Eşine Önce Kalbini, Sonra da Böbreğini Verdi

Eşine Önce Kalbini, Sonra da Böbreğini Verdi
10 Kasım 2019 Pazar Saat 11:52 0

Mardin’de 5 çocuk babası evlenirken "hem iyi günde, hem kötü günde beraberiz" dediği eşine, böbreğini verdi. 17 yıl önce aşık olup evlendiği eşinden böbrek nakli alan Aynülhayat Al, “Hayat arkadaşım, eşim, bir böbreğini bana vererek gerçek anlamda ikinci sefer bana hayat verdi.”dedi.

Mardin’de 5 çocuk sahibi Al çifti, 17 yıl önce evlendi. 46 yaşındaki Eyyüphan Al hastalıkta ve sağlıkta 'evet' diyerek evlendiği ve kronik böbrek rahatsızlığı olduğunu bildiği eşi Aynülhayat Al’a her zaman destek oldu. 3 yıl içerisinde böbreklerinden ikisi de bir yıl önce iflas etti. Bunun üzerine Al, Antalya’da Organ Nakil Merkezine nakil için başvurdu. 17 yıllık eşinin ağrılarını dindirmek için doktorlarla yaptığı görüşmelerden sonra bir böbreğini bağışlama kararı aldı. Yapılan testler sonrasında kocasının böbreğiyle, eşinin dokuları uyumlu çıktı. Gerekli hazırlıkların tamamlanmasıyla da yapılan başarılı operasyonla Eyyüphan Al’ın bir böbreği eşine nakledildi.

Eşini çok sevdiğini anlatan Aynülhayat Al, "5 çocuğumuz var. Son bir yıldır ya sürekli diyalize gireceksin yada organ nakli olacaksın dediler. Allah razı olsun eşim bir böbreğini verdi, nakil oldu. Biz bir bütünüz. İlk gün nasıl tanıştık ve birbirimizi seviyorsak şu anda bu sevgimiz daha da katlandı. Eski sağlığıma kavuşacağıma inanamıyordum. Bana bir mucize gibi geliyor. Eşimin fedakarlığından dolayı kendisine teşekkür ederim. Hem iyi günde hem de kötü günde her zaman yanımda oldu. İnşallah dünyada olduğu gibi ahrette cennette birlikte oluruz."dedi.

Zor bir süreçten geçerek evlendiklerini aktaran Eyyüphan Al ise "Sevgi her şeyi kurtarıyor. Kendi zaten benim hayat arkadaşımdı. Tüm zorlukları yendik. Bunu da birlikte yeneceğiz. Böbreğimin uyması çok büyük bir nimet oldu. Allah'ın bize verdiği büyük bir lütuf. Kendisine 17 yıl önce zaten kalbimi kendisine kaptırmıştım, şimdi de bir böbreğimi verdim. Hem de hiç tereddüt etmeden verdim. Rabbim sağlık sıhhat versin. Eşimi ve çocuklarımı çok seviyorum. Biz evlenirken hem iyi günde, hem kötü günde beraberiz demiştik birbirimize. Çocuklarımın annesine bir böbreğim feda olsun dedim ve bir böbreğimi verdim“dedi.

Al ailesine geçmiş olsun ziyaretine gelen Komşularından Serdar Acar da aile arasındaki fedakarlık ve sevginin herkese örnek olmasını istedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakan Soylu, gözaltına alınan TIR şoförüyle ilgili açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Evde Kal' çağrıla [...]

1 gün önce...

Sağlıkçı Gençler Evlerinde Yemek Yapıp Yaşlılara dağıtıyorlar

Mardinli gönüllü gençler hazırladıkları yemekleri, [...]

1 gün önce...

Virüs Türkiye'ye nasıl bu kadar hızlı yayıldı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu koronavirüsün Türki [...]

1 gün önce...

Bakan Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik [...]

1 gün önce...

Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi

Korona'ya karşı, Ozonterapi yöntemi sayesinde bağı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN