellik” ve “Diğer Tüm Sapkınlıkların” Sonu “Lut Kavmiyle” Aynı

27 Nisan 2020 Pazartesi Saat 17:59


Neredeyse ülkemizin birçok noktasındaki insanların bugünün en çok merak edilen ve konuşulan konulardan bir tanesini tartışıyorlar. İşte bu konular hem Eşcinsellik hem LGBT hem de Lut Kavmi konuları. Eşcinsellik, LGBT ve Lut kavmi aynıdır. Eşcinsellik ve LGBT de Lut kavmi gibi helak olacaktır inşallah.

 Yüce Allah bir kavmi helak eder mi, onlara gökten ve de yerden ciddi manada sert azaplar gönderir mi? Onları azabın içine sokar mı, ziftin içerisinde yok eder mi? Azap geldiği vakit o kötü kavmin içerisinde Allah (c.c) yolunda giden samimi insanlara ne oluyor? Tabi bu sorulan bütün soruların cevabı Müslümanların pusulası olan kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim de her şey yazılmıştır.

 Öncelikli olarak Ad halkını yıkımı uğrattı. Sonrasında Semud’u da. Böylelikle o pis yola baş koyanların hiçbirini yeryüzünde bırakmadı. Tabi burada başka bir kavim olan Nuh kavmi de aynı şekille yok edildi. Çünkü onların hepsinde de aynı zalimlikler ve azgınlıklar vardı.

 Altı üstüne gelen şehirlerden ve kavimlerden bir diğeriyse Lut kavmiydi. Cenabı Allah’ın gazabı onların üstüne yağdı. Onları yerin dibine geçirdi.

 Yüce Allah (c.c) kutsal kitabımız olan Kuran’ı Kerim’de bütün kavimlere birer uyarıcı gönderildiğinden ve bu uyarıcının onları hak dine davet ettiğinden her daim bahsetmektedir. Lakin Kuran’da bahsedilen Semud, Lut, Ad, Eyke ve Ress kavimleri her türlü azgınlıkta direnen, elçileri her daim öldüren, öldürmeye kalkan, sapkınlıklarında hiçbir zaman sınır tanımayan kavimlerden olmuşlardır. Bunun üzerine de Cenabı Allah’ın (c.c) azabını üzerlerine çekmişlerdir.

 Kamer Suresinin 33 ve 36 ayeti Kerime de şöyle açıklık getirilmiştir; “Lut kavmi de uyarıları tamamen yalanladı. Bizde onların üzerlerine taş yağdıran bir kasırga gönderdik. Yalnızca Lut ailesini bu felaketten ayrı tuttuk. Onları da bir seher vaktinde kurtardık; Tarafımızdan bir nimet olarak. İşte şükreden ve de doğru yolda olanları böyle ödüllendiririz. Oysaki Andolsun zorlu yakalamamıza karşı onları uyarmıştık. Lakin onlar bu uyarıları her daim kuşkuyla karşılayıp yalanlamakta da her daim direttiler.”

 Lut kavminin helak edilişi şu şekilde olmuştur. Hz. Lut peygamber, Hz. İbrahim (a.s) ile aynı dönemde yaşayan peygamberdir. Hz. Lut, Hz. İbrahim’e (a.s) komşu kavimlerden birine elçi olarak gönderilmiştir. Bu kavim, Kuran’ı Kerimde de belirtildiği gibi, o güne kadar yeryüzünde, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş olan bir sapıklığı, eşcinselliği uyguluyordu. Hz. Lut, onlara her daim bu sapıklıklardan, bu kötü hareketlerden vazgeçmelerini söylediğinde ve onlara Cenabı Allah’ın ilahi tebliğini getirdiğinde onu her daim yalanladılar. Yalanlamaya kalkıştılar. O’nun peygamberliğini sürekli olarak inkar etmeye çalıştılar ve sapıklıklarına her daim devam etmeye çalıştılar. Bunun sonucunda da hepimizin okuduğu, bildiği ve kutsal kitabımız olan Kuran’ı Kerim de yer aldığı gibi kavim, korkunç felaketler sonucunda sonsuza kadar helak edildi.

 Lut kavmi neden mi bu cezaları aldı, neden mi cezalandırıldılar. Şimdi sizlere biraz daha şeffaf bir şekilde açıklık getireyim.

 Lut kavmi de, gönderilen elçileri her daim yalanladılar. Hani onlara kardeşleri Lut: “Sakınmaz mısınız?” demişti. “Gerçek şudur ki, ben sizlere elçi olarak gönderilmiş güvenilir bir elçiyim. Yüce Allah’tan korkun, sakının ve bana da itaat edin. Ben sizlerin hiçbirinden herhangi bir şey istemiyorum. İstenilen şeyler sadece alemlerin Rabbine aittir.

 Sizler insanlardan “cinsel arzuyla” erkeklere mi gidiyorsunuz? Rabbiniz sizler için yaratmış bulunan eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır, sizler sınırı çiğneyen çok kötü bir kavimsiniz.” Dediler ki; “Ey Lut, eğer ki bu söylediğin şeylere bir son vermezsen, gerçekten de buradan sürülüp çıkarılanlardan olacaksın.” Dedi ki; “Gerçekten ben, sizin yaptığınıza öfke ile karşı olanlardanım.” (Şuara Suresi, 160-168)

 Hz. Lut, kavmini her daim doğrulara çağırır ve anlaşılır bir şekilde uyarılar yapıyordu. Fakat kavmi hiçbir şekilde yaptığı uyarıları dikkate almazlar ve Hz. Lut’u inkar etmeye ve de onun haber vermekte olduğu azabı da sürekli yalanlamaya devam ediyorlardı.

 Lut da; hani kavmine demişti: “Sizler gerçekten, sizden önceki kavimlerden, alemlerden hiç kimselerin yapmadığı “çirkin bir utanmazlığı” yapıyorsunuz. Sizler, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve de bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız? Bunu üzerine Lut’un kavminin cevabı sadece: “Eğer ki doğru söylüyorsan, bizlere Allah’ın azabını getir” demek oldu. (Ankebut Suresi, 28-29)

 Hz. Lut kavmini defalarca kavmini uyarmasına rağmen onların hiçbiri cinsel arzu ve sapkınlıkta her daim direttiler. Bunu üzerine Hz. Lut’a gönderilen elçiler azabın sabahın vakti gerçekleşeceğini şu şekilde bildirdiler:

 Dediler ki; “Ey Lut, bizler Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana kesin olarak ulaşamazlar. Gecenin bir parçasında ailenle beraber yola çık. Sakın hiçbiriniz arkasına dönüp de bakmasın; fakat senin karın başka. Çünkü onlara isabet edecek olan, ona da isabet edecektir. Onlara vaad olunan azap sabah vaktidir. Sabah da yakın değil mi? (Hud Suresi, 81)

 Bir sabah vakti Hz. Lut hiçbir şekilde arkasına dahi dönüp bakmadan kavminden uzaklaşırken Cenabı Allah da o azgın insanların üzerine taşlar yağdırdı, Hz. Lut’un karısı da geride kalanların arasında oldu…

 Derken, tan yerinin de ağarma vaktine girdiklerinde onları (o korkutucu ve de dayanılmaz) çığlıklar yakalayıverdi. Anında yurtlarının üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taşlar yağdırdık. Elbette ki bunda derin bir kavrayışa sahip olanlar için gerçekten de ayetler vardır. O şehir de, gerçekten de bir yol üzerinde halen durduğu görülmektedir. (Hicr Suresinin 73 ve 76 suresinden.)

 Böylece emrimiz geldiği zaman, üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş, istif edilmiş taşlar yağdırdık; Rabbinin katında “belli bir şekle sokulmuş, damgalanmış” olarak. Bunlar zalimlerden uzak değildir. (Hud Suresinin 82 ve 83 suresinden.)

 Sonrasında da geri kalanları da yerle bir ettik. Üzerlerine bir de yağmur yağdırdık; uyarılıp da korkutulanların yağmuru ne kadar da kötüdür.

 Evet, dostlar Lut kavminin üzerine yağan taşların kimlerin üzerine geleceği, kimlere isabet edeceği belliydi. Kimin yerine dibine geçirileceği ve kimlerin kurtarılacağı önceden belliydi. Ne var ki o koskoca kavmin içinden iman eden bir avuç insandan başkası da olmamıştı.

 İki cihan serveri Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) hadisi şerifin de şöyle buyurmuştur ki: Benden sonra en korktuğum şey ümmetimin Lut kavminin yaptığını yapmalarıdır.”

 

Öyle ya günümüzde içinde bulunduğumuz zaman içerisinde ve şimdiler de her ne kadar ismi değişmiş “Eşcinsellik, LGBT (Lezbiyen, Gay, Biseksüel ve Trans) olmuş olsa da yine de Lut kavminin, Semud kavminin yaptıklarının tıpkısının aynısından olan şeytani hareketlerin içerisinde bulunan şeytani bir topluluktur.

 Cenabı Allah bu hareketlerde bulunanları Lut Kavmi gibi, Semud ve diğer kavimler gibi helak etmeyi nasip eylesin inşallah. Onların üstüne göklerden beton ve zift yağdırsın inşallah. Onlara destek veren, onlarla beraber yürüyenleri, onlarla beraber olanların tümünü helak etmesi dileğiyle…

 Lut Kavminin, Semud kavminin Eşcinsellerin, LGBT’lilerin ve onlara her kim destek oluyorsa onlarında yeryüzündeki ve ahirette ki ateşleri bol olsun!


YORUMLAR :::

 1. Tavsiye’ye Akıl
  28 Haziran 2020 Pazar Saat 17:53 CEVAPLA
  Eğer ki yazarın yazdıklarından kendinize hiçbir çıkarım çıkarmadıysanız sorun sizde demektir. Yazar daha ne kadar açıklayıcı bir şekilde yazabilir ki? Bence sorun sizde çünkü sizler anlamamak için direnmişsiniz. O kadar şeye rağmen sizler o yazıyı anlamamışsanız eğer yazarı değil kendinizi sorgulayın.
 2. Tavsiye’ye Akıl
  28 Haziran 2020 Pazar Saat 16:00 CEVAPLA
  Eğer ki yazarın yazdıklarından kendinize hiçbir çıkarım çıkarmadıysanız sorun sizde demektir. Yazar daha ne kadar açıklayıcı bir şekilde yazabilir ki? Bence sorun sizde çünkü sizler anlamamak için direnmişsiniz. O kadar şeye rağmen sizler o yazıyı anlamamışsanız eğer yazarı değil kendinizi sorgulayın.
 3. Tavsiye’ye Akıl
  28 Haziran 2020 Pazar Saat 15:35 CEVAPLA
  Eğer ki yazarın yazdıklarından kendinize hiçbir çıkarım çıkarmadıysanız sorun sizde demektir. Yazar daha ne kadar açıklayıcı bir şekilde yazabilir ki? Bence sorun sizde çünkü sizler anlamamak için direnmişsiniz. O kadar şeye rağmen sizler o yazıyı anlamamışsanız eğer yazarı değil kendinizi sorgulayın.
 4. Tavsiye’ye Akıl
  28 Haziran 2020 Pazar Saat 13:47 CEVAPLA
  Eğer ki yazarın yazdıklarından kendinize hiçbir çıkarım çıkarmadıysanız sorun sizde demektir. Yazar daha ne kadar açıklayıcı bir şekilde yazabilir ki? Bence sorun sizde çünkü sizler anlamamak için direnmişsiniz. O kadar şeye rağmen sizler o yazıyı anlamamışsanız eğer yazarı değil kendinizi sorgulayın.
 5. Tavsiye
  13 Haziran 2020 Cumartesi Saat 08:40 CEVAPLA
  Ne bu şiddet, bu celal? Yazar, gürlüyor, taş yağdırıyor, cehennem ateşiyle müjdeliyor, yıkımdan, betondan, zift ve asit yağmurlarından bahsediyor, azap kasırgaları estiriyor. Bu hava-civa yazıda çok şeyler karalamış ama hiç bir şey söylememiş. Naçizane tavsiyem karşılaştırmalı tarih ve toplum araştırmaları ile ilgili olarak kitapları okuyup olarak kendisini biraz geliştirmesi.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Toplumda Birlikte Yaşama Bilinci 09 Eylül 2020 Çarşamba Saat 14:30
2. Aynı Geminin Yolcuları mıyız? 15 Ağustos 2020 Cumartesi Saat 19:57
3. Kaçacak Delik mi Arıyorsunuz? 31 Mart 2020 Salı Saat 17:41
4. Ateşten Bir Gömlek: Kibir! 15 Şubat 2020 Cumartesi Saat 14:00
5. Saltanatına güvenme, Egondan kurtul! 14 Ocak 2020 Salı Saat 12:07
6. Fakirliğin faizi ne oluyor! 23 Aralık 2019 Pazartesi Saat 12:01
7. İnsanların En Sevimli Oyuncağı: Yalan! 02 Aralık 2019 Pazartesi Saat 22:10
8. Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz 17 Ekim 2019 Perşembe Saat 10:44
9. İpek Yolu=Cinayet Yolu! 03 Ekim 2019 Perşembe Saat 19:39
10. Kendinizi Terbiye Edin Yeter! 16 Eylül 2019 Pazartesi Saat 14:20

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet [...]

19 saat önce...

işte rakamlar Korona denetimlerine takılanlara cezai işlem yapılıyor

Mardin genelinde denetim ekipleri koronavirüs salg [...]

1 gün önce...

Otobüs Terminali'nde Koronavirüs Tedbirleri Denetimi

Vali Mahmut Demirtaş, İçişleri Bakanlığınca 81 il [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'den Çocuklara Özel Merkez

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başka [...]

1 gün önce...

İHH'lı Gençler Doğadan bir ton çöp topladı

Mardin Genç İHH tarafından organize edilen etkinli [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN