Eski kaymakamlara yeni valilik ataması

Eski kaymakamlara yeni valilik ataması
10 Haziran 2020 Çarşamba Saat 15:42 0

Kızıltepe eski kaymakamlarından Erkaya Yırık ile Yeşilli Kaymakamı iken Kızıltepe Kaymakamlığı uzun süre vekalet görev yapan Yaşar Karadeniz, Elazığ ve Manisa'daki yeni görevlerine atandılar.

Kızıltepe eski kaymakamlarından Erkaya Yırık Kayseri Melikgazi Kaymakamlığı görevinden Elazığ Valiliği görevine, Yeşilli Kaymakamı iken uzun süre Kızıltepe Kaymakamı olarak görev yapan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ise Manisa Valilği görevine atandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve dün gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan yeni valiler kararnamesi ile 17 ilin valisi merkeze alınırken bazı valilerin yeri değişti, bazı valiliklere yeni atamalar yapıldı.

Kararname kapsamında Mardin Valiliğine Adana Valisi Mahmut Demirtaş getirilirken, Vali Mustafa Yaman ile birlikte Kızıltepe’de 1993-1996 yılları arasında görev yapan eski ilçe kaymakamlarından Denizli Valisi Hasan Karahan mülkiye Başmüfettişi olarak merkeze alındılar. 2010 ile 2013 yılları arasında Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı görevinde bulunduktan sonra Kayser-Melikgazi Kaymakamı olarak görev yapan Erkaya Yırık ise Elazığ valisi olarak ataması yapıldı. Yeşilli Kaymakamı iken Kızıltepe'de uzun süre ilçe kaymakamı olarak vekaleten görev yapan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ise yeni dönemde ise Manisa Valisi olarak görev yapacak.Manisa yeni valisi Yaşar Karadeniz oldu!
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismi Mardin’deki okuldan da kaldırıldı

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

1 gün önce...

Hedef: % 100 doluluk Artuklu Üniversitesi bir ilke imza atmak istiyor

Mardin Artuklu Üniversitesi, bir ilke imza atarak [...]

1 gün önce...

2 çocuklarını kaybettiler, 3'üncü çocukları için yardım istiyorlar

Midyat ilçesinde yaşayan ve Spinal Muskuler Atrofi [...]

1 gün önce...

Derik'te GSM Şirketine şebeke tepkisi

Derik İlçe Merkezi'nde GSM Şirketi Vodofone hattın [...]

1 gün önce...

Yılların sorununa belediyeden kökten çözüm

Dargeçit İlçesine bağlı Alayurt Mahallesini ikiye [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN