Eski Refah Partili isim CHP'den aday oluyor

Eski Refah Partili isim CHP'den aday oluyor
09 Nisan 2011 Cumartesi Saat 13:33 0

CHP’de kesin aday listeleri için hummalı bir çalışma yürütülüyor

Genel Merkezi bugün, yarın ve Pazar günü ziyaretçi alınmayacak. Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in koordinasyonunda yürütülen liste hazırlık çalışmasında son karar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nda olacak. Kılıçdaroğlu dün saat 10.30’da partiye geldi ve 12. kattaki makam odasında çalışmalarını gün boyu sürdürdü. “İkinci adam” konumundaki Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise 14. katta “çalışma üssü” oluşturdu. Tekin, teşkilatlardan gelen “ön seçim”, “temayül yoklamaları” ve “anket sonuçlarını” titizlikle inceliyor. Tekin’e Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil eşlik ediyor. Tekin gün içerisinde zaman zaman Kılıçdaroğlu ile de bir araya geliyor.

Cep telefonlarına engel

Kılıçdaroğlu yarın önce MYK üyeleri ile bir araya gelecek ve kapsamlı bir fikir alış verişi yapılacak. Saat 17.00’de ise Parti Meclisi toplanacak. Toplantının sabahın ilk ışıklarına kadar sürmesi planlanıyor. Kesin listelerin Pazartesi günü YSK’ya tesliminden önce kamuoyuna sızmamasını engellemek için de Parti Meclisi üyeleri toplantı girişinde telefonlarını parti görevlilerine teslim edecek. Listeler, bölge bölge PM’nin onayına sunulacak. PM oylamasında çizik yiyen bir ismin yerine, bir başka isim yine aynı toplantıda belirlenecek. 

İsimler netleşiyor

Kulislerde Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun İstanbul 1. bölgeden, eski bakanlardan Salih Sümer’in Diyarbakır’dan, Şeyh Sait’in torunlarından eski Refah Partisi milletvekilli Abdülillah Fırat’ın Erzurum’dan, eski bakanlardan Ali Rıza Septioğlu’nun oğlu Fevzi Septioğlu’nun Elazığ’dan aday gösterileceği konuşuluyor. Van’da Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandoşoğlu, Şanlıurfa’da ise İzol aşireti mensubu Halit İzol’un listenin ilk sıralarında olacağı belirtiliyor. 

Ergenekon restleşmesi

Ergenekon sanığı adaylar konusunda ise anlaşmazlık olduğu kulislere yansıdı. Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’un Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’ın aday gösterilmesi konusunda ısrarcı olduğu, buna karşın Gürsel Tekin ve MYK üyelerinin büyük bir çoğunluğu bu kişilerin “dokunulmazlık zırhına” kavuşmasının CHP’nin söylemleri ile bağdaşmayacağı görüşünde olduğu iddia ediliyor. Ancak CHP’nin Mustafa Balbay ve İlhan Cihaner’i aday gösterebileceği ifade ediliyor. 

KAYNAK: VatanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

İstanbul İş İnsanları MTDF ve Hububat Ticaret Merkezini Ziyaret Etti

İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Feder [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN